Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Microstrategy vlastní už 130 000 BTC – urobila ďalšie nákupy!

Článok

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Spoločnosť Microstrategy (MSTR) pokračuje v razení svojej dlhodobej stratégie akumulácie ďalších bitcoinov. Potvrdzuje to aj jej najnovšia investícia za 6 miliónov dolárov.

Michael Saylor, zakladateľ a CEO Microstrategy, v utorok 20. septembra oznámil skrz Twitter, že Microstrategy nakúpila do svojich rezerv ďalších 301 bitcoinov za priemernú nákupnú cenu 19 851 dolárov. Jej bilancia sa tak dostala na rovných 130 000 BTC, do ktorých investovala 3,98 miliardy dolárov za priemernú nákupnú cenu 30 639 USD za 1 BTC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Akcionári však nezobrali túto informáciu s veľkým nadšením, pretože akcie Microstrategy po Saylorovom oznámení včera padli o 4,66% a počas pre-market hours pokračujú ďalej v oslabovaní (-1%).

Ďalšie nákupy sa chystajú

Ďalšie nákupy bitcoinov a zrejme aj vo väčšom rozsahu môžu pritom prísť už v dohľadnej dobe. Mirostrategy v úvode mesiaca informovala o partnerstve s Cowen & Co. ktorého cieľom je predať kmeňové akcie Microstrategy triedy A za 500 miliónov dolárov, pričom tieto financie by mali byť následne okrem iného použité aj na kúpu ďalších BTC.

Microstrategy plánuje ďalšie veľké nákupy bitcoinov – oznámila to SEC

Microstrategy so 130 000 BTC na súvahe (2,47 miliardy USD) je v súčasnosti suverénne najväčší verejne obchodovaný držiteľ BTC na svete. Druhé miesto patrí firme Tesla Elona Muska, ktorá však po predaji 75% BTC v predošlom kvartáli aktuálne vlastní “len” niečo vyše 10 000 BTC za aktuálnu trhovú cenu 205 miliónov dolárov.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.