Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Agentúra Weiss Ratings vysvetlila, prečo dala Bitcoinu známku C+

Článok

Weiss Ratings a Bitcoin
Weiss Ratings a Bitcoin

Ratingová agentúra Weiss Ratings, ktorá sa ako prvá rozhodla hodnotiť kryptomeny, čelí po zverejnení prvých ratingov obrovskej kritike. Priaznivcov kryptomien rozhneval najmä rating pre “digitálne zlato” Bitcoin na úrovni “C+”.

Spoločnosť sa po zverejnení kryptomenových ratingov čelila dokonca útokom hackerov, ktorí na nejaký čas kompletne odstavili jej stránku. Martin Weiss, zakladateľ Weiss Ratings, preto poskytol rozhovor portálu Coinsquare, v ktorom sa snažil celú situáciu vysvetliť: ,,Ratingy sa v priebehu jedného dňa a bez chýbajúceho kontextu či nášho vysvetlenia začali šíriť internetom. Myslím si, že to je jeden z dôvodov, prečo neboli pochopené správne.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Agentúra preto zverejnila vysvetlenie, na základe čoho dostal Bitcioin hodnotenie „C+” napriek tomu, že je najhodnotnejšou a najpopulárnejšou kryptomenou. Spoločnosť upozorňuje, pri hodnotení kryptomien zohľadňuje viacero faktorov, na základe ktorých vznikne konečný rating.

Hodnotenie na základe štyroch faktorov

Prvým je takzvaný “rewards index”, ktorý hodnotí návratnosť investície. V tomto kritériu Bitcoin podľa Wiess Ratings neobstál úplne najlepšie: ,,Napriek rapídnemu nárastu v roku 2017 začal Bitcioin strácať pôdu pod nohami v porovnaní s ostatnými altcoinami,” znie vysvetlenie, ktoré zrejme naráža na to, že dominancia Bitcoinu sa v porovnaní s ostatnými digitálnymi menami v roku 2017 zmenšila.

Ďalším faktorom je investičné riziko: ,,Na základe extrémnej volatility trhu v predchádzajúcich mesiacoch nemôže byť prekvapením, že Bitcoin nedosahuje hviezdne hodnotenie ani v tomto indexe.”

Fundament (základy), ktorý sa týka najmä funkčnosti a bezpečnosti danej kryptomeny, sú v prípade Bitcoinu v poriadku: ,,Bitcoin funguje dobre pokiaľ ide o bezpečnosť siete, jeho využitie, účasť vývojárov a jeho popularitu.”

Posledným kritériom pri hodnotení je technologická stránka, v ktorej stratil Bitcoin najviac bodov. ,,Bitcoin funguje dobre pokiaľ ide o bezpečnosť blockchainu, ale stráca body z dôvodu nedostatkov súvisiacich so škálovateľnosťou a jeho udržateľnosťou. Nemá primerané riadenie. Nemôže sa ľahko upgradovať či prispôsobiť. Dá sa povedať, že uviazol v technológii, ktorá zaostáva za súčasnosťou.”

Najlepšie v hodnotení Weiss Ratings dopadli kryptomeny EOS a Ethereum, ktoré dostali známku B. Hodnotenie B- dostali NEO, Cardano a Steem. Väčšina kryptomien bola ohodnotena ratingom C. Najhoršiu možnú známku E nedostal nikto.

Nezabudnite si prečítať dnešný diel noviniek zo sveta kryptomien.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.