Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (27.3.): Bitcoin zmazal včerajšie straty, mnohé altcoiny rastú

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

27.3.2019 – Miliardy, ktoré včera zmizli z trhu s kryptomenami, sa rýchlo vrátili. Bitcoin posilnil a je späť zhruba tam, kde bol v priebehu celého minulého týždňa.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Bitcoin sa aktuálne obchoduje podľa CoinMarketCapu za 4040 dolárov, čo je o 2,2% viac než bolo včera. Zároveň je to však na chlp presne rovnaká hodnota, akú mal takto pred 7 dňami. Súčasná nerozhodnosť na trhu je teda evidentná, preto odporúčame, aby ste sledovali naše denné analýzy BTC/USD. Dnes vám ju prinesie exkluzívne pre kryptonovinky.sk trejder Jakub Kraľovanský.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Druhá najhodnotnejšia kryptomena posilnila za posledný deň o 2,8% na vyše 138 dolárov. Z týždenného pohľadu zmazala straty a je v mínuse len 0,37%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP

Najviac oproti minulému týždňu stráca stále Ripple (-2,1%). Včera však rovnako ako Bitcoin a Ethereum posilnilo, konkrétne o 2,2%. Aktuálne stojí jedno XRP približne $0,31.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Skokani a prepadáky

S výnimkou RavenCoinu (-9%) a Crypto.com Chain (-3%) je zvyšných 48 kryptomien z prvých 50 podľa trhovej kapitalizácie za posledný deň v zelených číslach. Najvýraznejší rast zaznamenal EOS (+11%). Niet sa však čomu čudovať, keď zakladateľ EOS Dan Larimer povedal, že v júni oznámi tento projekt veľkú novinku. Pekný rast zaznamenalo aj Cardano (+7%), Ontology (+5%) či NANO (+5%).

Kapitalizácia, volume a dominancia BTC

Kapitalizácia oproti včerajšku stúpla zhruba o 2 miliardy dolárov na vyše 141 miliárd USD. Dominancia Bitcoinu klesla na 50,5%, čo nahráva rastu altcoinov. Volume je neuveriteľných 37 miliárd dolárov, no už aj samotný CoinMarketCap priznáva, že tento údaj môže byť nepresný a preto plánuje zmeniť metodiku jeho výpočtu.

CoinMarketCap reaguje na výsledky štúdii. Prehodnotí prístup k údajom o volume

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.