Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Binance považuje „kryptozimu“ za ideálny čas na podnikanie, Coinbase ide naopak prepúšťať

Článok

Binance
Zdroj: Unsplash.com

Zakladateľ a CEO najväčšej kryptomenovej burzy na svete Binance Changpeng Zhao známy aj pod skratkou „CZ“ poznamenal, že kryptozima je dobrá pre podnikanie a že má s takýmito obdobiami už mnoho skúseností.

CZ sa v tomto duchu vyjadril v odpovedi na otázku, ako sa bude Binance v tomto období dariť. ,,Nie je to prvýkrát, čo sme prešli kryptozimou. Ak je toto kryptozima, je to už moja tretia a pre Binance druhá. Takže to nie je prvýkrát, čo sme si tým prešli.“

Changpeng Zhao tiež naznačil, že Binance je v dobrej kondícii a zdá sa, že vo výrazne lepšej než jej konkurencia – napríklad burzy Gemini a Coinbase totiž výrazne škrtajú rozpočty, pozastavujú nábory nových zamestnancov a dokonca sa chystajú aj na výrazne prepúšťanie.

,,Práve teraz je oveľa lepšie zamestnávať, pretože počas býčích trhov každý začína svoje vlastné projekty a každý dostáva smiešnu sumu kompenzácie. Teraz sú trhy vyváženejšie, takže sú k dispozícii špičkové talenty a my ich chceme najať,“ odpovedal zakladateľ Binance sebavedomo a poznamenal, že toto obdobie je pre jeho firmu skvelým časom na ďalšiu expanziu a najímanie ľudí.

Coinbase chystá veľké prepúšťanie, plánujú ho aj ďalší

Pokiaľ ide o zmieňovanú konkurenciu, Crypto.com a BlockFi už prepustili 5% zamestnancov a obchodná platforma Robinhood v apríli až 9%. Najväčšia americká kryptoburza Coinbase, ktorá sa minulý rok stala prvou kryptoburzou obchodovanou na burze, plánuje podľa najnovších správ prepustiť dokonca až približne 18% svojich zamestnancov.

,,Zdá sa, že po viac ako 10-ročnom ekonomickom boome vstupujeme do recesie. Recesia by mohla viesť k ďalšej kryptozime a mohla by trvať dlhšie obdobie,“ vysvetlil toto ťažké rozhodnutie CEO Coinbase Brian Armstrong, ktorý argumentoval, že týmto krokom sa pripravujú na prežitie beearmarketu, pretože tie predošlé znamenali pre firmu výrazne zníženie príjmov. Armstrong tiež upozornil, že Coinbase rástla príliš rýchlo a počas posledných 18-mesiacov sa počet jej zamestnancov fizvýšil až 4-násobne, čo je „príliš veľa na to, aby zostali efektívní a dokázali riadiť tento neistý trh“.

Binance prepúšťanie neplánuje

Šéf Binance Changpeng Zhao prepúšťacie plány zatiaľ nemá a tiež dodáva: ,,Binance bola vždy veľmi šetrná pri veľkých výdavkoch, nesponzorovali sme Super bowl, nekupovali sme práva na štadión.“

CZ tým poukazoval na to, že kým Binance investovala do ľudí a infraštruktúry, Coinbase si platila extrémne drahé reklamy počas SuperBowlu či Crypto.com si za 700 miliónov dolárov zaplatila dlhoročné práva na pomenovanie multifunkčnej arény v Los Angeles, v ktorej hrávajú svoje zápasy Los Angeles Lakers (NBA), LA Clippers (NBA) či Los Angeles Kings (NHL).

Binance naopak najväčšie peniaze minula v predošlých rokoch na kúpu podielu v magazíne Forbes (200 miliónov dolárov), či vyčlenila 500 miliónov dolárov na podporu kúpy Twitteru Elonom Muskom, ak bude obchod dotiahnutý do zdarného konca.

Zhao zároveň oznámil, že Binance uzatvorila nové partnerstvo s populárnou platformou Splyt, ktorá umožní zákazníkom Binance platiť kryptomenami za služby spojené s ubytovaním, prenájmom bicyklov, skútrov, platieb za letiskové transfery, verejnú dopravu, či dokonca aj donášku jedla. Pre  Splyt to bude prvé partnerstvo v oblasti kryptomien, pričom Binance dodáva, že po spustení integrácie nebude nutné, aby dochádzalo ku konverzii kryptomien na fiat menu.

https://twitter.com/cz_binance/status/1536632395494981633

Zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.