Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Čo je za rastom XRP? Úlohu mohli zohrať tieto 3 fundamenty

Článok

XRP logo
XRP logo

Po mesiacoch nečakane zlých výsledkov kryptomeny XRP (v porovnaní so zvyškom trhu), zažíva token firmy Ripple svoju novú rally, v rámci ktorej za posledných 7 dní narástol na hodnote o takmer 60%. Portál Cointelegraph vymenoval 3 možné dôvody, prečo tomu tak je.

Prvým faktorom, ktorý pozitívne vplýva na rast hodnoty XRP, má byť výrazný nárast počtu unikátnych aktívnych adries, ktorý odzrkadľuje zvýšenú aktivitu na tomto blockchaine. Analytická firma Santiment uviedla, že jednodňový nárast aktívnych adries XRP dosiahol najvyššie hodnoty od 1. mája. Otázne však je, či aktivita na adresách vznikla z dôvodu rastu ceny, alebo naopak rast ceny bol poháňaný zvýšeným záujmom o používanie tejto kryptomeny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Druhým faktorom môže byť spätne odkupovanie tokenov XRP samonosnou spoločnosťou Ripple, ktorá za ňou stojí. Tá totiž počas tretieho kvartálu 2020 nakúpila XRP v hodnote 45,5 milióna dolárov v rámci riadeného program spätného odkupu. Ripple tvrdí, že sa k tomuto procesu rozhodla, aby podporila zdravý trh okolo tejto kryptomeny. Poznamenať treba, že Ripple v prechádzajúcich kvartáloch žiadne XRP spätne nekupovala, no smerom do budúcnosti nevylúčila, že v tom bude pokračovať.

Tretím a možno najzaujímavejším faktorom môže byť nová služba z produkcie Ripple Labs. Tá totiž podala na Úrad pre patenty a ochranne známky USA (USPTO) žiadosť o schválenie ochrannej známky na produkt s pomenovaním Paystring. Podľa žiadosti by malo ísť o produkt slúžiaci na príjem a zasielanie remitencii.

My dopĺňame, že za súčasným rastom XRP možno určite do nejakej miery hľadať aj investorské FOMO, teda strach z premeškanej príležitosti, ktorý vznikol okolo XRP, keď sa jej začalo pomerne nečakane výrazne dariť. Až čas ukáže, či stojí tento rast na pevných základoch a firma Ripple nás prekvapí zaujímavými novinkami.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.