Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (28.5.): Bitcoin bol vyššie naposledy 10. mája 2018

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

28.5.2019 – Cena Bitcoinu sa oproti včerajšku nezmenila, no niektoré altcoiny to využili na posilnenie svojej hodnoty voči BTC aj doláru.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Cena Bitcoinu je aktuálne 8700 dolárov, čo je rovnaká hodnota, ako bola včera. Zároveň je to o 10% viac než pred týždňom. Taktiež treba zdôrazniť, že Bitcoin bol naposledy vyššie (ak nerátame súčasné včerajšie maximum 8890 USD) 10. mája 2018, kedy sa nachádzal nad hodnotou 9000 USD. Je to viac než rok dozadu.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum rovnako ako Bitcoin konsoliduje na svojej včerajšej cene, čo je 267 dolárov. Oproti minulému týždňu je v pluse 6,5%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Hodnota tokenu spoločnosti Ripple posilnila za posledný deň o 2,5% na súčasných 0,421 USD. Z týždenného pohľadu je v pluse takmer sedem percent.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Nakoľko dominancia Bitcoinu mierne klesla, mnoho altcoinov začalo posilňovať voči doláru ale aj v páre s BTC. Pekný nárast v dolárovej hodnote evidujeme u EOS (+11%), Bitcoin SV (+6%), Ethereum Classic (+6%), Tron (+5%), ZCash (+9%) či BitTortrent (+8%). Výraznejšie oslabili Chainlink (-6%) a RavenCoin (-4%).

Kapitalizácia trhu, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia stúpla na 271 miliárd dolárov, čo je o miliardu viac než včera. Dominancia Bitcoinu však klesla z 57.3% na 56.9%, čím sa vytvoril priestor pre menší rast altcoinov.

Volume je podľa CoinMarketCapu 93 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s Bitcoinom predstavuje 26 miliárd USD. Aj vo včerajšom článku sme však spomínali, že tieto údaje sú výrazne nafúknuté. Reálny spotový trh s Bitcoiom je omnoho menší. Portál onchainfx.com pre ilustráciu uvádza, že reálne volume BTC je len 965 miliónov dolárov.

Spotový trh s Bitcoinom je omnoho menší, no na lepšej úrovni, než sa zdá

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.