Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Rozhovor: Úprimne o Crypto Kingdom: Čo je v pozadí veľkého marketingu?

Avatar

Článok

zo dňa

cryptokingdom-jan-curaj

Crypto Kingdom má na česko-slovenské pomery veľkú komunitu. Stačí sa pozrieť na počet ľudí v Telegram skupine či na Facebooku. Na druhú stranu máme dojem, že  nemalej časti komunity zároveň tak trochu leží v žalúdku. Preto sme chceli v rozhovore s Ing. Janom Čurajom, ktorý prináša svoje technické analýzy bitcoinu aj čitateľom Kryptonoviniek, zaťať aj trochu do živého a zistiť, ako bude na naše otázky reagovať. 

Občas mám dojem, že to preháňate tým, ako ospevujete vaše výsledky u signálov. Keď sa pozriem na stránku CryptoKingdom vidím zhodnotenie od štartu 449%. Priznajme si však, že je v tom zohľadnený posledný bullmarket, kedy letelo hore takmer všetko. Takže toto je z časti aj váš šikovný marketing, ktorý nemôže odzrkadľovať reálne očakávania v súčasnom trende. Potom môže byť veľa ľudí sklamaných z toho, ako dopadnú, keď si vaše služby vyskúšajú. Aké sú teda podľa teba reálne ciele pre nového zákazníka, ktorý sa rozhodne vyskúšať vaše signály a zaplatí si napríklad mesačné členstvo? Počítajme s tým, že je to nováčik a bude sa riadiť vašimi pokynmi.

Začnu otázku taky otázkou. Pokud odstraním výsledky z bullmarketu, mám odstranit i výsledky z bearmaketu? 

Například aktuální výsledky na altcoinech jsou podle mě špatné, protože je medvědí trh a my množíme mince na mini růstových korekcích. Měli bychom je tedy odstranit? Já jsem třeba osobně zažil bullrun i první polovině roku 2017, ovšem v té době CK ještě nejelo.  Měsíční průměr je cca 20 % na zhodnocení celého kapitálu v signálech. Výpočet je udělaný dle alokace 10 % kapitálu na každý signál a dle postupných výstupů se zprůměrovává výsledek. Třeba za minulý týden byl průměrný zisk na signál 16 %.

Každý nováček v tradingu by měl být rád za to, že udrží rentabilitu první měsíc, než si ošáhá aplikaci a všechny nástroje. Následně přichází vzdělávání, které produkt signály obsahuje. Přikládám video, kde se můžeš podívat do komentářů, tam uvidíš reálné výsledky lidí ve špatném trhu altcoinů.

Je to stejné i v těžbě kryptoměn, kde máme výsledky od 2013 8% průměr výnosu bez akumulace s prodejem altcoinů do 24 hodin od vytěžení a od roku 2016 dokonce 11 %. Proč bychom měli dělat průměr jen v bearmarketu? V tom špatném trhu? Matematicky mi to nedává smysl, ani světové fondy přece nemažou svá zisková období v ekonomických expanzích.

Signály väčšinou posiela Michal Majzlík. Vyberie obchodný pár, u ktorého očakáva pozitívny pohyb. Povie kedy kupovať a pri akej cene predávať. Prípadne rozdelí take-profit do 3 časti, ak by šla cena výraznejšie hore. Mnoho ľudí však nestíha do obchodu naskakovať včas a kupujú teda drahšie, alebo vôbec. Alebo vystupujú z trhu, keď už cena opäť klesne a teda  nedosiahnu zisk, nebodaj sú v strate. Takýto dojem som mal zo signálov v minulosti aj ja, ešte dávno predtým, ako vznikli Kryptonovinky. Ako to riešiť a čo odporúčate vašim zákazníkom, aby naozaj vyťažili maximum z vydareného signálu?   

U každého signálu je vstupní rozpětí, kde dává daná strategie smysl k nákupu. Když se podíváš do historie signálů, tak uvidíš, že 95 % signálů se po zadání nachází hodiny v rozpětí, které udáváme. Takže informace, že většina lidí nestíhá vstupovat, není příliš pravdivá. 

Obrázok: Ukážka signálu (pozor, nejde o aktuálny signál)

fet-signalNaším cílem je řízení pozic našimi členy, to je to, proč jsou naše signály na CZ/SK a možná dokonce i světové scéně naprosto unikátní. My nedáváme důraz na vstup, ale dáváme důraz na řízení pozice, zajištění obchodů, posun profitů apod. Analytiků na české scéně je dost, my se snažíme naučit naše členy skutečně obchodovat a řídit průběh obchodů.

Viem, že platforma 3commas umožňuje nastaviť automaticky “take profit“ aj „stop loss”. Plus si viete rozdeliť targety pre take-profit napríklad do 3 časti. Odporúčate ju odberateľom vašich signálov? Dá sa cez ňu rýchlo nastaviť obchodný signál tak, ako to poviete vy alebo je to jednoducho časovo nemožné?

Doporučujeme určitě, dokud nebudou kryptoměny plně implementovány do starého forex světa, který je uživatelský velmi komfortní. 3Commas je určitě excelentní pomůcka pro inteligentní příkazy. Dokonce na to Mike udělal perfekní praktický návod. Na svých livestreamech ukazuje i LIVE používání 3Commas. Jedinou výtkou, co aktuálně je, že 3Commas nestíhá rychlé break-out pohyby při aktuální nízké likviditě. Je potřeba se s tím opět naučit pracovat a vědět, kam příkazy dávat.

TIP: Recenziu 3commas si môžete prečítať tu.

Recenzia 3Commas: Take Profit + Stop Loss zároveň, Trailing Profit či obchodné boty. Všetko v jednej platforme

Do akej miery sa snažíte o transparentnosť výsledkov vašich signálov? Môžem niekde vidieť napríklad komplet všetky signály zo septembra a dôkaz o tom, kedy ste do trhu vstúpili a kedy vystúpili? 

Naším cílem je dávat členům maximální komfort a naučit je tradovat kryptoměny. Všechny výsledky najdeš v naší aplikaci tzn. každý signál má konečný výsledek, jak skončil. Při každém profitu, to hlásíme a řídíme společně obchody. Pokud signál skončí na stopce ve ztrátě, opět to tam napíšeme. Někdy vystupujeme dříve, abychom členy ochránili. Opět si můžeš projet všechny signály, které za srpen byly a uvidíš výsledky u každého.

Čítal som aj komentáre tvrdiace, že si signály kupujete od zahraničných trading skupín a len ich posúvate vašim klientom. Toto mi príde trochu prehnané, pretože robíte aj live trading a teda ľudia vidia naživo, čo naozaj viete. Každopádne tento rozhovor je asi dobrá príležitosť sa vyjadriť aj k týmto fámam. 

Tohle je úplný nesmysl. V roce 2017 jsme s Mikem otevírali veřejně trading kryptoměn na CZ/SK scéně. Já jsem obchodoval kryptoměny ještě cca rok dříve (viz výsledky na mém instagramu). Aktuálně jsme se dostali do pozice, kdy máme obrovský cit pro kryptoměnový trh a spravujeme cizí kapitál na kryptoměnách se zápisem pod ČNB. Spolupracujeme se zahraničními tradery jako je Mark Hamada, Excavo a plno dalších. Často dáváme signály jako první a přes jejich kanály se nabalují další spekulanti. Dokonce i sami můžeme do jejich kanálů obchody publikovat.

Kryptonovinky v minulosti spolupracovali skôr so skupinou Michala Majzlíka (Mike Crypto Group), s ktorým som spravil niekoľko rozhovorov o situácii bitcoinu. Rovnako tak aj s jeho bývalým kolegom Marekom Vaňhom, ktorý má teraz projekt Golden Pocket. Pravdu povediac nevedel som si v tom čase predstaviť, že by ste sa dali s Michalom dokopy. Čo presvedčilo Michala k spolupráci s Crypto Kingdom a naopak teba s Danielom Kosecom, aby ste si “ulovili” Michala? Nie je tajomstvom, že predtym bola medzi vami aj istá rivalita a podpichovanie. 

Nalili jsme si čistého vína a vyndali na několika dlouhých jednáních kostlivce ze svých skříní. Mike do toho dává srdíčko a my máme dobrý marketing a jsme velmi komplexní a kvalitní v dalších kryptoměnových službách pro veřejnost. V rámci Crypto Kingdom jsme se s Danem rozhodli plně ukončit zlaté pozlátko a mít nejlepší produkty, a proto byl Mike jasnou volbou, aby se stal novým spolumajitelem Crypto Kingdom. Nyní jsme rádi, že naše spolupráce funguje na plný plyn.

Základem každé spolupráce je najít společnou vizi. Mikovo vizí je mít kvalitní komunitu a být nejlepší traderem altcoinů. Mojí vizí je řídit robustní hodling a spravovat velký kapitál, ať už formou tradingu nebo private equity. Naše sny a vize se protnuly a díky tomu jsme mohli začít novou etapu Crypto Kingdom.

Na spomínaných signáloch sa mohlo veľa ľudi nabaliť a zrejme aj niektorí prerobiť. Dávate nováčikom nejaký koučing? Upozorňujete ich na možné riziká a vedia o tom, že signál nemusí byť úspešný?

Produkt signály neobsahuje jen nákup a prodej. Téměř každý den jsou streamy, kde učíme nováčky analyzovat, řídít obchody. Téměř u každého obchodu děláme video s řízením pozic, posouváním stoplossů apod. Naší prioritou je, aby nováček cítil, že při obchodech jsme tu skutečně s ním, a to nejen my tradeři, ale i celá komunita.

Zrovna na konci měsíce pořádáme workshop v Praze pro 30 lidí, který byl během pár hodin plně vyprodaný. Cílem workshopu bude analytika signálů až po jeho řízení z jedné společné místnosti. A samozřejmě plno informací navíc, které zlepší dovednosti tradera při obchodu.

Riziko je součástí každého obchodu a naši členové jsou o rizikou řádně poučeni před objednávním, pak ihned po objednávce a pak znova v mailové sérii. My používáme stoplossy, takže nováček nečelí neomezené ztrátě. Každý obchod má poměr Risk-Reward.

Ja sa priznám, že na Crypto Kingdom sa mi páčia iné veci, ktoré sú podľa mňa pre kryptokomunitu naozaj prínosné a nám ide o to, aby mali ľudia z kryptomien dobrý pocit. Napríklad vysvetľujete technológiu kryptomien na YouTube. Kto sa stará o tento kanál? Ako dlho trvá príprava obsahu?

Rádi bychom, aby Crypto Kingdom byl mostem mezi kryptonadšenci a veřejností, která se postupem času začne o kryptoměny zajímat. Nyní zahajujeme spolupráci s ONT týmem a rádi bychom v tom pokračovali, abychom měli přístup ke vzdělávání v různých kryptoměnách.

Na našem youtube kanále nalezneš dva typy videí vzdělávání v kryptoměnách. První část videí je pro naprosté začátečníky, kterou dělal Roman a druhá část už je pokročilejší a tu připravuje Ivo. Příprava pokročilejšího videa zabere 3-6 hodin času podle tématu.

Na stránke máte aj sekciu Mining. Môžeš o tomto produkte povedať viac? Tvrdíte, že aktuálne je príležitosť kupovať hardvér na mining za naozaj dobrú cenu, čo sa v budúcnosti môže vrátiť v podobe pekných ziskov.  

Osobně si myslím, že mining je konzervativní řešení kryptoměnového světa. Přibližně před rokem jsme začali spolupráci s jedním z nejlepších týmů na těžbu kryptoměn v Evropě. V době kdy veškerá konkurence svoje stroje prodává vysoce pod cenou, tak my jsme připraveni s likviditou kupovat za ždibek cen. Díky skvělému týmu a laboratoři na těžbu máme obrovskou důvěru i v těchto zlých časech. Jsme stále s přehledem rentabilní a pomalu začínáme i highcaps akumulovat.

Produkt je postavený na plné transparentnosti a férovosti. Klient nám dá najevo svoji poptávku na těžbu a předpokládanou velikost investice do hardwaru. My zajistíme nabídku na aktuální HW, a pokud klient je spokojený s nabídkou, tak zprostředkovávávme nákup HW, který si klient v naší hale převezme a následně ho bereme do správy a staráme se o rentabilitu strojů. Více informací nejdeš na webu.

Trading univerzita – to je ďalší produkt na vašej stránke. Sú to online kurzy, ktoré keď si zaplatím, stiahnem si ich a mali by ma naučiť základy tradingu? Alebo pri nich prebieha aj live výučba od vašich traderov?

Celá koncepce univerzitní části Crypto Kingdom postavené na třech pilířích:

  1. Beacoin kanál univerzita

Každý člen signálů dostává ihned přístup do univerzitní sekce Crypto Kingdom, kde naše tradeři posílají vzdělávací materiály téměř každý den.

      2. Placené kurzy

Aktuálně je v univerzitě první placený online kurz na Harmonické obchodování od Mika. Je to jediný kurz na harmonické patterny na CZ/SK scéně. Je kompletně online a plně navazuje na to, co Mike analyzuje v signálech. Rovněž si ho může pak klient kdykoliv znova přehrát.

    3. Zdarma Crypto & Trading univerzita

Po objednání signálů dostane člen ihned přístup do 10hodinové trading univerzity, kde rozebíráme základy tradingu od psychologie až po jednotlivé indikátory. Zároveň chystáme ještě Crypto I a II univerzity, které se objeví na webu snad do konce roku.

Často sa tiež stretávam s názormi, že na kryptomenovej scéne sú len analytici, ktorí dlhodobo nie sú v kryptomenách ziskoví. Čo si o tom myslíš? Ako je to u vás?

Já většinu těch kluků, co aktuální nabízejí placené trading služby znám osobně. Většina z nich prošla Crypto Kingdom tradingovým vzděláním a osobně je mám rád. Na kryptoměnách díky volatilitě je specifické to, že stačí udělat 2-3 obchody za rok a můžete být pěkně ziskoví na roční bázi v řádech desítek procent.

Dle mého názoru seriózní trading začíná až s částkou, která dokáže zabezpečit traderovi život. Například pokud trader obchoduje s částkou 1 000 000 Kč a vygeneruje za rok 50% zhodnocení, je to 500 000 Kč na roční život, což je takové minimum, aby člověk žil s rodinou v komfortní zóně. V kryptoměnách nedoporučuji vůbec zisky akumulovat kvůli vysoké volatilitě.

Mike byl vlastně prvním člověkem, kterému jsem svěřil část kapitálu na trading a zatím nevím o nikom dalším, komu bych na kryptoměnách peníze svěřil. U nás je výhodou, že výsledky u správy reportujeme ČNB, což nám dává obrovský punc důvěryhodnosti v to, co dennodenně děláme.

Ďakujem za rozhovor.

Disclaimer: Ing. Jan Čuraj píše pre Kryptonovinky analýzy Bitcoinu, občasne sa vyjadrí aj ku altcoinom. V článku boli použité affiliate linky. Do kryptomien nikdy neinvestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť. 

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Bloomberg: Bitcoin môže prekonať ATH, prispieva Tether aj inštitúcie

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bloomberg Bitcoin

Podľa rešpektovaného Bloombergu existujú pri detailnejšom pohľade na Bitcoin mnohé dôvody, ktoré naznačujú, že by mohol v tomto roku atakovať hranicu 20 tisíc dolárov. Otázkou je len to, či sa mu podarí doterajší rekord prekonať.

Bloomberg vo svojej analýze naznačil, že Bitcoin bude testovať už tento rok svoje doterajšie maximum a je možné, že do jeho konca dosiahne až cenu 28 000 USD.

Pandémia koronavírusu,  dozrievanie bitcoinov ako aktív, zvyšujúci sa inštitucionálny záujem, obzvlášť zo strany Grayscale, to sú vraj hlavné hnacie sily pre jeho ďalší rast.

V správe, ktorá poukazuje aj na výrazný nárast trendu akumulácie bitcoinov zo strany inštitúcii, ktoré najmä skrz Grayscale skupujú množstvo novovyťažených BTC, je taktiež uvedené, že by sa na trhu s BTC muselo “niečo výrazne pokaziť“, aby sa jeho cena postupne nezvyšovala.

Bloomberg si myslí, že ďalším impulzom pre rast Bitcoinu môže byť aj výrazný rast kapitalizácie stablecoinu Tether (USDT). Minulý rok v máji mala jeho kapitalizácia strop 4 miliardy dolárov, no v súčasnosti je to už viac 10 miliárd. Podľa Bloombergu to naznačuje vyššiu adopciu kryptoaktív.

,,Záujem o digitálne spojenie s dolárom znamená, že existuje veľký dopyt po potrebe obchodovať a uchovávať hodnotu vo svetovej rezervnej mene bez priameho sprostredkovateľa. Nemôžeme si pomôcť, ale existujú tu paralely s históriou a prijatím papierových peňazí.  Dnešný svet sa rýchlo pohybuje smerom k digitalizácii.”

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (4.6.): Odlišné predikcie pre ďalší vývoj

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Medvedí signál mining poolu či varovanie Hayesa. Kam mieri Bitcoin?

Keď Bitcoin 1. júna prekonal hranicu 10 tisíc dolárov, bol na najvyšších hodnotách od februárových maxím. Podľa šéfa kontroverznej burzy BitMEX Arthura Hayesa to však ešte nepotvrdzuje začiatok nového bullrunu. Medvedím signálom môže byť taktiež konanie významného hráča medzi mining poolmi. Viac sme sa téme venovali tu.

Bloomberg: Bitcoin môže prekonať ATH, prispieva Tether aj inštitúcie

Podľa rešpektovaného Bloombergu existujú pri detailnejšom pohľade na Bitcoin mnohé dôvody, ktoré naznačujú, že by mohol v tomto roku atakovať hranicu 20 tisíc dolárov. Otázkou je len to, či sa mu podarí doterajší rekord prekonať. Bloomberg vo svojej analýze naznačil, že Bitcoin bude testovať už tento rok svoje doterajšie maximum a je možné, že do jeho konca dosiahne až cenu 28 000 USD. Viac sa dočítate tu.

Kvantová analýza Bitcoinu býkov nepoteší, čaká nás nové dno?

Populárny Twitter účet CryptoWhale zverejnil 2. júna kvantovú analýzu Bitcoinu, ktorej záverom je, že v roku 2021 hrozí BTC potenciálny pokles ceny až k 2000 dolárom, kým odštartuje výrazný bullrun v priebehu roka 2022. Nakoľko ide o komplikovanú analýzu na pochopenie, CryptoWhale prisľúbil, že koncom tohto mesiaca k nej dodá 27-stranový dokument, ktorý detailne vysvetlí model, akým bola zhotovená. Pozrieť si ju však môžete tu:

„Kryptomama” zostáva v komisii SEC. Trump jej dal zelenú

Hester Peirceová, ktorá si získala v kryptokomunite prezývku “Kryptomama” vďaka jej pozitívnym názorom na Bitcoin a vznikajúci ekosystém okolo kryptomien, bola nominovaná americkým prezidentom Donaldom Trumpom do druhého funkčného obdobia členky americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC). Hester sa v minulosti snažila pozitívne ovplyvniť kryptotrh, volala po jeho samoregulácii a tiež navrhovala úľavy pre začínajúce decentralizované projekty. Viac sa dozviete v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Čítať ďalej

Bitcoin

„Kryptomama” zostáva v komisii SEC. Trump jej dal zelenú

Avatar

Článok

zo dňa

od

Hester M. Peirceová

Hester Peirceová, ktorá si získala v kryptokomunite prezývku “Kryptomama” vďaka jej pozitívnym názorom na Bitcoin a vznikajúci ekosystém okolo kryptomien, bola nominovaná americkým prezidentom Donaldom Trumpom do druhého funkčného obdobia členky americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC).

Biely dom dostal dokopy 10 nominácii, z ktorých stiahol len jednu. Peirceová však prešla týmto výberovým sitom a tak môže pokračovať vo svojej činnosti v SEC. V poslednej dobe sa v súvislosti s kryptomenami zviditeľnila najmä návrhom pre vznik akéhosi “bezpečného prístavu pre decentralizované tokenové projekty“, ktoré by mali mať po vzniku príležitosť tri roky budovať svoj projekt a prilákať doňho účastníkov, kým sa na ne budú vzťahovať nariadenia SEC.

Peirceová sa zviditeľnila aj kritikou svojich kolegov, ktorí odmietajú schváliť ETF na Bitcoin. Keď naposledy odmietli žiadosť od Wilshire Phoenix z New Yorku nesúhlasila s tým a skonštatovala, že jej kolegovia odmietajú poskytnúť americkým investorom prístup k bitcoinu (BTC).

Dávnejšie ich zas upozornila, že musia prehodnotiť svoj postoj k novým technológiám, no druhým dychom priznala, že schválenie ETF na Bitcoin môže v dôsledku ich staromódneho prístupu trvať aj ďalších 25 rokov. V minulosti sa taktiež intenzívne zasadzovala za samoreguláciu kryptotrhu a dá sa predpokladať, že v ďalšom funkčnom období bude pokračovať vo svojom úsilí pomáhať adopcii tejto technológie v USA.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Medvedí signál mining poolu či varovanie Hayesa. Kam mieri Bitcoin?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin medveď

Keď Bitcoin 1. júna prekonal hranicu 10 tisíc dolárov, bol na najvyšších hodnotách od februárových maxím. Podľa šéfa kontroverznej burzy BitMEX Arthura Hayesa to však ešte nepotvrdzuje začiatok nového bullrunu.

,,Bitcoin je späť nad 10 tisíc dolármi. So všetkým naokolo, čo sa deje vo svete, môže pokojne rýchlo vyskočiť aj na 20 tisíc USD. Kupujte Bitcoin,” oslavoval v onom momente prekonanie silnej psychologickej bariéry jeden z najznámejších krypto YouTuberov Ivan on Tech.

Jeho radosť bola však zrejme trochu predčasná, pretože Bitcoin predviedol “dokonalého Barta” a po upokojení trhu sa vrátil približne tam, kde bol pred výstrelom nad 10 000 USD. Tento prepad sa pripisuje najväčšiemu neznámemu mining poolu, ktorý generoval od 20. mája celkovo piaty najväčší hashrate. Viaceré analýzy naznačujú, že v momente, ked Bitcoin vyskočil na 5-cifernú hodnotu, presunul tento pool svoje vyťažené bitcoiny na burzu a predal ich. Tým spôsobom „zariadil” výrazný pád hodnoty BTC naspäť na štvorciferné hodnoty.

Potvrdila to aj analýza spoločnosti Glassnode, ktorá naznačila, že rýchly predaj množstva BTC môže byť znakom toho, že tento významný ťažiar jednoducho neverí v súčasný rast hodnoty Bitcoinu a v to, že je udržateľný. ,,Ťažiari hrajú v ekosystéme Bitcoinu významnú úlohu. Pochopiť ich správanie dáva investorom moc v tom zmysle, že získavajú oveľa lepší prehľad o hnacích silách tohto trhu,” uviedla správa Glassnoce upozorňujúc, že tento krok vedúci k predaju množstva bitcoinov môže byť medvedím signálom pre najbližšie obdobie.

Pred predčasnými oslavami varuje aj CEO burzy BitMEX Arthur Hayes, ktorý upozornil, že ,,tento rast nie je skutočný, kým Bitcoin neprekoná hodnotu 15 tisíc dolárov.“ Napriek tomu však stále stojí za svojou predikciou, že do konca roka posilní  Bitcoin na $20 000.

Hayes nevysvetlil, prečo určil ako významnú úroveň práve 15 tisíc dolárov. Možno sa však domnievať, že to súvisí s minuloročným stropom 14 000 USD, čím by ho prekonal.

Portál CryptoSlate odvolávajúci sa na svojich analytikov uviedol, že pre prípadné ďalšie pokračovanie rastu ceny by bolo pre Bitcoin dôležité usadiť sa nad supportom okolo úrovne 10 500 USD. S touto tézou sa zhodujú napríklad aj analytici z Fundstrat Advisors, ktorí upozornili, že ak Bitcoin prekročí túto úroveň, vytvorí „dve vyššie high” – prekoná tým totiž minuloročnú “Xi Pump” (výstrel ceny po oznámení čínskeho prezidenta o podpore blockchainu) a taktiež februárovú najvyššiu cenu.

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Adam Back: Bitcoin nepotrebuje inštitúcie, aby stál $300 000

Avatar

Článok

zo dňa

od

Adam Back

Adam Back stojaci na čele spoločnosti Blockstream tvrdí, že tlačenie peňazí centrálnymi bankami pritiahne retailových investorov k Bitcoinu a do piatich rokov posunie hodnotu tejto kryptomeny nad 300 tisíc amerických dolárov.

Back sa tak vyjadril počas rozhovoru pre Bloomberg, v ktorom opäť poprel, že je Satoshi Nakamoto, čo je jedna z v poslednej dobe najpopulárnejších teórii o totožnosti záhadného tvorcu Bitcoinu. Líder Blockstream zároveň skonštatoval, že Bitcoin nebude potrebovať podporu inštitúcii, aby výrazne rástla jeho hodnota.

,,Nemusí prísť ani inštitucionálne prijatie, pretože súčasná situácia núti čoraz viac jednotlivcov, aby premýšľali o spôsobe, ako chrániť svoj majetok popri tom, ako sa vo svete aktuálne tlačí množstvo nových peňazí.”

Back si myslí, že nedávne správy v súvislosti s gigantom Goldman Sachs, ktorý preukázal veľkú neznalosť toho, ako Bitcoin vlastne funguje a čo určuje jeho hodnotu, sú jasným dôkazom toho, že tento trh má stále obrovský priestor na zhodnotenie. Inak povedané, mnoho inštitúcii a pochopiteľne množstvo jednotlivcov zatiaľ nepochopilo výhody Bitcoinu a ak sa tak v budúcnosti stane, adopcia a teda aj môže prudko rásť.

Pokiaľ ide o teóriu o Satoshi Nakamotovi, jednoznačne poprel možnosť, že by on sám bol zakladateľom Bitcoinu. Zároveň uviedol, že bude najlepšie, keď sa identitu Nakamota nikdy nedozvieme. ,,Aby si Bitcoin udržal svoje vnímanie podobné komodite, myslím si, že by bolo veľmi dobré, keby Satoshi zostal mimo verejnosti. Predsa by ste nechceli, aby malo zlato zakladateľa.”

Back verí, že o 5 rokov bude môcť Bitocin stáť aj 300 tisíc dolárov, avšak hlavne v dôsledku inflácie. Inak povedané v dnešných peniazoch pri ich súčasnej hodnote by to bolo menej.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (3.6.): Spôsobil pád Bitcoinu neznámy pool?

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Spôsobil posledný prepad ceny Bitcoinu neznámy mining pool?

Generálny riaditeľ spoločnosti CrpytoQuant Ki Young Ju tvrdí, že posledný výrazný prepad ceny Bitcoinu, ktorý nasledoval po tom, ako Bitcoin dosiahol hodnotu 10 tisíc dolárov, mohol spôsobiť najväčší neznámy mining pool, ktorý buď kapituloval, alebo sa rozhodol predať svoje zásoby. Ako upozornil od 20. mája, kedy generoval piaty najvyšší hashrate, presunul zo svojich zásob 12 571 BTC. ,,Mining pooly nepresúvajú svoje bitcoiny, iba ak sa ich rozhodnú predať. Každý miner má odlišný spôsob správy svojich bitcoinov. Významné pooly ich posielajú na burzy periodicky, a tento najväčší neznámy mining pool presunul svoje bitcoin len v momente, kedy Bitcoin dosiahol svoj vrchol,” uviedol. Ako doplnil Cointelegraph, nemusí to nutne znamenať, že daný pool kapituloval. Možno sa len rozhodol predať svoje BTC v čase, kedy považoval cenu Bitcoinu za dostatočne vysokú na to, aby generoval želané zisky. (cointelegraph.com)

Adam Back: Bitcoin nepotrebuje inštitúcie, aby stál $300 000

Adam Back stojaci na čele spoločnosti Blockstream tvrdí, že tlačenie peňazí centrálnymi bankami pritiahne retailových investorov k Bitcoinu a do piatich rokov posunie hodnotu tejto kryptomeny nad 300 tisíc amerických dolárov. Back sa tak vyjadril počas rozhovoru pre Bloomberg, v ktorom opäť poprel, že je Satoshi Nakamoto, čo je jedna z v poslednej dobe najpopulárnejších teórii o totožnosti záhadného tvorcu Bitcoinu. Viac sa dozviete tu.

Buterin: Kryptokomunita musí zmeniť spôsob uvažovania, táto kríza je iná než v roku 2008

Spoluzakladateľ druhej najpopulárnejšej kryptomeny Ethereum (ETH) Vitalik Buterin tvrdí, že súčasná rozbiehajúca sa kríza je výrazne odlišná od globálnej finančnej krízy z roku 2008, počas ktorej vznikol Bitcoin. Kryptomeny a komunita okolo nich sa tomu musí zodpovedajúcim spôsobom prispôsobiť a zmeniť svoje myslenie. Viac o jeho zaujímavých názoroch na aktuálnu tému sa dočítate tu.

Charles Hoskinson nechápe, prečo Vitalik Buterin ignoruje Cardano

Charles Hoskinson, ktorý stal pri vzniku Ethereum (ETH) a aktuálne stojí na čele Cardano (ADA), priznal, že ho mrzí ignorancia Vitalika Buterina (ETH) voči jeho projektu, hoci k iným konkurenčným blockchainom sa vyjadruje pomerne často. Pritom všetky prípady použitia, ktoré vyvinulo Cardano, si môže osvojiť aj Ethereum, pretože celý ekosystém je open-source. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Čítať ďalej

Bitcoin

Buterin: Kryptokomunita musí zmeniť spôsob uvažovania, táto kríza je iná než v roku 2008

Avatar

Článok

zo dňa

od

Vitalik Buterin

Spoluzakladateľ druhej najpopulárnejšej kryptomeny Ethereum (ETH) Vitalik Buterin tvrdí, že súčasná rozbiehajúca sa kríza je výrazne odlišná od globálnej finančnej krízy z roku 2008, počas ktorej vznikol Bitcoin. Kryptomeny a komunita okolo nich sa tomu musí zodpovedajúcim spôsobom prispôsobiť a zmeniť svoje myslenie.

Vitalik Buterin si myslí, že v tlačenie peňazí a hroziaci inflácia sú len jedným z bodov, ktoré vyplývajú zo súčasnej krízy. A možno ani nie najväčším. ,,Áno, mašinky na tlačenie peňazí sa rozbehli. Ale je to len relatívne malá časť toho, čo sa naozaj deje. Dokonca inflácia zatiaľ klesá a nejde hore,” upozornil.

Čoraz častejšie konštatovania, že kryptomeny na čele s Bitconiom sú nekorelačnými aktívami, lebo nenapodobňujú správania ostatných trhov, taktiež podľa neho nie je dostatočne potvrdené. Napríklad v marci keď sa prepadla hodnota S&P500, padal aj Bitcoin a to o viac ako 50%. To bol jasný dôkaz toho, že Bitcoin koreloval a nie naopak.

Buterin preto upozornil, že je najväčší čas, aby sa komunita posunula vo vnímaní kryptopriestoru o čosi ďalej a odporučil to aj šéfovi najväčšej kryptoburzy Binance Changpengovi Zhaovi, ktorý tweetoval: ,,Bitcoin je tichý mierumilovný protest.”

,,Poviem to úplne priamo. Toto zmýšľanie je presne to, od čoho by sme sa mali posunúť ďalej. Reformácia peňazí – to nestačí!,” reagoval.

Buterin zdôraznil, že kryptomeny naozaj nie sú len o reforme finančného systému. Ethereum a ďalšie blockchainy sa snažia posunúť aj do inej kategórie aplikácii. ,,Decentralizovaná publikácia a komunikácia odolná voči cenzúre, decentralizované komunity DAOs, decentralizovaní kurátori pre obsah a tak ďalej. Všetko sú veľmi dôležité veci.”

Na záver dodal: ,,Roky 2016 až 2020 sú obdobím ideologického usporiadania. Mnoho starých ideológii a koalícii umiera a veľa nových sa rodí. Kopce a doliny na bojisku sa menia. Kryptopriestor to musí podrobne sledovať a prispôsobovať sa novej realite.”

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (2.6.): Pozor na predčasné oslavy!

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Čo sa týka Bitcoinu a väčšieho časového rámca, tak aj keď to vyzerá veľmi pozitívne, tak vyhraté určite nemáme. Na týždennom grafe sme stále pod 10 600 a stále v triangli. Veľmi dôležité je však to, že sme obidve tieto línie prišli otestovať.

Na 4H grafe sme nakoniec breakli triangel smerom hore. Posledná vlna /e/ už nakoniec neprišla, ale to by nebolo nič netradičné. V triangloch sa to veľmi často stáva, že jednoducho už tá posledná vlna buď vôbec nepríde, alebo je skrátená. Môj bullish target je 10 507 – 10746 usd. Ja osobne by som viac sledoval denný graf a skôr si všímal ,,bigger“ Picture. Aj keď to vyzerá vynikajúco, tak stále nemáme definitívne vyhraté.

Dominancia

Na dominancii sa taktiež schyľuje k poslednému kroku. Zhora nás tlačí silná trendová línia a zdola nás drží niekoľko ročná trendová línia. Priestoru je už málo a čoskoro sa bude musieť rozhodnúť. Po minulom halvingu v roku 2016 trvalo viac ako 245 dní kým začala altcoinová sezóna. Kým sme v triangli, tak nevieme čo ďalej a ktorá strana bude mať navrch.

Kapitalizácia altcoinov

Altcoiny rovnako ešte nemajú vyhraté. Máme tu alty, ktoré už prekonali trendovú líniu a vytvorili aj higher high ako napríklad Cardano, ale drvivá väčšina altov ešte nedokázala ani jedno. Aj z toho dôvodu stále nemáme vyhraté a aj keď to vyzerá veľmi dobre, tak musíme ísť krok po kroku.

Pokec k altcoinom

Včera sme mali s Adamom Kracíkom pokec o altcoinoch. Zamerali sme sa hlavne na ETH 2.0 vs Tron 4.0. Výsledok si môžete pozrieť tu:

Záver

Trh vyzerá sľubne, ale stále je ešte skoro na oslavy. Viem, že veľa z vás to možno teraz nevydrží a pôjde do trhu all in, prípadne opustí svoju stratégiu, prípadne prestane dávať stoplossy. Emócie sú nebezpečné. Najhoršie čo môžete teraz urobiť je porušiť svoje pravidlá a nedať stoploss.

Trader2.0

Viac než 25 predikcií aktualizovaných každý deň. Mince so zápalnou šnúrou, ktoré majú dlhodobo výbornú úspešnosť a ich štatistika je vyhodnocovaná nezávislou treťou stranou. Rozbory intradenných grafov. LIVE ROOM, kde s členmi naživo obchodujeme každý utorok a štvrtok o 09:00. Aj to je členstvo Trader2.0. Telegram Trader 2.0 nájdete tu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Čítať ďalej

Bitcoin

Pomohli Satoshimu pred spustením Bitcoinu profesionáli?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Satoshi Nakamoto

Jeden z najstarších osvojiteľov Bitcoinu, developer Laszlo Hanyecz, ktorý sa preslávil najmä tým, že zaplatil za pizzu 10 000 BTC, v rozhovore pre Cointelegraph naznačil, že Satoshi Nakamoto, s ktorým bol v minulosti v úzkom kontakte, zrejme pred spustením Bitcoinu vyhľadal pomoc u profesionálnych kryptografov.

Hanyecz poukázal na to, že Satoshi sa pred spustením Bitcoinu rozhodol zvoliť eliptickú krivku secp256k1, čo bolo v tom čase veľmi nezvyčajne. Krivky od Národného Inštitútu pre normy technológie (NIST) boli v tom období omnoho bezpečnejšie. S odstupom času sa ukázalo, že išlo o geniálny krok, pretože krivka, ktorú Satoshi zvolil, je efektívnejšia a výrazne znižuje pravdepodobnosť akýchkoľvek zadných vrátok.

Hanyecz priznal, že sa Satoshiho pýtal, prečo sa rozhodol práve pre tento postup. Satoshi mu mal naznačiť, že mu to niekto poradil. V maily mu vraj odpovedal: ,,Mal som veľa ľudí, ktorí sa na to pozreli a povedali mi, že je to dobrá voľba.“ Lászlovi zároveň prezradil, že on sa vlastne na tejto funkcii príliš nenarobil, odporučili mu ju odborníci.

Laszlo taktiež spomína, ako sa pýtal Satoshiho, ako vôbec prišiel na niečo také geniálne, ako je Bitcoin. Satoshi mu mal vtedy odpovedať: ,,Trvalo to niekoľko rokov. Išlo o niekoľko pokusov…chvíľu som na tom pracoval.”

Totožnosť Satoshiho Nakamota je dodnes neznáma a my úprimne dúfame, že sa ju ani nikdy nedozvieme. Špekulovať sa o nej zrejme bude vždy, alebo aspoň do momentu, kedy sa niekomu podarí dopátrať k informácii, kto je záhadný tvorca najslávnejšej kryptomeny. Charles Hoskinson z Cardano či John McAfee tvrdia, že najlepším spôsobom, ako sa k nemu dopátrať, je stilometria, teda odborná analýza textov, o ktorých je zrejmé, že ich napísal on. John McAfee dokonca tvrdí, že vie, kto Satoshi je, no pre jeho bezpečnosť to neprezradí. McAfee je však dobre známy špekulant a je dobre známe, že nie vždy hovorí pravdu.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Kroky FED vedúce k vyššej inflácii môžu byť pre Bitcoin taktiež býčie

Avatar

Článok

zo dňa

od

FED

Jedným z najväčších katalyzátorov pre potenciálny rast ceny bitcoinu môže byť zavedenie záporných úrokových sadzieb. Kým ekonomiky v Európe a Ázii zdá sa pripúšťajú takéto riešenia súčasných ekonomických problémov, v Spojených štátoch zatiaľ váhajú.

Pri záporných úrokových sadzbách by museli spotrebitelia platiť bankám za to, že u nich majú uložené svoje aktíva, namiesto toho, aby im ponúkali zhodnotenie ich výnosov. Je to jeden zo spôsobov, ako motivovať ľudí viac míňať a teda prispieť k oživeniu ekonomiky.

Ak by sa niečo také zaviedlo do praxe, výhody Bitcoinu sú zjavne. Poplatky za držanie bitcoinu na svojich peňaženkách totiž neexistujú.

Americký FED, teda centrálna banka, však zatiaľ záporné úrokové sadzby neplánuje. Povedal to predseda FED-u Jerome Powell, ktorý tvrdí, že tento spôsob nepovažuje za životaschopnú páku menovej politiky. Nemožno vylúčiť, že FED v budúcnosti zmení názor, no aby pristúpil k takémuto razantnému kroku, zrejme bude potrebovať ešte viac podnetov. Ako však poznamenáva portál Cryptoslate, potenciálne záporné úrokové sadzby by mohli byť pre rast hodnoty Bitcoinu obrovským stimulom.

Aby sa FED vysporiadal ekonomickými dôsledkami pandémie koronavírusu, musel pred mesiacom pristúpiť k rekordnému zníženiu svojej úrokovej sadzby (policy interest rate) na 0-0.25%. Pri správach Bank of England a tiež FEDu, ktoré hovoria o najhorších ekonomických vyhliadkach v modernej histórii, to ale jednoducho nemusí stačiť.

Ak sa FED rozhodne zvoliť inú cestu, môže ísť podľa Bena Bernakea, bývalého predsedu FED, cestou zvyšovania inflácie – s cieľom dosiahnuť 4 percentnú infláciu, čo by bol dvojnásobok súčasného plánu. Tým by sa FEDu poskytla väčšia flexibilita s menovou politikou.

Ak by sa rozhodla americká centrálna banka pre tento postup, opäť by mohol z toho čerpať Bitcoin, ktorý má obmedzenú ponuku. Mohol by sa totiž v tom momente javiť ako určitý typ stabilnej zábezpeky voči doláru, ktorého hodnota sa infláciou znižuje.

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-