Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (27.7.): Top skokanom dňa BAT, Bitcoin nad $10 000

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

10.7.2019 – Bitcoin sa opäť obchoduje nad cenou 10 tisíc dolárov. Trh posilnil o niekoľko miliárd dolárov.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín posilnil o 3,5% na 10 100 dolárov. Je to o takmer 5 percent menej než pred týždňom.

btc

Ethereum

Cena Ethereum posilnila oproti včerajšku o necelé tri percentá na 221 dolárov. V porovnaní s minulým týždňom je v mínuse 2 percentá.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP sa aktuálne obchoduje za 0,32 USD, čo je o necelé tri percentá viac než včera a o 2 percentá menej než minulú sobotu.

xrp

Top skokani a prepadáky

V priebehu posledných 24 hodín altcoiny posilňovali podobným tempom – väčšina v rozmedzí medzi dvomi až štyrmi percentami voči doláru. Najvýraznejšie sa darilo Egretia (+8%), Cardano (+7%), Ontology (+5%), VSystems (+5%) a Crypto.com Chain (+5%). Top skokanom dňa je však Basic Attention Token, ktorý vďaka aktualizácii prehliadača Brave stúpol o takmer 19%.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu narástla o 8 miliárd dolárov na 278 miliárd USD. Dominancia bitcoinu stúpla o 0,2% na 64.7%. Volume je aktuálne necelých 50 miliárd USD, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 15 miliárd. Onchainfx.com uvádza reálne volume BTC len 770 miliónov amerických dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.