Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Podľa Ripple môžu byť nové dôkazy pre SEC v rámci súdu fatálne

Článok

XRP
Pixabay.com

Spoločnosť Ripple mala počas súdneho sporu s Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) k dispozícii ďalšieho žolíka. Teraz keď ho vytiahla verí, že pre žalobcu bude mať fatálne následky a povedie až k stiahnutiu žaloby.

Súdny spor medzi Ripple, teda firmou, ktorá stojí za kryptomenu XRPAmerickou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC), prebieha z dôvodu, že SEC koncom minulého roka dospela k záveru, podľa ktorého firma Ripple predávala v roku 2013 tokeny XRP ako neregistrované cenné papiere. Tým mala porušiť platný zákon ešte z roku 1933.

Ripple tvrdí, že XRP sa predávali mimo územia USA

Obhajcovia firmy Ripple včera podali na súd žiadosť o preskúmanie dokumentov z 15 zahraničných búrz mimo územia USA, ktoré majú mať k dispozícii dôkazy, podľa ktorých predaj tokenov XRP prebiehal práve u nich. Zjednodušene povedané Ripple chce súdu ukázať, že zákon o cenných papieroch ani nemohli porušiť, nakoľko predaj kryptomeny XRP neprebiehal na americkom území.

Ripple konkrétne žiada o dokumenty z búrz iFinex, Bitforex, Bithumb, Bitlish, BitMart, AscendEX (formerly Bitmax), Bitrue Singapore, Bitstamp, Coinbene, HitBTC, Huobi Global, Korbit, OKEx, Upbit Singapore, a ZB Network Technology, pričom o asistenciu v tejto veci žiada orgány na Kajmanských ostrovoch, v Hongkongu, Južnej Kórei, vo Veľkej Británii, Singapure, Seychelách a na Malte, teda v štátoch, kde tieto burzy a zmenárne pôsobia respektíve pôsobili.

,,V prípade transakcií uskutočňovaných na týchto zahraničných platformách sa ponuka XRP a predaj XRP uskutočňoval v knihách a záznamoch príslušných platforiem a teda geograficky mimo USA. Neschopnosť SEC dokázať domácu ponuku a predaj by mohla byť pre jej tvrdenia osudná,” tvrdia právnici Ripple.

Ripple žne na súde čiastkové úspechy

Aktuálne informácie prichádzajú len pár dní po tom ako Ripple dosiahla na iný významný úspech, keďže SEC neuspela na súde so žiadosťou o získanie prístupu k interným dokumentom o právnom poradenstve pre firmu Ripple, ktoré predchádzalo predaju tokenov XRP v roku 2013. SEC v týchto dokumentoch chcela nájsť dôkazy o tom, že právnici varovali Ripple pred možnosťou, že kryptomena XRP môže byť vnímaná ako cenný papier. Právnici Ripple po tomto čiastkovom úspechu upozornili súd, že SEC ignoroval existenciu kryptomeny XRP dlhých sedem rokov, kým podal v roku 2020 svoju žalobu. Dovtedy údajne ani raz nenaznačil firme Ripple, že by mohla porušiť zákon.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne