Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Prechod Ethereum na PoS môže znamenať pre iné PoW kryptomeny problém

Článok

Ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Po prechode Ethereum na Proof of Stake, ktorý by sa mal udiať medzi 13. až 15. septembrom, môže nastať pre iné Proof of Work kryptomeny využívajúce pri ťažbe grafické procesory (GPU) nie úplne príjemné obdobie.

Po prechode Ethereum na novy konsenzus Proof of Stake sa práca súčasných ťažiarov Ethereum na tejto kryptomene končí. Znamená to však, že im zostane hardvér bez využitia a veľkou otázkou je, čo s nim budú robiť ďalej.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Predposledný krok pred Ethereum na PoS je hotový! Objavili sa aj problémy

Čo s ťažobným hardvérom?

Jednou z logických možností je, že sa ho pokúsia využiť pri ťažbe iných Proof of work (PoW) kryptomien, ktoré je možné ťažiť pomocou GPU. O Bitcoine, ktorý je ako jediný väčší a likvidnejší než Ethereum, to však neplatí (ťaží sa v drvivej väčšine pomocou ASIC minerov), čo znamená, že pozornosť zaostria na kryptomeny s menším hashrate a aj trhovou kapitalizáciou.

Andy Long, CEO bitcoinovej ťažobnej spoločnosti White Rock, upozornil, že to môže byť pre ne probl0m, keďže zisky z ťažby týchto kryptomien rovnako ako hashrate sú výrazne nižšie, než u Ethereum. To povedie k tomu, že hashrate a následne aj mining difficulty týchto kryptomien prudko stúpnu, čo urobí ich ťažbu ešte menej ziskovou. ,,Keďže GPU ťažiari nasmerujú svoj hardvér na iné reťazce, ich obťažnosť sa zvýši, čo spôsobí nižšie výnosy a rozdelí odmenu medzi viac ťažiarov,” upozornil na scenár, ktorý môže spôsobiť v oblasti ťažby týchto kryptomien zaujímavé turbulencie a to aj na začiatku (prudký rast hashrate a mining difficulty) a aj potom (následny prepad hashrate a mining difficuty).

Tieto okolnosti môžu napokon viesť k rozhodnutiu súčasných ťažiarov ETH ich ťažobný hardvér predať. Podľa Longa to však taktiež nemusí byť bezproblémové resp. výhodné, pretože trh môže zaplaviť až príliš veľká ponuka, ktorá sa nebude zhodovať s obmedzeným dopytom po grafických kartách v danom čase.

,,Vždy sa budú pomocou GPU ťažiť nejaké kryptomeny, ktoré budú pre ne optimalizované, ale pochybujem, že sa ešte niekedy vrátime k úrovniam výnosov, ktoré vidíme pri overovaní Ethereum na jeho vrchole,” doplnil.

Najväčší favoriti

Medzi najznámejšie Proof of Work kryptomeny súčasnosti patria Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Monero, ZCash či Ravencoin.

Najčastejšie sa s budúcnosťou ťažiarov Ethereum spomína ich návrat ku koreňom v podobe ťažby Ethereum Classic (ETC), na čo už reaguje aj cena tejto kryptomeny. Reálnou možnosťou je aj ich minimálne dočasná podpora pre tzv. ETHPoW, reťazec, ktorý bude pravdepodobným forkom Ethereum po jeho prechode na Proof of Stake, čiže od momentu prechodu ETH na nový konsenzus bude fungovať od neho separátne, no bude s ním zdieľať históriu transakcii až do oného momentu. Reťazec ETHPoW sa síce môže dočkať podpory ťažiarov, no je otázne, či si získa na stranu aj podporu nejakých vývojárov, čo znamená, že jeho budúcnosť je mimoriadne otázna.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.