Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ruské firmy môžu používať pri medzinárodnom obchode kryptomeny, naznačil Čebeskov

Článok

Bitcoin Rusko
Zdroj: Unsplash.com

Ivan Čebeskov z ruského Ministerstva financií naznačil, že ruskí podnikatelia budú mať voľnejšie ruky pri používaní kryptomien v rámci medzinárodného platobného styku.

Po vypuknutí vojny na Ukrajine a následných sankciách voči ruskému agresorovi (predovšetkým zo strany západných krajín) hľadá Rusko spôsoby, ako môže pokračovať v operáciách v rámci medzinárodného obchodu, pričom jedným z možných riešení je použiť na to decentralizované kryptomeny. Kým pred vojnou by sa zdala táto alternatíva ako nereálna, v posledných týždňoch viaceré ruské úrady a politici túto možnosť nevylučujú a skepsa sa dokonca vytráca aj zo strany ruskej centrálnej banky.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Najnovšie sa k tejto téme vyjadril v pondelok šéf oddelenia finančnej politiky Ministerstva financií Ivan Čebeskov, ktorý počas okrúhleho stola Medzinárodnej obchodnej komory Ruska v Moskve povedal: ,,Nie je úplne jasné, ako by sa to malo regulovať, a preto dávame firmám možnosť platiť s kryptomenami. Pokiaľ ide o to, aké kryptomeny budú používať, ako budú vyjednávať s protistranami a s ktorými krajinami to bude fungovať – to všetko necháme na podnikateľov.”

Čebeskov akoby inými slovami odkázal ruským firmám, že ak je to nutné, môžu použiť na platby v rámci medzinárodného obchodu aj kryptomeny a to podľa ich vlastného uváženia.

Toto usmernenie je podľa všetkého len dočasné, kým Rusko nevypracuje komplexnejší regulačný rámec, ktorý by pojednával o tom, čo sa s kryptomenami v medzinárodnom styku smie a čo nie. Dohliada naň aj ruský premiér Michail Mišustin, ktorý 13. septembra nariadil Ministerstvu financií, Centrálnej banke, Federálnej finančnej monitorovacej službe a FSB, aby do 19. decembra prišli so spoločným riešením, ako zapojiť kryptomeny do legislatívy pri medzinárodnom zúčtovaní.

Kryptomeny v rámci medzinárodného styku začal využívať aj Irán, ktorý mohol byť v tejto veci pre Rusko inšpiráciou. Zaujímavé je, že až do vojny na Ukrajine bol Irán najsankciovanejšou krajinou na svete, no v tomto rebríčku ho predbehlo práve Rusko.

Irán zaplatil za dovezený tovar v kryptomenách a plánuje v tom pokračovať

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.