Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Najnovší (nepotvrdený) Weiss rating: Prvá kryptomena s hodnotením „A“, ďalších osem dostalo „B“

Článok

NEO a Weiss Ratings
NEO a Weiss Ratings

Spoločnosť Weiss Ratings je prvou agentúrou, ktorá sa rozhodla udeľovať ratingy kryptomenám a hoci od vydania prvého hodnotenia čelí veľkej kritike celej komunity, jej najnovšie vydanie určite stojí aspoň za pozornosť.

// UPOZORNENIE: Nebola potvrdená originalita ratingu, nakoľko ide o platenú službu. Šíria ho však viaceré zahraničné stránky

 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Americká ratingová agentúra Weiss Ratings udeľovaním ratingov kryptomenám vstúpila doslova do jamy levovej. Keď dala Bitcoinu známku C+ hackeri dokonca na niekoľko hodín znefunkčnili celú stránku. Agentúra je kritizovaná aj za to, že sa snaží na fenoméne kryptomien len priživiť. Ratingy totiž poskytuje len platiacim klientom.

Lenže nerobí to príliš šikovne, pretože vďaka zázraku menom Google sa dajú tieto ratingy na internete veľmi ľahko vyhľadať. Prakticky stačí, aby ich nejaký platiaci klient zverejnil na voľne dostupnom zdroji. Samozrejme tým však vzniká aj riziko sfalšovania týchto ratingov. Ako príklad slúži nedávny prípad, kedy mal Tron dostať známku „A++“, čo sa však ukázalo byť ako podvod.

Aj vďaka takýmto únikom sme sa dozvedeli, že agentúra Weiss Ratings v najnovšom vydaní, ktoré bolo zverejnené 23. februára, udelila prvýkrát rating “A” (excelentné), konkrétne “A-„. Dostala ho kryptomena NEO.

Ďalších osem digitálnych mien sa malo dočkať ratingu “B” (dobré), konkrétne Ethereum (B+), Ripple (B+), Stellar (B+), Steem (B), Lisk (B), Cardano (B-), EOS (B-) a Decred (B-).

,,Digitálne zlato” Bitcoin dostal známku C+. BTC od prvého udeľovania ratingov nepatrí medzi favoritov tejto agentúry, ktorá dokonca nedávno vysvetlila davu kritikov, prečo Bitcoin od nich jednoducho nemôže dostať lepšie hodnotenie. Písali sme o tom v osobitnom článku.

Podobne obstál spomedzi kryptomien s veľkou kapitalizáciou aj Litecoin (C+), Monero (C+) či DASH (C+).

Weiss Ratings - 23.2.2018

Weiss Ratings – 23.2.2018

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.