Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Mohlo by Rusko použiť na medzinárodné platby Bitcoin? Je to nepravdepodobné

Článok

Bitcoin Rusko
Zdroj: Unsplash.com

Rusko po sankciách, ktoré naň uvalili západné krajiny pre jeho agresiu na Ukrajine, hľadá alternatívne spôsoby, v rámci ktorých môže realizovať medzinárodné transakcie so svojimi partnermi. Nevyhýba sa preto ani použitiu kryptomien, hoci je otázne, ktoré by na to boli vhodné.

Portál Cointelegraph sa zaoberal viacerými možnosťami, ktoré má aktuálne Kremeľský režim k dispozícii. V súčasnosti je totiž zrejmé len to, že Bank of Russia a ruské ministerstvo financií sa spoločne snažia nájsť využitie kryptomien, no nevedia, po ktorých respektíve ktorej z nich majú siahnuť.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pokiaľ ide o využitie Bitcoinu ako nástroja pre medzinárodné platby, vyzerá to tak, že by na to nebol vhodný, pretože je príliš volatilný. Okrem toho Rusko ako také ho nemá pod kontrolou, pretože je decentralizovaný, čo nemusí byť v súlade s ruskými predstavami. Aj v prípade BTC zároveň hrozí, že keď sa ocitne na centralizovanej platforme, môžu byť dané bitcoiny označené “za ruské”, čo by mohlo viesť k ich zmrazeniu na burze.

Pokiaľ ide o volatilitu, tento problém by odstránilo použitie stablecoinov ako sú USDT či USDC. Tie sú však problémové z iných dôvodov – ich emitenti pôsobia v USA, čo znamená, že na Tether či Circle by mohol byť ľahko vyvíjaný tlak, aby transakcie realizované Ruskom cenzurovali respektíve okamžite zmrazili. Ani tretí najväčší stablecoin BUSD burzy Binance na to nemusí byť vhodný, keďže Binance dáva jednoznačne najavo, že chce mať s regulátormi dobré vzťahy.

Vhodným riešením nemusí byť ani použitie stablecoinu rubľa. ,,V každom prípade by zahraničné firmy mali možnosť previesť túto menu jedným kliknutím na bitcoiny či Tether,” naznačil Sergey Mendeleev, CEO a spoluzakladateľ platfromy inDeFi Smart Bank, že môže ísť o jednu z možností.

Na medzinárodné platby už použil kryptomeny Irán, ktorý bol až do ruskej invázie na Ukrajinu najsankciovanejšou krajinou na svete. Známe je len to, že zaplatil za neznámy tovar od neznámeho dodávateľa v kryptomenách čiastku 10 000 000 dolárov.

Irán zaplatil za dovezený tovar v kryptomenách a plánuje v tom pokračovať

Rusko aj Irán sa však v jednej veci zhodujú – kryptomeny chcú využívať len na medzinárodné prevody, aby nimi obchádzali sankcie. Ich využitie doma – teda v rámci ruskej či iránskej ekonomiky bežnými ľuďmi zostáva a pravdepodobne aj zostane zakázané.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.