Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Paraguajský zákon o Bitcoine bude predstavený v stredu. Jeho autor v ňom vidí veľký potenciál

Článok

Carlitos Rejala
Twitter.com

Keď El Salvador pristúpil k nečakanému rozhodnutiu schváliť zákon, ktorým postavil Bitcoin (BTC) vo svojej krajine na úroveň amerického dolára, začali sa objavovať špekulácie o podobných zákonoch aj z iných krajín latinskej Ameriky. Najmä z Paraguaja, kde sa vďaka tomu výraznejšie zviditeľnil politik Carlitos Rejala.

32-ročný zákonodárca Carlitos Rejala patril medzi prvých gratulantov 6-miliónovému El Salavor k rozhodnutiu spraviť z Bitcoinu zákonne platidlo. Popri tom si však zároveň úspešne spropagoval aj vlastný zákon, ktorým sa snaží o niečo podobné (hoci nie až také ambiciózne) vo svojom Paraguaji.

Zákon o Bitcoine, ktorý mal mať podľa doterajších informácii tri rôzne verzie, predstaví v paraguajskom kongrese už tento týždeň – v stredu 14. júla, pričom podľa informácii Cointelegraph v krajine medzitým rastie počet zákonodarcov, ktorí sú naklonení jeho vízii.

,,Som tu, aby som zjednotil Paraguaj,” napísal Rejala v piatok na Twitteri, pričom doplnil, že má spoločne so senátorom Silviom Facettinim “mega prekvapenie pre Paraguaj a celý svet.”

O presnom znení zákona sa toho zatiaľ až tak veľa nevie, no isté je, že jeho snahou nie je urobiť z Bitcoinu v Paraguaji zákonné platidlo ako sa to podarilo v El Salvador. To by bolo v tomto čase až veľmi ambiciózne a vzhľadom na politickú a ekonomickú situáciu krajiny aj nereálne.

Očakáva sa však, že jeho prípadné schválenie by malo uľahčiť používanie digitálnych mien v Paraguaji a to by mohlo prilákať nových investorov, prípadne aj ťažiarov Bitcoinu. Tí totiž môžu v tejto krajine bohatej na zelené zdroje energie nájsť veľmi hostinné podmienky pre svoju činnosť, ak im k tomu prispeje aj prívetivá legislatíva.

Rejala používajúci na Twitteri tzv. laserové oči, ktoré symbolizujú náklonnosť Bitcoinu, medzitým viackrát skonštatoval, že ak sa podarí zákon schváliť, Paraguaj by sa mohol stať akýmsi centrom Bitcoinu vo danom regióne. Otázne však je, do akej miery bude návrh kvalitný a či si získa dostatočnú podporu zo strany ostatných zákonodarcov. To nám zrejme naznačia už najbližšie dni.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.