Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Deepfake video s Elonom Muskom propaguje kryptomenový podvod – dajte si pozor!

Článok

Elon Musk
Zdroj: Pixabay.com

Najbohatší muž sveta Elon Musk sa verejne dištancoval od virálneho deepfake videa, ktoré využíva jeho podobizeň, aby propagovalo podvodnú kryptomenovú platformu.

Deepfake video, ktoré bolo pôvodne zdieľané na Twitteri, napodobnilo tvár, hlas a mimiku Elona Muska, aby propagovalo kryptomenovú platformu chváliacu sa bleskovou 30% návratnosťou vkladov. Podvodníci pri príprave videa použili pôvodné zábery na Elona Muska z aprílového TED Talk, na ktorom sa Musk zúčastnil po boku kurátora Chrisa Andersona počas nedávnej konferencie vo Vancouveri.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podvodné video sa postupne stalo natoľko virálne, že upútalo aj pozornosť samotného Muska, ktorý si ho všimol v „tweete“ uživateľa “DogeDesigner”. V reakcii naň skonštatoval: ,,Yikes! Toto definitívne nie som ja!”

Musk je obľúbeným terčom podvodníkov

Elon Musk sa blíži na Twitteri k 100 miliónom fanúšikom a vzhľadom na to, že je pre mnohých ľudí mimoriadne inšpiratívnou osobou pre jeho úspechy s firmami SpaceX, Tesla, Neuralink, Boring Company či v minulosti PayPal, je aj častým terčom podvodníkov, ktorí sa snažia zneužiť jeho tvár alebo meno. Používanie deepfake videí je len akousi novou vylepšenou úrovňou takýchto podvodov, pričom sa žiaľ dá predpokladať, že kvalita deepfake videí bude časom čoraz vyššia.

Deepfake videá sú nebezpečné najmä pre technicky menej zdatných jednotlivcov alebo jednotlivcov, ktorým chyba “kritické myslenie” a dokážu podvodnej správe bez ohľadu na jej „zvláštnosti” okamžite uveriť. Aj preto opätovne upozorňujeme, aby ste si akékoľvek informácie overovali skrz viaceré zdroje a držali sa starej overenej poučky „neverte ničomu, čo znie príliš dobre na to, aby to bola pravda.”

Spam boty komplikujú kúpu Twitteru

V súvislosti s Muskom je pri tomto type podvodu zaujímavé ja to, že podvodné boty považuje za hlavný problem sociálnej siete Twitter, ktorú chce kúpiť za 44 miliárd dolárov. Akvizíciu dokonca dočasne pozastavil, kým nezistí reálne percento počtu takýchto užívateľov. Rovnomenná spoločnosť stojaca za touto sociálnou sieťou počas posledných earnings odhadla, že by mohlo ísť o menej než 5% všetkých vytvorených účtov na Twitteri, no Musk tomuto odhadu nedôveruje.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.