Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Minerd predpovedá pád Bitcoinu k cene $8 000 – teda o ďalších 70%!

Článok

pád
Zdroj: Unsplash.com

Investičný riaditeľ spoločnosti Guggenheim Scott Minerd v rozhovore pre CNBC skonštatoval, že bitcoin by mohol padnúť ešte výrazne nižšie – podľa jeho názoru až k úrovniam okolo 8000 dolárov.

Ak by Bitcoin klesol na 8000 dolárov, znamenalo by to jeho ďalší prepad o vyše 70% od jeho súčasnej ceny približne 30 000 USD. ,,Keď sa prepadne pod 30 000 dolárov, 8000 dolárov bude konečným dnom, takže si myslím, že máme veľký priestor na pokles, najmä ak FED bude reštriktívny,“ povedal Minerd populárnemu moderátorovi CNBC Rossovi Sorkinovi počas diskusného panelu na Svetovom ekonomickom fóre, ktoré v pondelok odštartovalo vo švajčiarskom Davose.

Minerd si myslí, že na bitcoin a kryptomeny negatívne vplýva sprísňujúca sa menová politika FED a s tým súvisiace zvyšovanie úrokových sadzieb. Rovnako tak vyhlásil, že väčšina kryptomien je „odpad“, ale Bitcoin a Ethereum podľa neho prežijú.

Bitcoin vraj lídrom nezostane

Nemyslí si však, že Bitcoin alebo Ethereum budú v budúcnosti dominovať. ,,Myslím si, že dominantného hráča v kryptomenách sme ešte nespoznali,“ uviedol, aby následne súčasnú situáciu na trhu prirovnal k spľasnutiu dot-com bubliny z úvodu 21. storočia.

,,Nemyslím si, že sme spoznali ten správny prototyp kryptomeny,“ pokračoval s tým, že takáto mena musí podľa jeho názoru uchovávať hodnotu, byť prostriedkom výmeny a tiež účtovnou jednotkou. ,,Žiadna z kryptomien to nespĺňa ani v úplných základoch.”

V minulosti sa už ohľadom BTC mýlil

Scott Minerd je známy tým, že sa rád vyjadruje k cene bitcoinu, no v minulosti mu jeho predikcie veľmi nevychádzali. Keď sa jeho spoločnosť Guggenheim rozhodla investovať do BTC, avizoval ešte v roku 2020, že jeho cena pôjde nad 400 tisíc dolárov. Neskôr však ešte v úvode roka 2021 varoval, že klesne na 20 000 USD. Bitcoin však išiel v tom čase iným smerom a v novembri dosiahol ATH 69 000 USD.

Zdroj: cnbc.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.