Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Návrh zákona o ťažbe kryptomien v Rusku prešiel zásadnými zmenami

Článok

Rusko
Zdroj: Pixabay.com

Návrh zákona o ťažbe kryptomien v Rusku prešiel za uplynulý mesiac viacerými zmenami, ktoré odstraňujú niektoré byrokratické kroky, no zároveň znižujú atraktivitu tohto druhu podnikania v Ruskej federácii.

Podľa nových informácii portálu Cointelegraph bola z návrhu zákona o ťažbe bitcoinu a iných kryptomien v Rusku vyňatá jednoročná daňová amnestia (daňové prázdniny) a tiež povinnosť ťažiarov prihlásiť sa do zvláštneho registra.

V databáze dolnej komory ruského parlamentu Štátnej dumy sa objavil aktualizovaný návrh „o ťažbe v Ruskej federácii“, ktorý obsahuje niekoľko zásadných zmien.

Menej byrokracie, no žiadne daňové benefity

Chýba v ňom napríklad celá podkapitola týkajúca sa registra prevádzkovateľov ťažby BTC, do ktorého sa mali pôvodne ťažobné spoločnosti prihlásiť, aby mohli pokračovať vo svojom podnikaní. To znamená, že bola odstránená jedna byrokratická prekážka, čo možno pre ťažiarov vnímať ako pozitívnu správu.

Odstránenie daňových jednoročných prázdnin však už takým pozitívom nie je. Ťažiari BTC sa totiž podľa pôvodného návrhu mohli tešiť, že by ich obišli daňové povinnosti spojené s colnými nákladmi či ziskami dosiahnutými pred schválením zákona. Štátna duma s tým nesúhlasila a varovala. že takéto benefity p by mohli spôsobiť náklady na federálny rozpočet.

Ešte 7. apríla šéf výboru pre finančné trhy ruskej štátnej dumy Anatolij Aksakov vyjadril nádej, že legislatíva týkajúca sa ťažby kryptomien by mohla byť schválená do konca letného parlamentného zasadania.

Rusko začalo viac inklinovať k Bitcoinu a jeho ťažbe po invázii jeho vojsk na Ukrajinu, keďže tá spôsobila jeho výrazne odrezanie sa od západných financií.

Rusko sa v hashrate prepadlo na 6. priečku

Zaujímavé však je, že podľa poslednej analýzy Cambridge University podiel Ruska na ťažbe BTC klesol, keď sa prepadlo z tretej priečky až na šiestu s podielom na približne 4,7% celosvetového hashrate BTC oproti predošlým 11%.  Na scénu sa naopak vrátila Čína, kde je ťažba BTC oficiálne zakázaná.

Čínska ťažba Bitcoinu sa vracia na scénu – v poradí je hneď za USA

Zdroj:  cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.