Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (20.3.): Skokani dňa Tezos, CRO a Ethereum Classic. Bitcoin sa nehýbe

Článok

gtr
gtr

20.3.2019 – Aj posledných 24 hodín bolo na trhu s kryptomenami v znamení nevýrazných pohybov. Bitcoin posilnil o menej než pol percenta.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Najhodnotnejšia kryptomena vzrástla na hodnote o zanedbateľných 0,33%. Aktuálne v čase písania textu stoji jeden Bitcoin podľa CoinMarketCapu $4043. Z týždenného pohľadu je BTC v pluse 3,45%.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Jedno ETH sa aktuálne predáva v priemere za 139 dolárov (CoinMarketCap). Ethereum stratilo oproti včerajšku 0,26%, z týždenného pohľadu je v pluse 4%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Ripple posilnilo za posledný deň o zanedbateľných 0,17%, z týždenného pohľadu je v pluse voči doláru o 2%. XRP stojí aktuálne približne $0,316.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Skokani a prepadáky

Hoci sa toho na trhu veľa neudialo, predsa len niektoré kryptomeny vyťažili zo súčasnej nízkej volatility a urobili pekné percentá. Skokanom dňa je Tezos, ktorý posilnil o 16% (za týždeň o 26%). Darilo sa aj Crypto.com Chainu, ktorý pridal ďalších 7,5% či Ethereum Classic (+5%). Spomenúť môžeme aj Cardano, Chainlink či Zilliqu – tieto posilnili medzi 3 až 4 percentami.

Spomedzi TOP50 kryptomien podľa aktuálnej kapitalizácie nezaznamenal žiadny projekt výraznejší pád. Najviac oslabil Binance Coin o približne 3 percentá. Z TOP50 však podľa očakávaní vypadol ABBC Coin, ktorý oslabil včera o 24% a pokračuje v páde po minulotýždňovej pumpe.

Kapitalizácia, volume, dominancia BTC

Kapitalizácia je stále tesne pod úrovňou 140 miliárd dolárov a volume je nad 30 miliardami. Dominancia Bitcoinu mierne stúpla na 50,9%. Pokiaľ ide o volume (objem obchodov) včera sme vám priniesli článok, ktorý naznačuje, že môže byť do výraznej miery tento údaj zmanipulovaný. Viac sa dočítate tu:

Šokujúca štúdia: 86% volume môže byť fake, z TOP30 búrz obstála len Binance

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.