Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Podpis zákona o zákaze ťažby BTC v New Yorku sa odkladá – guvernérka chce čas

Článok

New York City
Zdroj: Pexels.com

Guvernérka New Yorku Kathy Hochulová zatiaľ nepodpísala návrh kontroverzného zákona týkajúci sa obmedzenia respektíve zákazu ťažby bitcoinu (BTC) a iných Proof of Work kryptomien v jej štáte. Skonštatovala len, že sa nim bude v nasledujúcich mesiacoch pozorne zaoberať.

Ak Kathy Hochulova podpíše tento zákon, ťažba Proof of Work kryptomien v New Yorku (najmä BTC) bude výrazné obmedzená len pre prípady, kedy ťažiari využijú na prevádzku svojich mining strojov 100% obnoviteľnú tj. zelenú energiu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tento zákon už prešiel v Senáte štátu New York, no do definitívnej platnosti sa dostane až ak ho podpíše guvernérka Hochulová. Tá sa však rozhodla zobrať si na jeho posúdenie čas, pričom odkázala, že rozhodnutie môže padnúť až o niekoľko mesiacov. ,,Celý zákon si veľmi veľmi pozorne pozrieme. Počas nasledujúcich 6 mesiacov nás čaká veľa práce,“ skonštatovala.

Hochulová sa zjavne nechce rozhodnúť unáhlene – už dávnejšie totiž naznačila, že je potrebné, aby sa hľadali cesty, ktoré povedú k udržaniu rovnováhy medzi ochranou životného prostredia a tvorbou pracovných miest. Ťažiari BTC v New Yorku sa totiž medzičasom stali dôležitou súčasťou priemyslu tohto regiónu a zjavne nechce, aby zo štátu zo dňa na deň ožili.

,,Musíme vyvážiť ochranu životného prostredia, ale aj chrániť príležitosti pre pracovné miesta, ktoré smerujú do oblastí, kde nie je veľa aktivity a uistiť sa, že energia, ktorú tieto subjekty spotrebujú, je riadená,“ uviedla nedávno.

Hochulová môže medzitým myslieť aj na blížiace sa voľby uvedomujúc si, že medzi fanúšikmi bitcoinu môže mať tiež potenciálnych voličov. Aktuálnej téme obmedzenia ťažby BTC v New Yorku sme sa venovali podrobnejšie v tomto článku.

New York chce obmedziť mining Bitcoinu – ohrozuje nový zákon ťažbu BTC v USA?

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.