Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Obťažnosť ťažby bitcoinu klesla už tretíkrát v rade – viete čo rieší mining difficulty?

Článok

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Mining difficulty Bitcoinu, čiže obťažnosť jeho ťažby, od historických maxím dosiahnutých v máji na úrovni 31,251 biliónov pokračuje v poklese, keďže klesá aj hashrate, ktorý ju ovplyvňuje.

Mining difficulty je nástroj, ktorý zabezpečuje, aby bola inflácia Bitcoinu nemenná (v súlade so základným nastavením). Aktualizuje sa raz za zhruba dva týždne na základe aktuálneho hashrate, čiže celkovej výpočtovej sily vynaloženej na ťažbu bitcoinu v danom čase. Ak hashrate stúpa, znamená to, že obťažnosť sa upraví smerom nahor, aby sa bitcoiny neťažili rýchlejšie, než je naplánované. Naopak ak hashrate klesá, čiže záujem o ťažbu BTC je nižší, obťažnosť sa tiež zníži, aby sa bitcoiny neťažili pomalšie, než je plánované.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tento systém navrhol Satoshi Nakamoto, anonymný zakladateľ bitcoinu. Bez existencie mining difficulty by bitcoin prišiel o jeden zo svojich základných fundamentov, ktorý z neho robí potenciálny inflačný hedge, keďže na rozdiel od fiatových peňazí vďaka mining difficulty v kombinácii s halvingami presne vieme, že počet nových bitcoinov bude postupom času čím ďalej tým nižší.

Hashrate, ktorý ovplyvňuje mining diffitulty, dosiahol historické maximum na úrovni 231 EH/s v čase, kedy v júni 2022 stál BTC 25 000 USD. Odvtedy však klesal, čo viedlo k zatiaľ trom úpravám mining diffitulty smerom nadol – konkrétne najprv o 2,35%, následne o 1,41% a tentokrát naposledy vo štvrtok 21. júla o 5,01%.

Hashrate v posledných dňoch však začal opäť posilňovať, čo naznačuje, že pri najbližšej úprave (o necelé dva týždne) by sa obťažnosť ťažby mohla tentokrát zvýšiť.

Téme ťažby bitcoinu, jej stúpajúcej efektivity a rastúceho podielu využívania obnoviteľných zdrojov energie na ťažbu BTC sme sa venovali v článku, ktorý vypovedal o čerstvých dátach aliancie Bitcoin MIning Council. Prečítať si oho môžete tu.

Bitcoin nespotrebuje všetku energiu planéty. Jeho ťažba je čoraz efektívnejšia aj zelenšia

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.