Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Microstrategy plánuje ďalšie veľké nákupy bitcoinov – oznámila to SEC

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Najväčší držiteľ bitcoinov v kategórii verejne obchodovaných spoločností, firma Microstrategy, zvažuje, že nakúpi ďalšie nemalé množstvo BTC. Vyplýva to z čerstvého oznámenia pre Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC).

Microstrategy, ktorú založil jeden z najväčších bitcoinových býkov súčasnosti Michael Saylor, aktuálne vlastní 129 699 BTC, čo je v prepočte približne 2,8 miliardy dolárov. Ani to však firme zjavne nestačí a preto zvažuje ďalšiu akumuláciu. Vyplýva to z oznámenia o plánovanom predaji kmeňových akcií triedy A v hodnote 500 miliónov dolárov za pomoci firiem Cowen and CompanyBTIG.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Máme v úmysle použiť čistý výnos z predaja akýchkoľvek kmeňových akcií triedy A ponúkaných v rámci tohto prospektu na všeobecné firemné účely vrátane akvizície bitcoinov, pokiaľ nie je v príslušnom dodatku k prospektu uvedené inak,” uviedla Microstrategy, ktorá zjavne razí stratégiu “buy the dip” (kúpte výpredaj) a to napriek tomu, že jej investícia do BTC je v súčasnosti v nerealizovanej strate vyše miliardu dolárov. Podľa portalu bitcointreasuries.com doteraz investovala do BTC už 3,975 miliardy dolárov.

Pre lepšiu ilustráciu rozmerov investícii Microstetegy do bitcoinu dopĺňame, že medzi verejne obchodovanými firmami je na druhom mieste Tesla, ktorá však aktuálne drží bitcoiny len za zhruba 234 miliónov dolárov, čo je približne 12-krát menej.

Zdroje: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.