Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prekoná Ripple (XRP) Bitcoin? Dobré správy pokračujú

Článok

Ripple (XRP) vs. Bitcoin
Ripple (XRP) vs. Bitcoin

Hoci rok 2018 sa zatiaľ nevyvíja pre kryptomeny veľmi dobre, spoločnosť Ripple (XRP) je jednou z tých, ktorá má najväčší potenciál na budúci rast. Ripple sa totiž naďalej darí uzatvárať dôležité partnerstvá a v posledných týždňoch sú takéto oznámenia takmer na dennom poriadku.

Portál stocksgazette.com vo svojom článku dokonca píše o tom, či môže v roku 2018 Ripple prekonať Bitcoin, ktorý je považovaný za digitálne zlato a najväčšieho uchvatiteľa hodnoty vo svete kryptomien.

Ripple najnovšie oznámil, že si zabezpečil služby bývalého moderátora Bloombergu Corbyho Johnsona. V Ripple sa stáva hlavným marketingovým stratégom, ktorý bude pomáhať predaju produktov Ripple nadnárodným spoločnostiam a veľkým investorom.

,,Ripple má však ešte väčší plán. Pravdepodobnosť, že začne spolupracovať s Western Union. Ak sa to udeje, Ripple dosiahne to, o čo všetky ostatné kryptomeny bojujú. Dosiahne celosvetové využitie, ak nie celkové prevzatie platobného systému,” píše vo svojom článku Nora Barnes.

Zaujímavé tvrdenia o Ripple sa objavili aj v článku pre britský Express.co.uk, ktorý v exkluzívnom rozhovore vyspovedal Dannyho Arandu, jedného zo spoluzakladateľov tejto spoločnosti.

Podľa neho Ripple pracuje na tom, aby vystúpil z tieňa ostatných kryptomien a umožnil jednoduchšie platby pre „skutočných zákazníkov s reálnymi problémami”. Ripple chce zabezpečiť vytvorenie životaschopného riešenia, ktoré sa bude využívať v digitálnom svete.

,,Ripple je naozaj rozhodnuté zamerať sa na skutočných zákazníkov so skutočnými problémami. V našom centre pozornosti sa pohybujeme okolo cezhraničných platieb a zabezpečenia toho, aby boli kryptomeny lepším spôsobom na realizáciu medzinárodných prevodov, ktoré sú veľmi nákladné a predstavujú veľký problém,” povedal Aranda zdôrazňujúc, že Ripple má za cieľ zlepšiť infraštruktúru služieb prostredníctvom uľahčenia a zlacnenia cezhraničných platieb. ,,Ak moja matka žije v USA a ja žijem v Európe, poslanie peňazí môže trvať dva až štyri dni,“ poukázal na súčasný problém cezhraničných platieb.

Úspech Ripple v budúcnosti môže poľa Arandu ovplyvniť aj cenu tejto kryptomeny. ,,Je to relatívne malý trh (trh s kryptomenami). Za deň sa zobchodovalo okolo 20 miliárd dolárov. Ak to porovnáte s celkovými devízovými trhmi, povedzme v dolároch či eurách, je to asi 5 biliónov denne,” čím upozorňuje na to, že kryptomeny sú stále len na začiatku a pre volatilitu trhu môže výrazne meniť cenu.

TIP na článok: Ripple (XRP) je ďalej než ostatní, myslí si CEO Ripple Brad Garlinghouse

Western Union či MoneyGram

Čo sa týka Western Union, Aranda priznal, že Ripple má záujem uzavrieť spoluprácu s touto spoločnosťou, pričom Western Union označil za skvelého partnera do budúcnosti. Táto spoločnosť je totiž zavedeným poskytovateľom platieb po celom svete a technológia Ripple by mu mohla pomôcť.

Ako sme vás nedávno informovali, Ripple uzavrela spoluprácu aj so 61 japonskými bankami, ktoré sú v rámci svojho konzorcia pripravené spustiť aplikáciu MoneyTap, ktorá má priniesť jednoduchšie a rýchlejšie platby svojim zákazníkom. Ripple testuje na mexickom trhu aj MoneyGram, najväčšia konkurencia Western Union.

Coinbase a Ripple?

Cene Ripple by mohlo prispieť aj zalisovanie na Coinbase, najväčšej americkej kryptozmenárni,  na ktorej je možné nakupovať krypto za fiat prostredníctvom bankového prevodu alebo platobnej karty. Väčšina ľudí sa totiž aktuálne vie dostať k tokenu XRP len prostredníctvom burzy. Špekulácie o pridaní XRP na Coinbase trvajú už dlho, no zatiaľ boli všetky dementované. Napriek tomu pretrvávajú a to, že sa tak udeje v najbližších mesiacoch vylúčiť úplne nemožno. XRP je totiž jedinou z TOP5 najhodnotnejších kryptomien, ktorá na Coinbase ešte nie je.

Záver

Čo z toho všetkého vyplýva? Ripple sa zjavne približuje tomu, v čo dúfajú investori do XRP – dennodenému využitiu tohto tokenu. To by mohlo vystreliť cenu XRP výrazne nahor. Aktuálne je len 0,82$, čo je veľmi ďaleko od takmer 4 dolárov spred 3 mesiacov, predtým ako trh s kryptomenami zažil strmý pád.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.