Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Správanie bitcoinových HODLerov pripomína predchádzajúce dná bearmarketov

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Pri snahe určiť obdobie, kedy je ideálne opäť zvažovať vstup do kryptotrhu prostredníctvom investície do bitcoinu (BTC) sa investori snažia zohľadniť aj onchain analýzu v kombinácii s analýzou predošlých období.

Ak by sme sa spoliehali pri hľadaní cenového „dna“ bitcoinu na onchain analýzu, signálom, ktorý ho v súčasnosti naznačuje, je správanie bitcoinových hodlerov, čiže investorov, ktorí držia bitcoin dlhodobo.

Z dát, na ktoré upozornili analytické platformy Glassnode a IntoTheBlock totiž vplýva, že sa aktuálne správajú veľmi podobne ako v záverečných fázach predošlých medvedích trhov v rokoch 2012, 2015 a 2018.

Analýza Glassnode v „tweete“ publikovanom 16. júla upozornila, že hodleri, ktorí investovali do bitcoinu minimálne pred 3 mesiacmi (a skoršie) a odvtedy s danými BTC vôbec nehýbali, tvoria aktuálne 80% celkového majetku denominovaného v dolároch investovaného do bitcoinu.

To znamená, že „väčšina ponuky bitcoinov je nečinná“ a že “títo investori sú naďalej neochotní predávať bitcoiny za nižšie ceny“.

Cena BTC bola v čase analýzy Glassnode na úrovni nad 21 000 USD, čo je približne 70% od historického maxima z novembra 2021 (69 044 USD). Analytická platforma IntoTheBlock, ktorá na túto tému nadväzuje tvrdí, že pri tejto cene 45% bitcoinových hodlerov je so svojou investíciou v mínuse (v dolárovom vyjadrení).

K téme sa vyjadril aj David Doung, séf inštitucionálneho výskumu kryptomenovej burzy Coinbase, ktorý v správe s názvom „The Elusive Bottom“ napísal, že posledné výpredaje na trhu s BTC boli výhradne v réžii krátkodobých investorov respektíve špekulantov a že bilancie dlhodobých držiteľov BTC sa výraznejšie nezmenili.

,,Títo držitelia vlastnia vysoko koncentrovaných 77% celkovej ponuky BTC, čo je mierne menej než 80% na začiatku roku, ale stále je to pomerne veľa. Vidíme, že je to pozitívny indikátor sentimentu, pretože veríme, že títo držitelia budú menej pravdepodobne predávať BTC počas ďalších turbulentných období,“ uviedol v správe.

Glassnode už začiatkom tohto mesiaca skonštatovala, že podľa onchain dát zaznamenal bitcoinový trh takmer úplnú očistu od „turistov“ (špekulantov) a že aktivita na sieti je na úrovni podobnej najhlbšej fáze medvedieho trhu v rokoch 2018 a 2019. Medzitým však plynulo rastie počet nenulových BTC adries, ktorých je už vyše 42 530 000, čo naznačuje pokračujúcu retailovú akumuláciu.

Onchain analýze súčasného stavu BTC z pohľadu Glassnode sme sa venovali aj minulý týždeň v tomto článku, ktorý naznačoval, že dno by mohlo byť blízko, no je potrebné, aby nerealizované straty prešli ešte viac na stranu dlhodobých držiteľov BTC (long term holders).

Onchain analýza Glassnode: Dno Bitcoinu môže byť blízko, je potrebný čas

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.