Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Názor tradera: Nechytajte padajúci nôž – vyhnite sa altcoinom!

Článok

Názor jakub Kraľovanský
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitfinex a Tether nám opäť raz včera zamotali hlavy a ako to už býva zvykom, tak daný FUD bol potrestaný pádom. V tomto článku Jakub Kraľovanský z projektu Trader 2.0 rozoberie aktuálnu nelichotivú pozíciu altcoinov voči bitcoinu.

Dominancia BTC rastie

Altcoiny voči Bitcoinu vyzerajú strašne. Aj keď nás za posledné týždne Bitcoin potešil svojim rastom a všimli sme si aj zvýšený záujem médií, tak altcoinom daný trend vôbec nepomohol. Bitcoinová dominancia sa zvýšila z 49.9% na 54,8% (v čase písania článku) behom 25 dní. Kapitalizácia kryptomien nerastie, len sa presúva z altcoinov do Bitcoinu. Najbližšia rezistencia, čo sa týka grafu dominancie Bitcoinu je na 55,4% a 57,13%. Kým bude bitcoinová dominancia rásť, tak budú altcoiny klesať.

Náš target na bitcoine je stále na hladine 5800 – 6000 dolárov. V prípade pozvoľného rastu by to altcoiny ešte mohli ustáť, ale v prípade tvrdého breaku spadnú ešte viac. Rovnako ak by prišiel tvrdý break smerom dole, tak by to poznačilo aj kapitalizáciu altov. Ak však bitcoin klesá postupne a pomaly, tak môžeme vidieť, že altcoiny klesajú dvoj až trojnásobne viac. V zhrnutí nech Bitcoin urobí čokoľvek, tak altcoiny voči bitcoinu padajú.

Graf Jakub Kraľovanský

Väčšina altov vyzerá takto:

1. Prerazený silný support
2. Prerazená trendová čiara

Drvivú väčšinu altcoinov voči BTC by sme mohli zaradiť do niekoľkých skupín. Prvou skupinou sú altcoiny, ktoré prerazili svoje dlhodobé supporty. Niektoré ako napríklad Zilliqa sú na svojom ATL (all time low). V takýchto prípadoch je veľmi zložité a ťažké hľadať nejaké miesto odrazu, pretože daný graf sa na tak nízkych hodnotách ešte nikdy nenachádzal.

Dôležitým faktom je aj dynamika pádu. Takmer všetky altcoiny majú veľmi rýchlu dynamiku smerom nadol a prerážajú všetko, čo im stojí v ceste. Druhou situáciou, ktorou sa vyznačuje taktiež veľká skupina altcoinov je porušenie rastúceho trendu. Samozrejme môžeme použiť fibonacciho retracement, alebo supporty a rezistencie, ale dynamika celého pádu je veľmi rýchla. Nechytajte padajúci nôž, čiže nevstupujte teraz zbĺklo do altcoinov aj keď sú na veľmi dobrých cenách. Ako som spomenul už vyššie, tak bitcoin ich svojim pohybom môže ešte viacej vysať.

Na grafe nižšie sú zobrazené dve úplne typické situácie.

3. Porušený pattern

Ak už daný altcoin neprerazil svoj silný support, alebo trendovú čiaru, tak porušil minimále svoju štruktúru a pattern, v ktorom sa nachádzal, je už neplatný. Naukážku som vybral SiacoinStorm. Siacoin sa nachádzal v peknom falling wedge, od ktorého urobil aj prieraz smerom nahor, ale potom prišiel Bitcoin a všetko zmenil. Storm mal naopak krásny nábeh na vyrotovanie a formáciu guľaté dno, ale Bitcoin opäť úradoval. Podobných situácií a porušených patternov by som mohol nájsť desiatky.

Zhrnutie

Altcoiny voči Bitcoinu celkovo nevyzerajú moc dobre a ja by som do nich teraz rozhodne nevstupoval. Vidina supportu, alebo silnejšej hladiny ešte nemusí nutne znamenať odraz. Do altov by som vstúpil až vtedy, keď začne dominanca BTC stagnovať/mierne klesať a altcoiny by ukázali chuť ísť smerom hore. To znamená odrazili by sa zo supportu a urobili by prvý impulz nahor. Potom by som na základe retracementu vstupoval aj do altov. Avšak pri takomto dynamickom a strmom dumpe je vstup do longu veľmi nebezpečný.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.