Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Minerd tipuje, že Bitcoin padne k $8 000 – znamená to, že pôjde presne opačným smerom?

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Šéf investičného oddelenia spoločnosti Guggenheim Investments Scott Minerd pár dní dozadu skonštatoval, že Bitcoin s dosť veľkou pravdepodobnosťou klesne až k cene 8000 dolárov, kým sa odrazí od svojho dna.

Tí, ktorí dianie okolo kryptomien sledujú už nejaký piatok, si však pri týchto vyjadreniach zrejme rýchlo spomenuli na nešťastne predikcie Scotta Minerda týkajúce sa ceny Bitcoinu z minulosti. Kryptomenový analytik a investor známy na Twitteri pod pojmom „mhonkasalo” sa preto rozhodol, že predošle predikcie popredného predstaviteľa globálnej investičnej a poradenskej spoločnosti znázorni na časovej osi na grafe BTC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Vyplýva z nej, že riadiť sa odporúčaniami respektíve predikciami Minerda v súvislosti s cenou BTC by bol v minulosti katastrofálny nápad.

Keď Minerd povie, kam pôjde cena bitcoinu, BTC spraví presný opak

Minerd sa „čiastočne“ nemýlil len v jednom prípade, keď v čase, kedy stál BTC menej než 20 000 USD ešte v roku 2020 tvrdil, že môže ísť k cene 400 000 dolárov. K tejto cieľovej cene sa síce zďaleka nedostal, no BTC išiel v tom čase aspoň správnym smerom – čiže posilňoval.

Následne predikcie CIO Guggenheim Investments však už boli absolútnym fiaskom. V čase, kedy sa BTC obchodoval za 60 tisíc dolárov (pred májom 2021) totiž tvrdil, že pôjde až k cene 600 000 USD. Bitcoin však namiesto toho klesol na cenu 30 tisíc dolárov.

Následný pokles BTC k 30 tisíc dolárom presvedčil Minerda, že sa v ňom mýlil a vyhlásil, že klesne až k 15 tisíc dolárom a následne o pár dní neskôr dokonca zmienil čiastku 10 000 USD. Bitcoin však opäť spravil presný opak toho, čo Minerd predikoval a namiesto smerovaniu k 10 000 USD si zvolil cestu k novým historickým maximám 69 000 USD.

Nuž a dnes, kedy je opäť Bitcoin pri cene 30 000 USD Minerd vyhlasuje, že BTC klesne o ďalších cca 70% k úrovni okolo 8 000 USD. Či bude mať tentokrát pravdu naozaj nevedno, no história jeho predikcii hovorí jasnou rečou.

Ďalšie cenové predikcie pre Bitcoin známych osobnosti nielen z kryptosveta sme popísali vo včerajšom článku, no musíme upozorniť, že počas histórie nášho portálu, ktorý existuje už vyše 4 roky, si nepamätáme ani jednu predikciu, ktorá by sa napokon do bodky splnila. Z toho dôvodu upozorňujeme, že cenu bitcoinu presne predikovať nedokáže nikto.

Zdroj: Twitter

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.