Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nasdaq chystá custody službu pre inštitucionálnu úschovu Bitcoinu a ETH!

Článok

Nasdaq
Zdroj: Unsplash.com

Utorok patril fámam, podľa ktorých americký finančný gigant Nasdaq plánuje v dohľadnej dobe spustiť custody službu pre bezpečnú úschovu kryptomien inštitucionálnych investorov. Ak by sa potvrdili, išlo by o ďalší dôkaz rastúcej adopcie kryptomien zo strany Wall Street.

Informáciu o možnom výraznejšom zapojení Nasdaq Inc., nadnárodnej americkej spoločnosti poskytujúcej finančné služby, ktorá prevádzkuje okrem iného burzu cenných papierov Nasdaq (druhá najväčšia burza s akciami na svete), Philadelphia Stock Exchange či Boston Stock Exchange (a tiež 7 európskych búrz), priniesol magazín Bloomberg, ktorý tvrdí, že firma práve za týmto účelom najala Iru Auerbacha predtým pôsobiaceho na vrcholovej pozícii kryptoburzy Gemini.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa Bloombergu vytvorí Nasdaq custody službu pre bezpečnú úschovu bitocinov  (BTC) a kryptomeny Ethereum (ETH), pričom firma je presvedčená, že na svete neexistuje lepšie miesto, ktoré môže ponúkať takýto typ služby a priniesť do kryptotrhu viac dôvery.

Stali by sa konkurentmi

Ak by Nasdaq naozaj spustil vlastné custody služby, stal by sa priamym konkurentom firiem ako sú Coinbase, BitGo či Gemini. Zaujímavé je to aj z toho dôvodu, že v súčasnosti im poskytuje technológie pre obchodovanie či dohľad nad trhom a napríklad aj pre fakt, že akcie Coinbase sa obchodujú práve na burze Nasdaq.

Zo strany Nasdaq by však nešlo o úplne prvý krok smerom ku kryptomenám – v máji totiž uzavrel partnerstvo s brazílskou firmou XP s cieľom vytvoriť v Brazílii zmenáreň pre kryptomeny s názvom XTAGE. Roland Chai, výkonný riaditeľ Nasdaq vtedy povedal, že toto partnerstvo prinesie investorom a iným spoločnostiam nové príležitosti vo svete digitálnych mien. Spustenie zmenárne je naplánované ešte na tento rok.

Príchod Nasdaq do kryptotrhu už uvítali aj viaceré známe osoby kryptosveta vrátane zakladateľa najväčšej kryptoburzy Binance Changpenga Zhaa (CZ).

Dopĺňame, že po nedávnom oznámení najväčšieho správcovského giganta na svete firmy BlackRockspustení privátneho bitcoinového fondu by išlo o najväčšiu inštitucionálnu správu súčasného bearmarketu.

Obrovská správa? Bitcoin si „adoptoval“ BlackRock – prináša jeho spotovú expozíciu inštitúciám

Zdroj: cointelegraph.com, nasdaq.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.