Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prečo ešte nebolo Bitcoin ETF schválené? Predstaviteľ VanEck dal SEC z časti za pravdu

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Vedúci oddelenia digitálnych aktív spoločnosti VanEck Will Peck si myslí, že SEC napokon dospeje do bodu, kedy schváli spotové Bitcoin ETF, no naznačil, že dôvody, pre ktoré SEC všetky predošlé žiadosti zamietla, boli určitým spôsobom oprávnené.

Kým v Kanade, Austrálii či Brazílii je spustených už niekoľko Bitcoin ETF, ktoré umožňujú ľahkú a regulovanú expozíciu voči BTC bez toho, aby musel investor tieto bitcoiny držať na vlastných privátnych peňaženkách, v Spojených štátoch amerických Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) všetky žiadosti o tento investičný produkt, a boli ich desiatky, zamietla.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Vo väčšine prípadov SEC uviedla, že Bitcoin ETF nepovoľuje pre riziko manipulácie ceny BTC.

Will Peck počas rozhovoru pre Cointelegraph na konferencii Converge22 v San Franciscu naznačil, že v tejto veci má SEC čiastočne pravdu. ,,Dôvody, ktoré SEC uviedla, sa skutočne týkajú potenciálu pre manipuláciu s trhom – že obchodovanie s bitcoinami neprebieha na regulovaných miestach… Najmä v minulosti tu boli rôzne otázniky ohľadom poskytovateľov custody služieb, ohľadom schopností kvalifikovaných custodianov, či ohľadom bánk, ktoré poskytovali správu kryptoaktív v mene registrovanej firmy…”

Zástupca VanEck, spoločnosti, ktorá u SEC taktiež neuspela so žiadosťou o Bitcoin ETF, si však myslí, že SEC napokon spotové ETF na Bitcoin schváli, pretože v kryptosektore sa dejú pokroky. Jeho firma k tomu chce prispieť aktívnou komunikáciou so SEC, ktorá údajne intenzívne prebieha aj v súčasnosti.

Volí tak inú stratégiu než firma Grayscale, ktorá stojí za investičným produktom GBTC, ktorý chcela konvertovať na Bitcoin ETF. Tá totiž po zamietnutí jej žiadosti SEC zažalovala, pretože jej rozhodnutie nepovažuje za správne a nevidí dôvod na zamietnutie. Odborníci na danú problematiku predpokladajú, že tento spor môže trvať pokojne aj dva roky.

SEC zamietla Bitcoin ETF od Grayscale! Firma okamžite podala na SEC žalobu, o všetkom rozhodne súd

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.