Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Microstrategy kupovala Bitcoin počas prepadu ceny. Nie je jediná?

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Cena Bitcoinu sa po tweetoch Elona Muska otriasa v základoch, no firmou, ktorá drží naďalej vztýčený prápor je spoločnosť Microstrategy. Tá totiž využila ďalší prepad ceny BTC na lacnejší dokúp.

Michael Saylor, CEO americkej softvérovej spoločnosti, včera na Twitteri oznámil, že Microstrategy nakúpila ďalších 229 BTC za priemernú cenu 43 633 USD a celkovú investíciu 10 miliónov dolárov. Oznámila to zároveň aj americkej komisii pre cenné papiere a burzu v rámci aktualizovaného formulára 8-K.

Kúpa týchto BTC prichádza iba 5 dní po tom ako Microstrategy oznámila, že za priemernú cenu 55 387 USD kúpila 271 BTC za 15 miliónov dolárov. Zjavne sa tak riadi stratégiou “buy the fuck**g dip” (kúpte ten prepad) a využila tak príležitosť zaobstarať si ďalšie BTC za výhodnejšiu cenu.

Kupujú už od minulého roka

Microstrategy je aktuálne najväčšou verejne obchodovanou firmou, ktorá drží Bitcoiny. Po najnovšom nákupe má pod kontrolu už 0,438% všetkých BTC v obehu – ide o 92 079 BTC. Väčšinu z nich získala ešte počas augusta a septembra 2020, kedy sa nebála do Bitcoinu investovať stovky miliónov dolárov.

Michael Saylor sa medzitým stal jednou z najvýznamnejších postáv bitcoinového priemyslu s povesťou jeho veľkého zástancu a človeka presvedčeného, že Bitcoin časom potvrdí svoju úlohu bezpečného prístavu. Fakt, že firma Microstrategy aktuálne počas prudkého prepadu ceny BTC od jeho ATH okolo úrovne 64 000 USD nepanikári ale naopak kupuje lacnejšie BTC, to len podčiarkuje.

Nie je jediný, kto koná podobne?

Stratégia investovať, keď padá cena, sa zväčša pri spätnom pohľade na graf javí byť ako dobrá voľba, no v reálnom čase ju dokáže realizovať pod psychickým tlakom naozaj len málokto. Onchain dáta naznačujú, že v súčasnosti prebieha na trhu boj medzi retailom (malými investormi), ktorý panikári a veľkými hráčmi (inštitúcie a veľryby), ktorí využívajú prepad ceny na ďalšiu akumuláciu.

Potvrdzuje to veľký príliv BTC na tradičné retailové burzy na čele s Binance a naopak veľké odlivy BTC z burzy Coinbase Pro. Analytik William Clemente III dokonca upozornil, že za predošlých 24 hodín sa na burzu Binance poslalo najviac BTC v histórii.

Pri pohľade na dáta Coinbase Pro, čo je burza známa tým, že cez ňu akumulujú BTC aj veľkí hráči, je naopak očividné, že dochádza k veľkým odlivom na súkromné peňaženky.

Až čas ukáže, či je aktuálne dobrý čas na vstup do trhu. Retail má obrovskú silu a zároveň je neskúsený, čo má za dôsledok výrazný prepad ceny. To, že veľkí hráči zatiaľ nepanikária je však pozitívnym signálom, že všetkých dní nemusí byť koniec.

Zdroje: insights.glassnode.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne