Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Spoločnosť Ripple potvrdila spoluprácu s Bank of America. Cena XRP raketovo rastie

Článok

XRP
XRP

Spoločnosť Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, oficiálne potvrdila, že medzi klientov používajúcich jej produkt RippleNet, sa zaradila druhá najväčšia americká banka Bank of America (BoA).

Popri tom ako Ripple v treťom kvartáli spätne kupovala tokeny XRP za približne 45 miliónov dolárov sa táto správa zrejme najvýraznejším spôsobom podpísala pod súčasnú dobrú náladu okolo tejto kryptomeny, ktorá za posledných 7 dní posilnila na svojej cene v čase písania tohto článku o 120%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Čo je za rastom XRP? Úlohu mohli zohrať tieto 3 fundamenty

Chýry o spolupráci medzi RippleBank of America majú dlhú históriu siahajúcu až do roku 2016, kedy sa BoA stala súčasťou Ripple’s Global Payments Management Group. Až do roku 2019 však bolo okolo ďalších detailov ich spolupráce relatívne ticho. V ňom BoA podala patent založený na technológii distribuovanej knihy od Ripple a neskôr sa objavili uniknuté dokumenty, ktoré naznačovali, že banka sa pripojila k sieti RippleNet. Ďalšie zvesti sa objavili v októbri 2020, kedy počas konferencie Swell Conference došlo k úniku ďalších obrázkov a fotografií, ktoré naznačovali partnerstvo. Až teraz je však oficiálne. Ripple totiž označila Bank of America ako jedného zo svojich hlavných klientov v sieti RippleNet.

Našich čitateľov chceme upozorniť, že Ripple je spoločnosť, kým XRP je token, ktorý emitovala a má nad ním výraznú kontrolu. To znamená, že XRP je silno centralizovaná kryptomena na rozdiel od mnohých iných, ktoré sa snažia dosiahnuť čo najvyššiu decentralizáciu.

Taktiež je dobré vedieť, že nie všetky produkty Ripple súvisia priamo s používaním kryptomeny XRP. Bank of America teda môže využívať aj služby Ripple, ktoré túto kryptomenu priamo nepoužívajú. Tak či onak všetky pozitívne správy s Ripple sa zväčša premietajú aj do ceny tejto kryptomeny.

Zdroj: crypto-news-flash.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.