Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

SEC odložila verdikt k ďalšej žiadosti o spotové Bitcoin ETF

Článok

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) odložila verdikt k ďalšej žiadosti o povolenie Bitcoin ETF.

Necelé dva týždne od momentu, ako SEC odmietol žiadosť Grayscale Investments o konverziu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) na spotové Bitcoin ETF komisia oznámila, že potrebuje viac času na preštudovanie žiadosti od ARK 21Shares o rovnaký investičný produkt.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

SEC mala čas do 16. júla žiadosť, ktorá je z dielne dvoch firiem 21Shares a ARK21 odmietnuť, alebo predlžiť čas na rozhodnutie do 30. augusta. V skutočnosti však SEC môže rozhodnúť podobne aj 30. augusta a celé rozhodnutie predlžovať až do januára 2023.

Americká komisia aj v minulosti v prípade predošlých žiadosti o spotové Bitcoin ETF rozhodnutie odkladala na posledný možný termín, no doposiaľ vo všetkych prípadoch žiadosť zamietla odôvodnením, že žiadateľ nedokáže zabrániť možnej manipulácii ceny BTC na spotovom trhu.

Žiadosť Grayscale, ktorá bola odmietnutá koncom júna, bola najväčším favoritom na možné schválenie. Keď ju SEC zamietla, firma Grayscsle sa rozhodla ako vôbec prvá firma SEC z tohto dôvodu zažalovať. Predpokladá sa, že verdikt nepadne skôr než do 2 rokov, čo včera naznačil aj šéf právneho oddelenia Grayscale Craig Salm.

Bitcoin ETF: Súdny spor medzi Grayscale a SEC môže trvať aj dva roky

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.