Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Riaditeľka Blockchain Association spochybnila špekulácie o vyšetrovaní inštitúcii

Článok

fake news
Pixabay.com

Výkonná riaditeľka Blockchain Association Kristin Smithová spochybnila špekulácie, podľa ktorých americké ministerstvo financií podniká kroky voči nemenovaným inštitúciám, ktoré mali použiť kryptomeny na pranie špinavých peňazí.

Táto fáma vznikla vďaka nedeľňajšiemu “tweetu“ bez citovaného zdroja na Twitter účte FX Hedge so 135 tisíc followermi a prišla v podobnom čase, ako správy o padajúcom hashrate, teda celkovej vypočtovej sily vynaloženej pri ťažbe Bitcoinu. Ich kombinácia tak mohla mať vplyv na náladu na trhu a teda ovplyvniť aj konanie investorov.

Zároveň je zaujímavé, že tweet s textom ,,Americké ministerstvo financií plánuje žalovať niekoľko finančných inštitúcii za pranie špinavých peňazí kryptomenami” bol už medzitým na FX Hedge zmazaný, čo taktiež naznačuje, že jeho hlavným účelom mohlo byť vyvolanie paniky na trhu. Po zverejnení ho retweetovali tisíce ľudí a citovali mnohé média.

Kristin Smithová na CNBC uviedla,  že nemá žiadne informácie o tom, že by bola táto správa pravdivá. Zároveň doplnila, že mandát na takéto vyšetrovanie, ak by existovalo podozrenie z prania špinavých peňazí, nemá Ministerstvo financií ale Ministerstvo spravodlivosti, čo taktiež spochybňuje pravosť šíriacej sa poplašnej správy.

Šéfka Blockchain Association sa snaží prispievať k lepšej informovanosti zákonodarcov o blockchain technológii a kryptomenách. Za podobným účelom vznikla v apríli aj lobistická skupina Crypto Conuncil for Innovation, ktorú založili firmy Square, Coinbase a ich partneri za účelom, aby dokázali politikom lepšie vysvetliť problematiku digitálnych aktív.

Prednedávnom bývalý šéf CIA Michael Morell uviedol, že ak by bol Bitcoin používaný na nelegálnu činnosť vo väčšej miere, bolo by to napokon dobré, pretože existujú forenzné nástroje, ktoré sa dajú ľahko využiť pre odhalenie takejto nelegálnej činnosti. Inak povedané darilo by sa zadržať viac zločincov. Zároveň naznačil, že v tradičnom finančnom svete sú pokusy o pranie špinavých peňazí zastúpené v oveľa významnejšej miere.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne