Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Samson Mow pochybuje o ETH na PoS – poukazuje na jeho centralizáciu

Článok

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Bitcoiner Samson Mow vyjadril niekoľko pochybnosti v súvislosti s prechodom Ethereum na Proof of Stake konsenzus a v spojení s blížiacim sa zlúčením (merge), ktorý má k tomu viesť.

Samson Mow upozornil, že hoci sa vo všeobecnosti uvádza, že zlúčenie bude spustené vopred nastavenou prahovou obťažnosťou zvanou Terminal Total Difficulty (TTD) na hodnote 58750000000000000000000, je tu jeden aspekt, ktorému nie je venovaná dostatočná pozornosť.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Mow poukázal na to, že operátori uzlov majú právomoc prepísať hodnotu TTD jednoduchou úpravou jedného riadku kódu. Pri citácii blogového príspevku Galaxy tým poukázal na centralizáciu celého procesu, keďže na zmenu TTD vlastné stačí, aby sa zhodlo niekoľko veľkých prevádzateľov nodov “na ktorých záleží”, ktorí si následne môžu upraviť aktivačný čas na akýkoľvek sa im zachce.

,,Niekto, pravdepodobne Vitalik, len povie “ideme” a stane sa. Komplexná šaráda, ktorá maskuje centralizáciu,” uviedol v stredajšom tweete.

Pokiaľ ide o samotné Ethereum na PoS, myslí si, že povedie k väčšej centralizácii. V Proof of Stake sú totiž za rozhodovanie výlučne zodpovední operátori nodov (uzlov), čo je zrejmé aj z príkladu ľahkého prepísania TTD.

,,Ak by Etheriani skutočne chceli mať niečo energeticky efektívne, škálovateľné a lacnejšie, robili by výskum a vývoj na technológiách druhej vrstvy bitcoinu, ako sú Lighning a Liquid,” poznamenal upozorňujúc, že prechod Ethereum na PoS začal ako stratégia riešenia problémov so škálovateľnosťou Ethereum, no postupom času sa zmenil na snahu vykresliť Ethereum ako energeticky menej náročnú kryptomenu než Bitcoin.

Samotný merge totiž nepovedie k rýchlejším ani lacnejším transakciám, pričom tieto problémy majú byť vyriešené až v ďalšej fáze prostredníctvom tzv. shardingu. O najznámejších mýtoch spojených s prechodom Ethereum na Proof of Stake sme písali tu.

5 dezinformácii v súvislosti s prechodom Ethereum na Proof of Stake

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.