Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (24.3.): Top skokani posledných dní Ravencoin, Tezos a Cardano

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin oproti včerajšku oslabil o necelé percento. Niektoré altcoiny výraznejšie oslabili, iné zaznamenali pekný rast.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Kráľ kryptomien oslabil za posledných 24 hodín o 0,7% a aktuálne je podľa CoinMarketCapu tesne nad úrovňou 4000 dolárov. Takto pred týždňom bol prakticky presne tam kde je dnes (-0,23%).

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum oslabilo za posledný deň o jedno percento a aktuálne sa obchoduje za približne 137 dolárov. Oproti minulému týždňu je to pokles o viac než 2%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Tretia najhodnotnejšia kryptomena klesla za 24 hodín o celé percento a z týždenného pohľadu je v mínuse 2,5%. Jedno XRP aktuálne stojí $0,31.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Skokani a prepadáky

Suverénnym víťazom posledného dňa je RavenCoin, ktorý posilnil o 30% a stúpol na 33. miesto medzi kryptomenami s najvyššou trhovou kapitalizáciou. Z týždenného pohľadu posilnil RVN celkovo o takmer 110%. V peknom, no výrazne menšom pluse sú za posledný deň aj Cardano (+3,3%), Tron (+3,8%), OmiseGO (+4,5% či Basic Attentnion Token (+3%). Z týždenného pohľadu treba vyzdvihnúť okrem RVN aj rast Tezos (+42%), Cardano (+23%), OmiseGO (+20%) a Ontology (+16%).

Pokiaľ ide o prepadáky, za posledný deň najviac klesli Tezos (-7%) a Ontology (-6%). V oboch prípadoch ide o konsolidáciu predchádzajúceho rastu spomínaného vyššie. Z týždenného pohľadu najviac oslabil Crypto.com Chain o približne 12%, čo však vzhľadom na obrovský rast z minulého týždňa bolo viac než očakávané.

Kapitalizácia, volume a dominancia Bitcoinu

Trh je z pohľadu kapitalizácie približne tam kde včera, tesne pod úrovňou 140 miliárd dolárov. Pokiaľ ide o dominanciu Bitcoinu, tá klesla o 0,4% na 50.6%. Volume je 28 miliárd dolárov, no tento údaj vzhľadom na tohto týždňové správy musíme brať s veľkou rezervou. Včera sme vám priniesli závery štúdie spoločnosti Bitwise Asset Management, ktorá tvrdí, že až 95% volume u Bitcoinu je falšované.

Štúdia: Žiadateľ o Bitcoin ETF tvrdí, že 95% volume Bitcoinu je podvod. Má to však aj pozitíva

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne