Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Platby Dogecoinom začne po Tesla akceptovať aj SpaceX, oznámil Elon Musk

Článok

spacex
Zdroj: Unsplash.com

Štyri mesiace od okamihu, ako začala platby Dogecoinom (DOGE) akceptovať automobilka Tesla (TSLA) plán rozšíriť možnosť  používania tejto kryptomeny ako platidla oznámil Elon Musk aj v súvislosti s jeho ďalšou spoločnosťou SpaceX.

Najbohatší muž planéty Elon Musk, ktorý je generálnym riaditeľom (CEO) Tesla aj SpaceX, už v roku 2019 potvrdil, že je veľkým fanúšikom kryptomeny Dogecoin (DOGE), no kým v minulosti dokázal svojimi „tweetmi“ o nej pozitívne vplývať na jej cenu, jeho posledná správa o tom, že SpaceX začne akceptovať mince DOGE za merch a iné produkty už výraznejšie s cenou tejto meme kryptomeny nepohli.

Portál Cointelegraph upozornil, že Dogecoin v poslednom období výrazne klesol na hodnote, keď medzi 8. a 12. májom klesol voči doláru o vyše 55% a v porovnaní s ATH, ktoré dosiahol pred rokom 8. mája 2021, je “lacnejší” až o takmer 89%.

Elon Musk vyzdvihuje Dogecoin za jeho schopnosť spracovávať transakcie na prvej vrstve rýchlym a zároveň nízko-nákladovým spôsobom, v čom je podľa neho lepší než bitcoin (BTC). Dogecoin je však na rozdiel od BTC výrazne horšie zabezpečený, výrazne menej decentralizovaný a má mimoriadne vysokú infláciu. Napriek tom si však Musk myslí, že práve táto kryptomena môže byť ideálnou menou pre bežné dennodenné platby.

Najbohatší muž na svete vlastní aj neurčité množstvo bitcoinov, pričom Tesla ich má na súvahe 43 200, čo z nej robí druhú najväčšiu verejne obchodovanú spoločnosť vlastniacu bitcoiny hneď po Microstrategy. Bitcoiny na súvahe má mať podľa Elona Muska aj SpaceX, no kdeže nejde o verejne obchodovanú firmu, SpaceX nemusí detaily o ich počte odhaľovať.

V súvislosti s Muskom sme nedávno písali aj o tom, že jeho tvár bola zneužitá v rámci sofistikovaného deepfake videa, ktoré propagovalo podvodnú kryptomenovú platformu. CEO Tesla a SpaceX zaujal tento týždeň aj vyjadrením, že ekonomická recesia príde, no bude v dobrou vecou.

Deepfake video s Elonom Muskom propaguje kryptomenový podvod – dajte si pozor!

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.