Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (2.4.): Reakcie na rast Bitcoinu, novinka Coinbase či ETP na XRP

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

O čom bol dnešný prudký rast Bitcoinu?

Ranný výrazný rast ceny Bitcoinu pochopiteľne vzbudil veľkú pozornosť aj významných hráčov na trhu. Bloomberg oslovil viacero odborníkov, ktorých sa spýtal na to, čo mohlo nečakaný prudký rast Bitcoinu spôsobiť a čo bude znamenať pre celý trh. Ich vyjadrenia sme zhrnuli v tomto našom článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

https://www.kryptonovinky.sk/reakcie-odbornikov-na-dnesny-prudky-rast-ceny-bitcoinu/

Kedže dnešný rast Bitcoinu bol mimoriadne prekvapujúci, odporúčame vám, aby ste si pozreli technickú analýzu Bitcoinu, ktorú pre náš portál pripravil Marek Vaňha.

Najlepšie prvoaprílové žarty vo svete kryptomien

My sme včera prvoaprílový žart na našich čitateľov nechali bokom. Myslíme, že nás v tomto smere s prehľadom zastúpila konkurencia. Portál CCN však dnes vybral tri historicky najzaujímavejšie celosvetové prvoaprílové fóriky súvisiace s kryptomenami. V tomto článku sme ich zhrnuli.

Tri najúspešnejšie 1-aprílové žarty vo svete kryptomien: Nachytali ste sa aj vy?

Coinbase spúšťa podporu pre cezhraničné platby

Najväčšia kryptozmenáreň na svete Coinbase rozšírila svoju ponuku služieb o možnosť realizácie medzinárodných platieb a to aj za pomoci kryptomeny XRP a stablecoinu USDC. Nie je to pritom jediná zaujímavá novinka Coinbase v poslednom období. Podrobnosti sa dozviete v tomto našom článku.

Zaujímavá novinka: Coinbase spúšťa podporu pre cezhraničné platby (aj vďaka XRP)

Čína vedie v počte blockchain projektov

Podľa správy spoločnosti BlockData, ktorý cituje portál china.org.cn, zaujala najľudnatejšia krajina sveta vedúce postavenie v oblasti v vývoja nových blockchain projektov. Podrobnosti sme rozpísali v tomto našom článku.

Čína vedie v počte blockchain projektov

Burza SIX zalistovala ETP na Ripple (XRP)

Oficiálna internetová stránka švajčiarskej burzy cenných papierov SIX, potvrdila, že 2. apríla zalistovala do svojej ponuky ETP kryptomeny XRP (Exchange traded product). Cointelegraph pritom už v marci informoval, že burza plánuje na trh uviesť produkt s označením Amun Ripple (AXRP). Ďalšie ETP na burze SIX by mali byť zalistované v spojitosti s kryptomenami Bitcoin Cash, Litecoin, Stellar a EOS už čoskoro. Už teraz funguje „na SIX-e” ETP na Ethereum a Bitcoin. (cointelegraph)

Štúdia: Vo Švajčiarsku rastie záujem o fintech

Podľa štúdie, ktorú vypracovala Univerzita aplikovaných štúdii vo švajčiarskom meste Luzern (Lucenre), sektor fintech vo Švajčiarsku naďalej rastie, kým tradičné finančné inštitúcie stagnujú. Švajčiarsky fintech sektor mal v roku 2018 zaznamenať výrazný rast, konkrétne o 62%, hoci mali na ňom podiel aj väčšie transakcie rizikového kapitálu a teda aj prepad hodnoty kryptomien. V správe sa zároveň konštatuje, že sektor bežných finančných služieb zaznamenáva pokles zamestnancov, kým o prácu vo fintech priemysle je čoraz väčší záujem. Len nedávno prezident Švajčiarska skonštatoval, že očakáva rýchle a jednoduché schválenie nových regulácii, ktoré majú podporiť rozvoj blockchain a krypto priemyslu. (cointelegraph)

Zmrazené účty zakladateľov Etherparty

Hodnota kryptomeny Etherparty (FUEL) sa za posledný deň výrazne prepadla v dôsledku správ, podľa ktorých kanadská polícia zmrazila účty zakladateľom spoločnosti VanBex. Tí mali vraj získať podvodom 22 miliónov dolárov v rámci ICO. Podľa správ Cointelegraphu značnú časť týchto peňazí neinvestovali do projektu, ale do seba samých, prípadne do hazardných hier. Spoločnosť Vanbex vo svojom stanovisku tieto obvinenia odmieta. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.