Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prieskum: 65% Američanov by súhlasilo, aby dostali časť výplaty v bitcoinoch

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Spoločnosť Skynova realizovala prieskum, aby zistila, či Američania majú záujem dostávať časť výplaty v kryptomenách. Z odpovedi vyplýva, že väčšina by takúto možnosť prijala.

Firma Skynova, ktorá poskytuje fakturačný softvér pre malé podniky, v rámci prieskumu oslovila viac ako 1000 amerických zamestnancov. 797 z nich patrilo do kategórie bežných zamestnancov a 205 do kategórie manažérov. Pokiaľ ide o vzorku respondentov, 46,9% z nich už v minulosti dostali kryptomeny ako formu výplaty a 53,1% nie.

Z prieskumu vyplýva, že väčšina respondentovaž 65,5% má záujem dostávať časť výplaty v kryptomenách. 28% z nich uviedlo, že doslova po takejto možnosti “bažia”.

Rolu v odpovediach zohrala aj demografia. 63% mileniálov považuje výplaty v kryptomenách za výhodu a len 10% uviedlo, že takáto možnosť je nevýhodou. Medzi staršími ľuďmi je ochota akceptovať ako výplatu aj kryptomeny postupne nižšia.

Tretina celkovo opýtaných uviedla, že by boli ochotní zmeniť zamestnávateľa, ak by robili tú istú prácu, no ich nový zamestnávateľ by im ponúkal možnosť výplat aj v kryptomenách.

Prečítajte si tiež: FED nemá v pláne zakázať Bitcoin. Čínsky scenár USA nehrozí

Preferujú Bitcoin

V prieskume sa respondentov pýtali aj na to, ktoré kryptomeny preferujú na ich výplatnej páske. 74,3% uviedlo, že by chceli dostávať bitcoiny. Nasledovali EthereumDogeCoin.

Ako najväčšie výhody kryptomien označili ich veľký potenciál smerom do budúcnosti. Riziká si uvedomujú najmä v spojení s ich veľkou cenovou volatilitou a súčasnou nízkou adopciou.

Záver a možná budúcnosť

Prieskum bol realizovaný na relatívne malej vzorke respondentov a okrem toho v odpovediach zohrali značnú rolu zamestnanci, ktorí už majú skúsenosť s takouto formou výplaty. Napriek tomu ide o náznak, že ľudia začínajú byť otvorení myšlienke prijímať kryptomeny aj ako výplatu, respektíve jej časť.

Americká zmenáreň Coinbase pred pár dňami oznámila, že pripravuje produkt pre americký trh, ktorý umožní zamestnávateľom skrz niekoľko jednoduchých krokov vyplácať zamestnancom časť ich miezd práve v kryptomenách.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.