Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Najväčšie NFT trhovisko OpenSea prepúšťa – pred kryptozimou nie je v bezpečí žiadna firma

Článok

opensea
Zdroj: Unsplash.com

Klesajúci záujem o nezameniteľné tokeny známe najmä pod pojmom NFT si vyberá svoju daň v podobe prepúšťania zamestnancov u najväčšieho NFT trhoviska súčasnosti.

Spoluzakladateľ a CEO najväčšieho trhoviska s NFT OpenSea Devin Finzer vo štvrtok skrz Twitter oznámil, že firma sa chystá na prepustenie až 20% svojich zamestnancov. V dlhej správe, ktorá bola adresovaná aj im samotným obvinil Finzen z prepúšťania „bezprecedentnú kombináciu kryptozimy a širokej makroekonomickej nestability.“ ,,Potrebujeme firmu pripraviť na možnosť dlhodobého poklesu,“ odkázal.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Finzer následne uviedol, že nastavenie, po ktorom stiahli, by ich mal pripraviť na rôzne negatívne scenáre vrátane prežitia firmy pri možnosti, že súčasné objemy obchodovania NFT budú také nízke ako sú v tomto období až 5 nasledujúcich rokov. Tvrdí však, že hoci zohľadnili pri voľbe stratégie až 5 rôznych scenárov, budú schopní naraz prejsť len jedným z nich.

Skutočnosť, že OpenSea ako najúspešnejšie NFT trhovisko prepúšťa značnú časť zamestnancov vykresľuje, že na trhu s kryptomenami nie je v úplnom bezpečí žiadna firma.

Prepúšťania nedávno oznamovali aj iné veľké firmy zo sektora kryptomien vrátane Coinbase, Crypto.com, BlockFi či Gemini, kým burza Binance naopak naberá nových ľudí, čo vysvetľuje tým, že na rozdiel od konkurencie počas býčieho trhu nemíňala peniaze na „zbytočnosti“ ako sú reklamy na SuperBowl či pomenovania športových arén. V dobrej kondícii sa zdajú byť aj burzy KrakenFTX, ktoré taktiež uviedli, že chcú svoje tímy v nasledujúcich mesiacoch rozširovať o ďalších šikovných ľudí.

Binance považuje „kryptozimu“ za ideálny čas na podnikanie, Coinbase ide naopak prepúšťať

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.