Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Parachainy prichádzajú na Kusama, potvrdil Gavin Wood, autor Polkadot

Článok

parachainy polkadot
Canva.com

Canary Network kryptomeny Polakdot (DOT), projekt Kusama (KSM), čo je vlastne akýsi ostrý testnet, na ktorom sa testujú mnohé funkcionality pred ich zavedením do Polkadot, je podľa najnovších správ pripravený na príchod prvých parachainov. To znamená, že čoskoro by sa mohol dočkať aj Polkadot.

Hlavná tvar Polkadot a Kusama vývojár Gavin Wood včera v rámci blogového príspevku informoval, že Polakdot vstupuje do poslednej a záverečnej fáze spustenia svojho mainnetu, čo zahŕňa spustenie prvých parachainov na Kusama. Wood zároveň oznámil, že firma Parity Technologies, ktorá stojí za vývojom týchto kryptomien, popri tom vydala upgrade s názvom Polkadot version 0.9 – ktorý je podľa popisu “konečne pripravený hostiť parachainy.”

Čo bude procesu predchádzať?

Spustenie prvých parachainov na Kusama (KSM) má podľa Wooda prebehnúť po úplnom externom audite novej verzie Polkadot a Kusama a tiež po absolvovaní “minimálne jednej úspešnej aukcie, ktorá zahrnie crowdloans a hosťovanie aspoň jedného funkčného parachainu”.

Gavin Wood síce neuviedol žiadny konkrétny dátum, no doplnil, že očakáva, že k dokončeniu auditu dôjde v blízkej budúcnosti a Kusama oznámi dátum prvej z prvých piatich aukcii o parachain sloty týždeň pred tým, ako sa uskutoční.

Zároveň je dôležité poznamenať, že keď sa spustia prvé parachainy na Kusama, Polkadot nebude dlho otáľať a rovnaký proces sa udeje aj na tejto ostro sledovanej sieti, ktorú radíme medzi hlavných konkurentov Ethereum. Konkurenciou samozrejme môže byť aj Kusama, ktorá je síce vnímaná ako akýsi testnet Polkadot, no to neznamená, že v budúcnosti nemôže byť práve ona sama o sebe čiernym koňom kryptotrhu.

Pozitívne správy ohľadom parachainov na Kusama a Polkadot prichádzajú krátko pred podujatím Polkadot Decoded, ktoré sa bude konať 19. a 20. mája. Očakáva sa, že počas nej sa dozvie komunita fandiaca týmto projektom ešte mnoho zaujímavých detailov.

Parachainy v skratke

Parachainy sú osobitné blockchainy s vlastnými tokenmi, ktoré sa špecializujú na konkrétne prípady použitia – napríklad na súkromie, DeFi či budovanie mostov medzi rôznymi blockchainami. Keď sa však pripoja k ekosystému Polkadot (resp. Kusama) vytvoria tak spoločný robustný ekosystém, ktorý bude spolu schopný ko-existovať a medzi sebou efektívne komunikovať.  Viac o tom ako má fungovať Polkadot sa dozviete z nášho profilového článku.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.