Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Agentúra Weiss Ratings vysvetlila, prečo dala Bitcoinu známku C+

Článok

Weiss Ratings a Bitcoin
Weiss Ratings a Bitcoin

Ratingová agentúra Weiss Ratings, ktorá sa ako prvá rozhodla hodnotiť kryptomeny, čelí po zverejnení prvých ratingov obrovskej kritike. Priaznivcov kryptomien rozhneval najmä rating pre “digitálne zlato” Bitcoin na úrovni “C+”.

Spoločnosť sa po zverejnení kryptomenových ratingov čelila dokonca útokom hackerov, ktorí na nejaký čas kompletne odstavili jej stránku. Martin Weiss, zakladateľ Weiss Ratings, preto poskytol rozhovor portálu Coinsquare, v ktorom sa snažil celú situáciu vysvetliť: ,,Ratingy sa v priebehu jedného dňa a bez chýbajúceho kontextu či nášho vysvetlenia začali šíriť internetom. Myslím si, že to je jeden z dôvodov, prečo neboli pochopené správne.”

Agentúra preto zverejnila vysvetlenie, na základe čoho dostal Bitcioin hodnotenie „C+” napriek tomu, že je najhodnotnejšou a najpopulárnejšou kryptomenou. Spoločnosť upozorňuje, pri hodnotení kryptomien zohľadňuje viacero faktorov, na základe ktorých vznikne konečný rating.

Hodnotenie na základe štyroch faktorov

Prvým je takzvaný “rewards index”, ktorý hodnotí návratnosť investície. V tomto kritériu Bitcoin podľa Wiess Ratings neobstál úplne najlepšie: ,,Napriek rapídnemu nárastu v roku 2017 začal Bitcioin strácať pôdu pod nohami v porovnaní s ostatnými altcoinami,” znie vysvetlenie, ktoré zrejme naráža na to, že dominancia Bitcoinu sa v porovnaní s ostatnými digitálnymi menami v roku 2017 zmenšila.

Ďalším faktorom je investičné riziko: ,,Na základe extrémnej volatility trhu v predchádzajúcich mesiacoch nemôže byť prekvapením, že Bitcoin nedosahuje hviezdne hodnotenie ani v tomto indexe.”

Fundament (základy), ktorý sa týka najmä funkčnosti a bezpečnosti danej kryptomeny, sú v prípade Bitcoinu v poriadku: ,,Bitcoin funguje dobre pokiaľ ide o bezpečnosť siete, jeho využitie, účasť vývojárov a jeho popularitu.”

Posledným kritériom pri hodnotení je technologická stránka, v ktorej stratil Bitcoin najviac bodov. ,,Bitcoin funguje dobre pokiaľ ide o bezpečnosť blockchainu, ale stráca body z dôvodu nedostatkov súvisiacich so škálovateľnosťou a jeho udržateľnosťou. Nemá primerané riadenie. Nemôže sa ľahko upgradovať či prispôsobiť. Dá sa povedať, že uviazol v technológii, ktorá zaostáva za súčasnosťou.”

Najlepšie v hodnotení Weiss Ratings dopadli kryptomeny EOS a Ethereum, ktoré dostali známku B. Hodnotenie B- dostali NEO, Cardano a Steem. Väčšina kryptomien bola ohodnotena ratingom C. Najhoršiu možnú známku E nedostal nikto.

Nezabudnite si prečítať dnešný diel noviniek zo sveta kryptomien.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne