Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (19.7.): Pumpa poslala Bitcoin o vyše $1000 vyššie!

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

19.7.2019 – Bitcoin včera predviedol ďalšiu pumpu, po ktorej sa opäť obchoduje za päťcifernú sumu. Altcoiny prišli o časť svojich ziskov voči BTC.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin aktuálne stojí 10 500 dolárov, čo je o 6,5% viac než vo štvrtok. Vďačí za to najmä prudkému nárastu ceny  z 9 300 dolárov na 10 500 USD, ktorý sa udial v priebehu niekoľkých desiatok minút. Za posledných 7 dní je však stále v strate takmer 9 percent.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stúpla menej výrazne – len o 1,5% na 222 dolárov, čo znamená, že voči Bitcoinu si ETH pohoršilo. Za týždeň je druhá najhodnotnejšia kryptomena v strate takmer 19 percent.

XRP (Ripple)

XRP podobne ako Ethereum posilnilo o približne 1,5% na 0,319 USD. Z týždenného pohľadu je v mínuse necelých 5 percent, čo je menšia strata, než zaznamenali Bitcoin a Ethereum.

xrp

Top skokani a prepadáky

Na trhu nájdeme len niekoľko altocinov, ktoré majú za sebou lepší deň než Bitcoin. Ide najmä o Egretiu (+15%), BAT (+12%), Stellar (+8%), Monero (+7,5%), NEO (+8%) a Bytecoin (+14%). Z týždenného pohľadu je v pluse V Systems (+21%), Houbi Token (+8%) a Ravencoin (+5%).

Veľké straty za posledných 7 dní evidujeme najmä u Ethereum (-19%), Dash (-25%), Bitcoin SV (-15%), EOS (-15%), NEO (-17%), Ontology (-14%), Crypto.com chain (-45%) či OmiseGo (-23%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je 284 miliárd dolárov, čo je o 14 miliárd viac než včera a o 27 miliárd viac než v stredu. Dominancia Bitcoinu stúpla na 65,8%, teda o 0,4%. Volume je podľa CoinMarketCapu na hodnote 77 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s Bitcoinom 24 miliárd. Onchainfx.com podľa svojej metodiky uvádza reálne volume Bitcoinu len 2,5 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.