Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (20.4.): Binance Coin to dokázal, Bitcoin blízko tohtoročného maxima!

Článok

Binance Coin Rekord
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

20.4.2019 – Bitocin je blízko vyrovnania svojho tohtoročného cenového maxima. Binance Coin posilňuje svoju pozíciu na trhu a vytvoril nové all-time-high!

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Bitcoin stúpol za posledný deň o 1,5 percenta a aktuálne sa nachádza okolo úrovne 5350 dolárov. Je tak len 50 dolárov od toho, aby prekonal tohtoročné maximum 5400 USD, ktoré dosiahol pred 10 dňami. Za posledný týždeň je BTC v pluse takmer 5%.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Cena Ethereum stúpla za posledný deň o 1,2% na 174,70 USD. Z týždenného pohľadu je druhá najhodnotnejšia kryptomena v pluse takmer 6%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Cena Ripple zostala tam, kde včera – na hodnote 0,332 USD. Za týždeň je v pluse 1,2%.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Najsledovanejším skokanom dňa je Binance Coin, ktorý posilnil o 16% (za týždeň plus 36%) a upevnil tak svoju pozíciu siedmej najhodnotnejšej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie. Za rastom BNB tokenu sú správy o spustení mainnetu Binance Chain, s čím súvisí aj migrácia tohto tokenu na novú sieť. V súčasnom bearmarkete, v ktorom Bitcoin stále stráca na svoje rekordné maximum 73% znie až neuveriteľne, že Binance Coin vytvoril dnes svoje maximum 25.40 USD a prekonal tak prechádzajúce maximum z 1.1.2018, kedy finišoval posledný bullrun.

Ešte výraznejšie než Binance Coin posilnil za posledný deň Ravencoin (+18%) a za zmienku stojí aj rast Enjin Coin (+7%), Aeternity (+7,5%), BAT (+6%) a Nano (+6%). Výraznejšie straty voči doláru neevidujeme u žiadnej poprednej kryptomeny.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla na 181,5 miliardy dolárov, čo je o vyše 1,5 miliardy viac, než včera. Dominancia Bitcoinu je 51,9% a volume podľa CoinMarketCapu 45 miliárd USD. Z toho tvorí objem obchod Bitcoin údajne 14 miliárd USD. Podľa onchainfx.com, ktorý uvádza volume očistené o reporty neregulovaných búrz (ktore sú podľa všetkého falšované) je reálne volume BTC 312 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne