Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Problémy Solana spôsobilo IDO projektu Grape Protocol

Článok

Error výpadok
Zdroj: Pexels.com

Solana Foundation sa týždeň po viac než 17-hodinovom výpadku siete kryptomeny Solana (SOL) vrátila k tejto udalosti a informovala o dôvodoch, prečo k výpadku vôbec došlo.

Solana Foundation uviedla, že výpadok siete, ktorý viedol k pozastaveniu všetkých transakcií na blockchiane Solana (SOL), spôsobili automatizované boty (roboty), ktoré začali sieť výrazne spomaľovať počas IDO (Initial Decentralized Offering na spôsob ICO, len na decentralizovanej burze, pozn.red.) projektu Grape Protocol, ktoré sa uskutočnilo na decentralizovanej  burze Raydium.

Automatizované boty počas zmieňovaného IDO zahltili sieť dopytom okolo 400 000 transakcií za sekundu, čo spôsobilo obrovský nárast záťaže siete, ktorá začala automaticky vytvárať forky.

„Útok botov” následne spôsobil, že validátori siete prestali pre nedostatok pamäte pracovať, čo viedlo k výpadku, ktorý trval medzi 14. a 15. septembrom viac než 17 hodín.

Solana Foundation uviedla, že obnovenie siete bolo koordinovaným úsilím komunity, a to nielen pri opravách, ale aj pri dosiahnutí 80% konsenzu siete pri jen opätovnom nabehnutí. Nadácia odhaduje, že sieť bola aktualizovaná a obnovená za asistencie viac než 1000 validátorov na plnú funkčnosť od vypnutia do 18 hodín.

Kauza, ktorá zapríčinila historicky najväčší výpadok blockchainu, ktorého kapitalizácia presahovala v danom momente 10 miliárd dolárov, však ešte nie je uzavretá. Podrobnejšia analýza toho, čo sa stalo, by mala byť zverejnená v priebehu niekoľkých týždňov.

Lepšie teraz než v budúcnosti?

Anatoly Yakovenko, ktorý je hlavnou tvárou a zakladateľom Solana o možnej spojitosti výpadku s IDO projektu Grape Protocol „tweetoval“ už pred niekoľkými dňami.  S odstupom času zároveň svojimi vyjadreniami naznačil, že je lepšie, že sa takéto problémy objavili teraz v skorej existencií celého projektu.

,,Naah… potrebujeme len opraviť nejaké chyby. Je to súčasť života. Prosím povedzte Rayidum, aby nabudúce nepoužívali IDO na spôsob FCFS (prvý príde, prvý ide),” uviedol po výpadku Solana.

Neskôr v rovnaký deň doplnil: ,,Lepšie teraz, než keď budú (Solana) používať miliardy ľudí.”

Zdroj: decrypt.co, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.