Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Plán Fidelity ponúknuť bitcoinové sporenie na dôchodok sa nepozdáva senátorke Warrenovej

Článok

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Americkí zákonodarcovia sa čoraz viac zaujímajú o kryptomeny, čoho dôkazom je aj reakcia americkej senátorky Elizabeth Warrenovej na snahu správcovského giganta Fidelity Investments umožniť zahrnúť bitcoin do penzijného plánu v súvislosti s programom 401(k) retirement plan.

Fidelity Investments, ktorá spravuje kapitál viac ako 4 biliónov dolárov, pred pár dňami oznámila, že skrz jej služby budú môcť zamestnávatelia ponúknuť zamestnancom možnosť sporiť si na dôchodok aj skrz bitcoin a to až do 20% – všetko by sa realizovalo skrz dôchodkový investičný plán známy aj ako 401(k) retirement plan, ktorý je v USA bežnou súčasťou dôchodkových stratégii.

Senátorky Elitabeth Warrenová z Massachusetts, ktorá je známa ako veľká kritička kryptomien a Tina Smithova z Minnesoty však z plánov Fidelity zapojiť bitocin do dôchodkového sporenia vyjadrili veľké znepokojenie, ktoré opísali v otvorenom liste adresovanom generálnej riaditeľke tejto firmy Abigail Jonhsonovej.

Bitcoin súčasťou penzijného plánu – Fidelity predstavuje v USA veľkú novinku

V liste zo 4. mája spoločne naznačujú, že najnovší bitcoinový plán Fidelity má potenciálny konflikt záujmov, pretože Fidelity je aktívne zapojená do sektoru kryptomien. Rovnako tak argumentujú, že záujem klientov o takýto typ sporenia na dôchodok nie je veľký, hoci Fidelity tvrdí presný opak. ,,Napriek nedostatočnému dopytu po tejto možnosti – iba 2% zamestnávateľov prejavilo záujem o pridanie kryptomien do ich ponuky 401(k) sa Fidelity rozhodla pokročiť plnou rýchlosťou k podpore bitcoinových investícii,“ tvrdia.

Následne uviedli, že takýto typ sporenia je spojený s významným rizikom podvodu, krádeže či straty kryptoaktív. Odvolali sa tiež na vyhlásenie ministerstva práce USA, ktoré v marci varovalo, že akékoľvek významné kryptoinvestície v rámci dôchodkových účtov sponzorovaných spoločnosťou musia pritiahnuť právnu pozornosť. Úrad tiež poukázal na riziká spojené s vysokou volatilitou kryptomien a špekulatívnym správaním investorov.

,,Skratka investovanie do kryptomien je riskantný a špekulatívny hazard a obávame sa, že Fidelity podstupuje tieto rizika s miliónmi Američanov a ich dôchodkovými sporeniami,“ napísali senátorky, ktoré v liste vyzvali vedenie Fidelity, aby sa k nemu vyjadrilo do 18. mája.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.