Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Portál Bitcoin.org hackli. Dajte si pozor, aby ste neprišli o svoje bitcoiny

Článok

hack
Pixabay.com

Hackerom sa podarilo napadnúť jeden z populárnych bitcoinových portálov Bitcoin.org. Vo štvrtkových skorých hodinách na návštevníkov tejto stránky vyskakovalo pop-up okno, ktoré ich nabádalo ku krokom, v rámci ktorých by mohli prísť o svoje bitcoiny.

Keď ste v danom čase navštívili portál Bitcoin.org, mohla na vás vyskočiť tabuľka s tvrdením, že Bitcoin Foundation rozdáva komunite za ich podporu v predchádzajúcich rokoch bitcoiny zadarmo.

Na podvodnej obrazovke bol taktiež zobrazený QR kód s bitcoinovou adresou, na ktorú mali používatelia poslať bitcoiny, za ktoré by údajne dostali naspäť dvojnásobok. Našich čitateľov upozorňujeme, že ide o tradičný typ podvodu – nikdy neverte nikomu, kto vám sľubuje nejaké kryptomeny zadarmo, ale predtým chce, aby ste mu poslali niečo vy! NEROBTE TO.

Prečítajte si tiež: Kľúčový okamih pre adopciu Bitcoinu? Najznámejšia kryptomena mieri na Twitter

Hackerom sa možno podarilo niekoľkých užívateľov naozaj oklamať. Na adrese, kde sa mali posielať tieto bitcoiny, sa nachádzalo 0,40571 BTC, čo je okolo 17 tisíc dolárov. Je však možné, že hacker si nejaké BTC na tieto adresy poslali aj samy, aby tým nabudili dojem, že ide o legitímnu vec.

Podobné podvody sú vo svete kryptomien absolútne bežné. V minulosti boli na takéto podvodné dary zneužité mená mnohých známych osobností vrátane Elona Muska, Billa Gatesa, Vitalika  Buterina či Charlesa Hoskinsona. Ak navštevujete YouTube je dosť možné, že podobne podvody tvrdiace na vás vyskakujú aj v týchto dňoch.

Neverte ničomu, čo znie príliš dobre

Ak ste nováčik, pri podobných situáciách, ktoré znejú “až príliš dobre na to, aby to bola pravda“ zastavte a poriadne sa zamyslite. Dáva logiku, aby vám dal niekto za Bitcoin, ktorý stojí napríklad 40 000 dolárov naspäť dva bitcoiny v cene 80 000 dolárov? To nedáva žiadnu logiku. Napriek tomu je takýto typ podvodov stále obľúbený, pretože raz za čas sa nájde niekto, kto je príliš chamtivý, prestane rozmýšľať a naletí.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.