Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Reakcie osobnosti na prepad Bitcoinu: Elon Musk, CZ, Brooks, Saylor či Schiff

Článok

Reakcie Twitter
Twitter, Canva.com

Obrovský prepad ceny Bitcoinu o 10 tisíc dolárov v priebehu 24 hodín a následne aj jeho rast naspäť o približne rovnakú hodnotu, samozrejme nezostal bez povšimnutia mnohých známych osobnosti z Twitteru, ktoré sa nejakým spôsobom podieľajú na bitcoinovom ekosystéme.

Muskovi stačil jeden tweet

Najväčšiu pozornosť si ako inak vypýtal Elon Musk, ktorému stačilo spraviť naozaj málo, aby trh opäť ovplyvnil. Na radosť fanúšikov Bitcoinu a najmä panicky predávajúceho  retailu to bolo tentokrát v prospech jeho ceny. Keď totiž BTC začal padať šokujúcim spôsobom, uverejnil status, v ktorom oznámil „Tesla má diamantové ruky” a trh nepotreboval viac. Od oného momentu BTC začal opäť prudko stúpať.

https://twitter.com/elonmusk/status/1395027147161489412

Obrovské nákupy „známych“ Michaela Saylora?

Michael Saylor, ktorého firma Microstrategy kúpila v predošlých dňoch BTC za ďalších 25 miliónov dolárov, po upokojení trhov najprv uviedol, že on žiadne BTC nepredal, ale následne uverejnil tweet, ktorý mnohých možno až šokoval:

,,Subjekty, ktoré ovládam, teraz získali 111 000 BTC a nepredali ani jeden satoshi.”

Je otázne, aké subjekty tým myslel, no ak je táto informácia pravdivá, inštitúcie či ľudia, o ktorých Saylor vie, museli nakúpiť BTC v hodnote minimálne 3,5 miliardy dolárov (za predpokladu, že kupovali v čase najväčšieho prepadu ceny).

Anthony Pompliano, známy propagátor Bitcoinu, ktorý dostáva dostatok priestoru aj na ostro sledovanej CNBC, upozornil, že každý býčí trh musí absorbovať novú triedu nových kryptopadšencov s čím súvisí aj obrovská volatilita.

https://twitter.com/APompliano/status/1394995965283737602

Justin Sun využil príležitosť na nákupy

Justin Sun, ktorý je známy ako hlavná tvár kryptomien TronBitTorrent, potvrdil, že prepad cien využil na nákup Bitcoinu aj Ethereum. Konkrétne mal kúpiť 4145 BTC za 152 miliónov dolárov a 53 153 ETH za 135,8 milióna dolárov. Justin Sun je známy ako jeden z najbohatších ľudí kryptopriemyslu. Mimochodom jeho mentorom bol Jack Ma, zakladateľ Alibaby.

https://twitter.com/justinsuntron/status/1395059400155435009

https://twitter.com/justinsuntron/status/1395074283345383424

K panike na trhu sa pochopiteľne vyjadril aj šéf burzy Binance Changpeng Zhao, ktorý vystrašenému retailu odkázal: ,,Ak predávate v panike, nemôžete sa stať krypto-bohatými. Toto nie je finančná rada.”

https://twitter.com/cz_binance/status/1395047147725152256

Brooks o FUD z Číny, Woodová názor nemení

Brian Brooks, šéf americkej odnože burzy Binance – Binance US, ktorý bol ešte nedávno šéfom významného amerického regulátora Úradu kontrolóra meny (OCC), uviedol v rozhovore pre Bloomberg, že ,,jedným z hlavných dôvodov, prečo Bitcoin dnes padá je interpretácia toho, že Čínska vláda zakáže kryptomeny. Lenže nikto nezakazuje kryptomeny, je to trh v hodnote 2 biliónov dolárov.”

Cathie Woodová, CEO rešpektovanej investičnej spoločnosti Ark Investments, ktorá má významnú pozíciu aj vo firmách Tesla či Coinbase, uviedla, že naďalej platí jej predikcia pre Bitcoin v cene 500 000 USD, pričom doplnila: ,,Myslím si, že Bitcoin je teraz vo fáze kapitulácie, čo je skvelý čas pre nákup”.

Schiff neodmietol príležitosť

No a samozrejme pád cien si vychutnal známy kritik Bitcoinu Peter Schiff. ,,Dnes konečne môžeme urovnať túto diskusiu. Bitcoin nie je bezpečným prístavom, nie je zaistením voči inflácii a ani skladom hodnotného majetku typu zlato. Je to vysoko špekulatívny digitálny token, ktorý obchoduje s inými vysoko rizikovými aktívami.”

Zdroje: Twitter, decrypt.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne