Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

LIVE STREAM (8.9.): Pohľad na bitcoin a altcoiny tradermi Crypto Kingdom

Avatar

Článok

zo dňa

Live stream začína v nedeľu 8.9. od 20.00h

Bitcoin za posledných 7 dní posilnil o takmer 10 percent a koncom pracovného týždňa jeho dominancia na trhu prekročila hranicu 71%. Víkend však začal priať aj altcoinov a niektoré z nich pomerne solídne posilnili nielen voči doláru, ale po dlhej dobe aj v páre s bitcoinom. Či to však znamená začiatok obdobia, kedy sa im bude dariť výraznejšie? Pozrite si večerný live stream od Crypto Kingdom, kde sa budú aktuálnou situáciou na trhu zaoberať traderi Jan Čuraj a Michal Majzlík.

TIP: Vyskúšajte na trading skvelý pomocný nástroj 3commas, ktorý prepojíte s vašou burzou. Recenziu si môžete prečítať tu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto videu sú výhradne informačného chaterkateru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. 

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

Technická analýza (14.2.): ADA, LTC, ETH – highcaps jsou stále v býčej nálade

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-curaj-altcoiny

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k trhu s kryptomenami. Dnes sa na trh vysoko kapitalizovaných altcoinov pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Aktuálně všichni netrpělivě čekáme, co se bude dít s bitcoinem po včerejší obrovské volatilní manipulaci s trhem. Ačkoliv by se mohlo na první pohled zdát, že trh je tímto dnem velmi rozhozený, vysoce kapitalizované altcoiny v tom mají jasno.

ADA/BTC

Cardano to nebude mít vůbec lehké s pohyby vzhůru, protože v medvědím trhu za sebou nechalo opravdu hodně gapových konstrukcí, které budou rezistentní. Nyní ovšem můžu s klidnou hlavou říci, že se drží na topu jako klíště a připravuje si výstřel vzhůru.

Technická analýza ADA/btc

Technická analýza ADA/BTC

300x250

Z pohledu technické analýzy si neumím přestavit, že by tento graf měl dopadnout jinak, než dalším pokračováním růstu. Každý trendový obchodník, který vstupuje po korekci na další pokračování trendu, chce vidět několik indícií. ideálně, že pohybové indikátory klesají se stagnací ceny (splněno), pak že cena je velmi reakční na support – gapová struktura (splněno). Aktuálně si jenom počkat na otestování supportu a jdeme do hry.

LTC/BTC

Kdo by to byl řekl, že zřejmě největší soupeř bitcoinu, Litecoin, půjde v takovém bullish rallye právě před halvingem bitcoinu. To je jak, kdyby na svatbě patřila největší pozornost družičce.

Technická analýza LTC/BTC

Technická analýza LTC/BTC

Graf litcoinu je možná ještě více bullish, než graf Cardana. Sleduj respektující trendovku, kde se stále navyšuje low doteků. Krásný pinbar, který otestoval bod kontroly a zároveň skončil nad supportem. To je prostě z pohledu techniky opravdová krása. CCI klesá při stagnaci ceny. Litecoin si nyní připravuje půdu pro další pohyb vzhůru.

ETH/BTC

Posledních pár hodin jsem objevil plno článků, které píší o tom, že je ethereum totálně přepálené. Ono je potřeba vidět celý kontext, abychom pochopili, co jsem strukturálně na ethereu děje.

Technická analýza ETH/BTC

Technická analýza ETH/BTC

Nejdůležitější byl průstřel silné rezistence, která nyní bude supportem. Navíc to celé explodovalo patternem 123 low. Nyní pravděpodobně dojde k otestování supportu a následný pohyb etherea na bod kontroly (0,03 sts). Je tedy velmi logické, že cena se nyní tlačí vzhůru – celá situace je hodně v býčí náladě a každý sestřel ceny je nabírán.

Vzhledem k tomu, že Čína zastavila výrobu GPU, které jsou potřebné k těžbě etherea, tak očekávám, že cena etherea ještě vystřelí nezávisle na chování bitcoinu a zároveň cena karet půjde o 50-100 % vzhůru následující měsíce.

Závěr analýzy

Já už si pomalu připravuji bitmexové pozice a nabírám Litecoin a Cardano. Zároveň jsme upozorňovali naše VIP členy, aby dokončili nákup HW na těžbu kryptoměn, neboť karet přestane být dostatek, než se globální situace uklidní. Pokud bys měl zájem o těžbu kryptoměn, ozvi se nám!

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza (13.2.): Bitcoin je veľmi bullish, pred halvingom chce málokto predávať

Trader 2.0

Článok

zo dňa

Analýza Bitcoin

Tradičnú štvrtkovú analýzu Bitcoinu, dominancie Bitcoinu na trhu s kryptomenami a altcoinového marketcapu vám prinášajú študenti trading univezity Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Bitcoin tento týždeň začal veľmi zaujímavo. Po nedeľnom dosiahnutí  hranice 10 000 dolárov sa dlho nad touto hranicou neudržal a v pondelok začal klesať až po hranicu 9 700 dolárov. Nasledujúce dni bol ale z tejto hladiny veľmi rýchlo vytiahnutý opäť nad 10 000 dolárov a pokračovali sme smerom UP do oblasti 10300 až 10450 dolárov, ktorá predstavuje dôležitú rezistenciu. V tejto hladine neprišlo k žiadnemu silnému zamietnutiu a momentálne sa pohybujeme do strany v tomto cenovom pásme.

Vzhľadom nato, že z hladiny 9 700 dolárov bola cena veľmi rýchlo vytiahnutá hore znovu nad 10 tisícovu hranicu si momentálne nemyslím, že príde výraznejšia korekcia, nakoľko každý takýto pohyb bude pravdepodobne veľmi rýchlo vytiahnutý smerom Up. Bitcoin je jednoducho veľmi bullish a tí čo nestihli nakúpiť na nižších hladinách čakajú na akýkoľvek menší pokles a okamžite nakupujú. Znovu musím zopakovať, že onedlho tu máme halving a jednoducho málokto chce teraz predávať.

Na 1D grafe môžeme vidieť stále pekný pohyb v stúpajúcom kanáli. Indikátor RSI nám ukazuje, že sa nachádzame v prekúpenej oblasti a vzhľadom nato si myslím, že bude potrebovať trochu vychladnúť na následný pohyb ceny Bitcoinu k hranici 11000 dolárov, kde by mal naraziť na dlhodobú trendovku. Z tohto dôvodu môže ísť Bitcoin pár dní do strany a následne atakovať spomínaných 11000 dolárov.

300x250

Dominancia

V poslednom článku som spomínal, že dominancia sa nachádza v kľúčovej oblasti 65 %, na 4H grafe sú viditeľné divergencie a mal by prísť pohyb UP. To sa nestalo a myslím, že na prekvapenie viacerých trejderov dominancia pokračovala hlbšie smerom dole.

Na 1D grafe vidíme, že RSI je v extréme prepredanej oblasti na hodnote 14. Taktiež vidíme prudký pohyb dole. Takéto prudké pohyby zvyčajne ukončuje dlhá, v tomto prípade červená svieca.

Dominancia je už v extrémnej zóne a je len otázkou času kedy príde zvrat.

Altcoin market cap

Pri altcoinovom market cape máme v podstate totožný ale obrátený prípad. Na 1D grafe vidíme, že sme prerazili hladinu 97 až 103 miliárd dolárov, kde si taktiež dovolím tvrdiť, že veľa trejderov očakávalo odraz smerom dolu.  Altcoiny túto hranicu bez menších problémov prerazili a momentálne sa nachádzame na hladine 111 miliárd dolárov.

Na grafe taktiež môžeme vidieť prudký pohyb smerom hore, ktorý je podobne zvyčajne ukončený dlhou, v tomto prípade zelenou vertikálou. RSI je v extrémne prekúpenej oblasti na hodnote takmer 87. Podobne ako pri dominancii Bitcoinu, je len otázkou času kedy príde zvrat.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (12.2.): Mieri Ethereum na 300 USD?

Avatar

Článok

zo dňa

Analýza Ethereum Čuraj

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k trhu s kryptomenami. Dnes sa na Ethereum pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Není tomu dávno, co jsem dával analýzu, že Ethereum trefí profit 230 USD a to vyšlo naprosto přesně. Nyní to vypadá, že ethereum překonává svoji velmi silnou rezistenci. Samozřejmě bychom měli počkat na uzevření dnešního dne, ale orderbook na bitmexu je velmi býčí. Pojďme se na to celé podívat.

ETH/BTC

Analýza ETH/BTC

Analýza ETH/BTC

Velmi silná rezistence aktuálně padá a vypadá to na dojezd z denního grafu celé této rezistence. Následně dojde k otestování už supportu a dalšího pokračování růstu. Tato rezistence je obrovsky důležitá, protože je tam vytvořený výběžek z května 2019.

300x250

ETH/USD

Analýza ETH/USD

Analýza ETH/USD

Celá akumulační konstrukce na ethereu končí na 310 USD, pak je velký úbytek historický akumulovaných objemů. Silná rezistence aktuálně padá a horní výběžek na 300 USD bude pravděpodobně zdolaný. Navíc síla orderbooku je velmi silná a bitcoin tomu napomáhá.

Můžeme překonat výběřek na 360 USD?

Denní graf ETH/USD

 • Varinta 1 (modrá šipka): Muselo by zde nastat opravdové šílenství a silný FOMO efekt na bitcoinu, který by pravděpodobně zamířil nad 12 000 USD
 • Varianta 2 (žlutá šipka): Tato verze je více realistická, to znamená ETH někam k 300 USD a pak korekce spolu s bitcoinem

Závěr analýzy

Vzhledem k tomu, že výstřel etherea byl velmi rychlý a ethereum patří k v našem halovém komplexu stále k prioritním kryptoměnám k těžení, máme stále k dispozici ceny hardwaru před výstřelem ceny etherea, takže za super levné ceny. Pokud bys měl zájem o těžbu v bezkonkurenční hale, ozvi se nám!

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

90 dní do halvingu Bitcoinu: Ako to vidia traderi z česko-slovenskej scény?

Kryptonovinky

Článok

zo dňa

halving-bitcoin-traderi

Do halvingu Bitcoinu, ktorý zníži odmenu pre ťažiarov za vyťaženie nového bloku zo súčasných 12.5 BTC už len na 6.25 BTC, zostáva presne 90 dní. Nakoľko predchádzajúce dva halvingy mali na vývoj ceny Bitcoinu mimoriadne pozitívny vplyv, my sme sa rozhodli opýtať štyroch traderov z česko-slovenskej scény, ako to aktuálne vidia na grafe. 

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním. Pred investíciou do kryptomien si urobte vlastný prieskum a nikdy neinvestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť.

Jan Čuraj, Crypto Kingdom

Do halvingu bitcoinu zbývají necelé tři měsíce a my vidíme na trzích velký nárůst celé kapitalizace, hlavně díky růstu bitcoinu a highcaps. To co žene celý trh, je pozitivní sentiment, který je dobře naladěný na halving a na historických grafech je pěkně vidět, že celý trh v roce halvingu začal pěkně pozvolna růst a to se nyní děje. Před halvingem očekávám ještě FOMO efekt a následný opětovný návrat k průměru ceny na bitcoinu, tak jak jsme už zvyklí.

Pro mě budou zajímavé úrovně výstupu na 11 000 USD a 12 000 USD, kam svoje pozice nyní cíluji. Před halvingem očekávám, že velcí hráči seberou zisky a budeme opět prožívat trnitou cestu dolů a návrat k průměru, který může být k 10 000 USD, nebo pak níže k 8 000 USD, kde jsou akumulační zóny. Ty působí jako magnet na cenu.

300x250

Bitcoin je zkrátka volatilní a velmi často přestřeluje různé akumulační zóny právě kvůli FOMO efektu, neboť se trh zavalí abnormální likviditou a pohybuje se denně po 1 000 USD. Očekávám tedy do halvingu bullrun na vyšší ceny a před halvingem prudkou korekci. Po halvingu to může ještě chvíli padat a následnou stabilizaci a můžeme začít zase v klidu růst.

Andrej Kalvoda, Blockspace.cz

Myslím si, že nikdo z nás nemá pochyb o tom, že halving bude bullish událost, která může během dalších několika let katapultovat cenu BTC daleko nad ATH. Nechme ale “predikce” stranou a pojďme se soustředit na grafy :).
Níže najdete týdenní graf s očekávaným pohybem ceny během dalších cca 6-12 měsíců. Soustředím se v něm na hlavní plán, ne na lokální pullbacky, které se velmi pravděpodobně objeví.

Na základě struktury + historických dat očekávám: 

 • Před halvingem dosažení zóny likvidity kolem 11-11,3 tis USD
 • V této zóně je zároveň průsečík s dlouhodobou sestupnou trendovkou (vyznačená oranžově). Odtud tedy velmi pravděpodobně přijde retracement a na základě historie by dávalo smysl, aby se to stalo nedlouho před halvingem (vyznačený časovou vertikální osou – cca v polovině května). 
 • Ideální pullback by byl do zóny k 10k USD (označené jako “support struktury”)
 • Odtud by měl přijít další odraz nahoru
 • Co mi do celého obrázku nesedí, je neotestovaný support na ceně 7610 USD. Jak vzhledem ke struktuře, tak i časově nevidím moc možností, jak se k tomuto supportu vrátit…ale BTC takovéto levely nenechává často nevyplněné. Je tedy dobré počítat i s více bearish variantou, a to právě otestování levelu 7610 USD. 

Věřím ale, že toto je objektivně jak pro býky, tak pro medvědy, nejhlubší retracement, v jaký mohou během dalších let doufat.

Jakub Kraľovanský, Trader 2.0

Pokiaľ ide o halving, už dlhšie sledujem nasledovný scenár a gigantický triangel. Spodný support je ešte z roku 2016 a vrchná rezistencia je natiahnutá z ATH. Momentálne mám vyznačený target 10 353 – 10 972 usd. Toto bude pre mňa kľúčová zóna a to rovno z niekoľkých dôvodov.

 1. Psychologická hranica 10 000usd
 2. Dve bodové rezistencie
 3. Horná rezistentná trendová čiara natiahnutá z ATH
 4. 1:1 extension na 4H grafe – tu to nemám zakreslené

Táto oblasť je pre Bitcoin veľmi silná rezistencia. Máme dve možnosti, ktoré definujú zvyšnú časť obdobia pred halvingom. Buď túto oblasť prerazíme a strhne sa mierne FOMO, pretože prekonáme na dlhší časový úsek hranicu 10 000usd a navyše prekonáme túto silnú zónu. Robil som si analýzu sentimentu na Tradingview a Twitteri a každý druhý graf mal zakreslenú hornú trendovú čiaru, takže traderi s tým rátajú.

FOMO a média vedia masírovať hlavy nováčikov a preto by sme zažiť akceleráciu rastu. Druhý scenár je taký, že príde odmietnutie a rásť začneme až tesne pred halvingom, alebo po halvingu.

Momentálne si myslím, že pred halvingom príde jemný dump, ktorý spôsobia špekulanti. V našej VIP skupine máme na tieto scenáre presne vypracované metódy čo urobiť a kedy predať a kedy nakúpiť, takže sme pripravení na všetko. Treba však rátať s tým, že Bitocin má rád extrémy. Buď extrémny rast, alebo extrémny pokles. Takže v bullish scenári by som sa nečudoval možno aj atakovaniu ATH. V bearish scenári by som sa zase nečudoval poklesu aj pod 8 000 usd.

Na potvrdenie toho, že sa niečo zmenilo som použil aj môj nový indeikátor, ktorý sa na dennom grafe ani raz nemýlil. Všimnite si, že aj v bear markete napriek rastovým mesiacom nikdy nešiel do zelenej farby. Zelená farba znamená bull market, sivá znamená nerozhodnosť no a červená bear market.

Na 4H sa pohybujeme v kanály, čo znamená korekčný manier. Pomaly, ale isto ideme do targetu. Otázka nie je či, ale kedy.

Roman Sanetrik, Kryptotrejder

Bitcoin nepreukazuje žiadne výrazné zásahy od Bears, ktoré by chceli stlačiť cenovú hladinu nadol. V posledných dňoch sme mohli vidieť cenový pokles o približne 500$ ale Sell objemy sú stále pomerne nízke oproti Buy objemom. To je hlavný dôvod, prečo očakávam ešte posledný výstrel Bitcoinu nahor. Po dosiahnutí rezistencie, očakávam prudké cenové zamietnutie zo strany Bears. Ideálny by bol razantný pokles aj o viac ako 1000$, aby sme videli jasný náznak toho, že Bulls chcú začať vyberať zisky z predošlého impulzného pohybu. Naberať long pozície budem až v supportnej úrovni medzi hodnotami 8300$ až 7800$. Za Take-profit zónu v tomto prípade považujem nevyplnený CME Futures GAP, ktorý pravdepodobne si pritiahne cenovú hladinu k sebe. Bitcoin halving patrí medzi najsilnejšie fundamenty v kryptosvete, preto verím aj v naďalej rastúci trend.

halving-kryptotrejder

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním. Pred investíciou do kryptomien si urobte vlastný prieskum a nikdy neinvestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť.

Prečítajte si tiež:

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

Čítať ďalej

Analýzy

LIVE ANALÝZA (10.2.): Čo nové na Bitcoine a altcoinoch?

Avatar

Článok

zo dňa

od

live-j-kralovansky

Live stream začne dnes, tj. v pondelok 10.2.2020 o 21.00h. 

Uplynul ďalší týždeň, v priebehu ktorého dosiahol Bitcoin svoje nové tohtoročné maximum, keď prekonal magickú hranicu 10 000 USD. Aj keď sa nad ňou neudržal a v čase písania tohto textu je tesne pod päťcifernou dolárovou hodnotou,  sentiment na trhu je stále pozitívny. Čerstvý pohľad na graf Bitcoinu, ale aj altcoinov, zlata a striebra, vám prinesie v dnešnom večernom live streame Jakub Kraľovanský z projektu Trader 2.0.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (10.2.): U Bitcoinu pozor na stoploss hunting

Avatar

Článok

zo dňa

Analýza Bitcoin Čuraj

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin se nyní nachází na ceně kolem 10 000 USD a v noci jsme zažili prudký sestřel až na 9 700 USD, což je pád přibližně o 500 USD. Tyto situace jsou v bulltrendu naprosto běžné, protože velcí hráči vymetou stoplossy a nabírají pozice znova. Zároveň se díky těmto velmi prudkým pohybům vyčišťují pohybové indikátory a hraje se na city lidem, kteří mají úzké stoplossy, neboť musí vstupovat za mnohem horší cenu po vytažení. A to jsou počátky FOMO efektu.

4hodinový graf BTC/USD

4hodinový graf BTC/USD

Zatím nevidím žádný důvod, aby trh padal, proto mám stále naloženou all in pozici na Binance s velmi robustní stopkou. Na swingách nabírám bitmexové pozice, které při novém high trendu ukončuji. To se mi povedlo i při výstřelu na 10 200 USD.

300x250

Dominance bitcoinu

Dominance jede aktuálně přesné podle mojí predikce, díky tomu jsem mohl vzít pěkné zisky na highcapových altcoinech. Dominance má ještě prostor na lehký pokles a dle mého názoru v momentě, kdy BTC stabilizuje cenu kolem 10 000 USD, půjdou highcaps znova do útoku a následně ostatní altcoiny. Pak bych dle trendové dominance očekával FOMO a výraznější pokles altcoinů.

4hodinový graf dominance bitcoinu

4hodinový graf dominance bitcoinu

Celková kapitalizace

Vzhledem k tomu, že celková kapitalizace v těchto prostorách rapidně ztrácí historické akumulační objemy, tak predikce v těchto prostorách je pro mě hodně složité. Každopádně bychom se již měli mít na pozoru. Pozitivní jsou gradující objemy. Dle mého názoru tam bude dojezd na minimálně 300 mld. USD v kapitalizace kryptoměn. Principálně bychom se měli vracet k průměru na 255 mld. USD.

Denní graf kapitalizace kryptoměn

Denní graf kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Když se pečlivě podíváš na graf, tak můžeš vidět, že trh prorazil rezistenci na 90 mld. USD a dnešním dnem ji krásně retestoval. Nevidím žádný důvod zatím na ukončení uptrendu na altcoinech. Naopak to vypadá, že altcoiny dosáhnou horní rezistence na 110 mld. USD. Já jsem na altcoinech stále bullish a mám otevřené XLM, VET, NEO, DASH, BNB, XRP na binance a napákované pozice v Cardanu a EOSu.

V signálech bereme opět abnormální zisky

Za posledních 48 hodin jsme vygenerovali následující zisky a to sem nepočítám predikce:

✅ WTC +21 %
✅ BNB +8 %
✅ NEO +5 %
✅ WPR +23 %
✅ NAV +20 %

V predikcích jsme měli skvosty jako AION +127 %, LISK +250 % nebo MANA +70 %. Roste bitcin i altcoiny, tak na co čekáš? Začni s námi vydělávat s novým bulltrendem na kryptoměnách a přidej se k našim signálům, nebo ASP pro náročné VIP členy.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza ETH, ADA, BNB (7.2.): Zastaví aktuálna rezistencia altcoiny?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-curaj-altcoiny

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k situácii na trhoch. Dnes sa na altcoiny voči BTC pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Altcoin vs Bitcoin (BTC)

Než půjdeme rozklíčovat altcoiny, musíme se podívat na aktuální vztah bitcoinu s altcoiny, protože se na trzích něco změnilo. Často můžeš slýchávat, že do trhu jdou nové peníze, jakmile rostou altcoiny zároveň s růstem bitcoinu. Což se děje už několik dní. Všímám si toho, že altcoiny nejdou úplně souběžně s bitcoinem.

 1. Pokud roste bitcoin, tak letí highcaps s mini zpožděním
 2. Pokud roste bitcoin, tak zbylé altcoiny letí nahoru, až v momentě, kdy se bitcoin zastaví a začne konsolidovat
 3. Pokud bitcoin začne padat, padají všechny altcoiny

Z tohoto důvodu je cítit na trzích altcoinů, že nemají pevné základy. Lidi mají strach, že bitcoin vybere svoje zisky.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace se dostala do rezistentní úrovně kolem 92 mld. USD, ale zároveň na rezistenci rapidně rostou objemy. A i přestože vidíme na daily grafu silnou divergenci mezi CCI a cenou, tak není splněná podmínka, že při divergenci by měly objemy klesat. Tento růst objemů na rezistenci ukazuje spíše to, že trh je velmi silný a půjde přes 100 mld USD.

300x250
Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Altcoiny mi aktuálně přijdou roztříštěné ve svých pohybech, a pokud takto letí celá kapitalizace s námi, tak některé altcoiny mají ještě bullish pohyby před sebou. Takže tam může přijít nějaký silný dojezd, pokud se bitcoin přes 10 000 USD zastaví na delší dobu.

Dominance bitcoinu

Nyní se podíváme na dominanci bitcoinu. Na grafu vidíme, že dominance naráží do supportu a zároveň se přibližujeme k trendovce, takže odraz je jen otázkou času. Už teď by nás mělo fascinovat to, že bitcoin roste při poklesu dominance bitcoinu. Nechci vidět, co se stane, až bitcoin poroste spolu s dominancí. Návrat na 70 % je otázkou času.

Denní graf dominance bitcoinu

Denní graf dominance bitcoinu

ETH/BTC

Ještě jsem si dovolil zde rozebrat Ethereum k bitcoinu, který je největší zástupcem kapitalizace altcoinů. A právě Ethereum se chystá dotykem na velmi silnou rezistenci, která pravděpodobně celý pohyb zastaví.

Denní graf ETH/BTC

Denní graf ETH/BTC

Pravděpodobnost poklesu je obrovská po nárazu do rezistence. Dokonce tomu dávám 80-90 %, že se odrazíme zpět do akumulační zony. Takže to spíše vypadá na korekci (stagnaci) altcoinů. Pokud by došlo k impulzi a průrazu, přijde epický pohyb na kryptoměnovém trhu, který spustí silné FOMO. Já jsem zatím skeptický – ale stát se může cokoliv, když je bitcoin před 10 000 USD a FOMO zatím nikde.

ADA/BTC

Cardano je velice bullish hlavně svým silným sentimentem. Aktuálně se tvoří rising wedge s vysokými objemy a čekám jenom průraz této konstrukce vzhůru.

4hodinový graf ADA/BTC

4hodinový graf ADA/BTC

BNB/BTC

Na BNB jsem aktuálně přes 20 % v zisku a dával jsem ho veřejně k nákupu. Prorazili jsme konstrukce 123low a míříme do rezistence. Je tam ještě hodně prostoru pro profity. Aktuálně už bych nenaskakoval – je potřeba sledovat naše signály, abys měl vše včas a nechytal FOMO efekt. BNB má tedy ještě prostor růstu určitě.

4hodinový graf BNB/BTC

4hodinový graf BNB/BTC

Co aktuální obchoduji?

 1. Intradenní obchody na bitmexu (EOS/BTC, ADA/BTC)
 2. Kratší horizont na binance (XLM/BTC, VET/BTC)
 3. Ukončuji velkou pozici na Ethereum
 4. Delší horizont (XRP/USD, BNB/USD)
 5. Zbytek mám v bitcoinu a přidávám napákované pozice

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (6.2.): Pokiaľ sme v channeli, sme stále bullish!

Trader 2.0

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-trader20

Tradičnú štvrtkovú analýzu Bitcoinu, dominancie Bitcoinu na trhu s kryptomenami a altcoinového marketcapu vám prinášajú študenti trading univezity Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte trejderi, je tu štvrtok a to znamená pravidelný prehľad Bitcoinu, jeho dominancie a samozrejme nesmieme vynechať altcoinový market cap.

Bitcoin

Po niekoľkodňovom pohybe do strany a oscilovaní Bitcoinu okolo hodnoty 9400 dolárov boli tento týždeň v hre v podstate dve varianty. Pokles Bitcoinu do oblasti blízko 9000 dolárov, následný odraz hore a pokračovanie smerom UP k najbližšej rezistencii.Tú predstavuje hladina 9800 až 9900 dolárov. Druhá varianta bola pokračovanie v uptrende bez poklesu.

Ako sa ukázalo, vyplnil sa scenár číslo jedna. Otestovali sme hladinu 9090 dolárov a okamžite išli hore. Myslím si, že tento pohyb veľmi úzko súvisí s dominanciou Bitcoinu, ktorú si spomenieme v nasledujúcej časti článku.

300x250

Momentálne sa cena Bitcoinu pohybuje na cene približne 9650 dolárov. Najbližšia rezistencia nás čaká na hranici 9800 – 9900 dolárov kde uvidíme ako Bitcoin zareaguje. Pokiaľ ale trh bude dostatočne bullish, je dosť možné, že Bitcoin naberie silu a spomenutou hladinou prejdeme bez akýchkoľvek zastavení. Následne budeme pozorne sledovať hladinu 10 400 dolárov, ktorá by už mala zareagovať. Pokiaľ sa nachádzame v zvýraznenom channeli sme stále bulish. Stále je tu ale aj možnosť bearish scenára a výraznejší pokles pod 9000 dolárov. Ten by som bral ale do úvahy až po prerazení spodnej trendovky channela.

Dominancia

Dominancia Bitcoinu dorazila do veľmi dôležitej hladiny. Dosiahli sme hladinu 65 – 65,5 %, čo je pre bitcoinovú dominanciu veľmi silný support a zároveň oblasť bodu C ABC korekcie. Tu prišlo k jemnému odrazu a dominancia nám znovu začala mierne stúpať. To sme včera zaznamenali na Bitcoine, kedy trochu nabral na sile a odrazilo sa to aj na jeho cene. Pri dominancii tiež treba spomenúť indikátor RSI , ktorý nám na 4H grafe ukazuje, že sa nachádzame v prepredanej oblasti, čo býva často signálom, že čoskoro nastane otočenie trendu. V tomto prípade by nám dominancia mala  v blízkom čase začať stúpať aj keď nateraz môžeme isť istý čas do strany.

Altcoin market cap

Altcoinový market cap nám tento týždeň výrazne posilnil. Prekonali sme kľúčovú zónu 85 miliárd dolárov, čo bola podmienka pre ďalšie pokračovanie UP. To sa potvrdilo a išli sme smerom hore.

V predchádzajúcich dňoch sa to pekne odrazilo rastom takmer na všetkých altcoinoch a dostali sme sa až na hladinu 93 – 95 miliárd dolárov. Toto je ale pre altcoin market cap veľmi silná rezistencia.

Teraz tu očakávam miernu korekciu smerom nadol, aj keď podobne ako na dominancii Bitcoinu, aj tu môžeme ísť istý čas do strany a pohybovať sa v zvýraznenej rezistencii. Tomuto nasvedčuje aj indikátor RSI, ktorý nám v tomto prípade na 4H grafe singnalizuje, že sa nachádzame v prekúpenej oblasti a čoskoro by malo nastať otočenie aktuálneho pohybu.

Kapitál z altcoinov by sa mal začať postupne prelievať do Bitcoinu. Po predchádzajúcom raste malých altcoinov by sme mali momentálne zaznemenať ich všeobecnú korekciu. Naopak Bitcion s najväčšou pravdepodobnosťou bude stúpať.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (4.2.): U RSI som si všimol zaujímavú vec

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Bitcoin sa na 4H pohybuje v určitom channeli a má veľmi slabé retracementy. Cez víkend som si všimol jednu zaujímavú vec, ktorá trvá v podstate doteraz. Aj keď bolo RSI úplne prepálené a na hodnote 82, tak začalo klesať a momentálne je na hodnote 39. To by nebolo nič obvyklé. Neobvyklé je však to, že graf ide len do strany. Podobné niečo som videl pri raste z 3000 na 14 000usd, kedy Bitcoin nerobil takmer žiadne retracementy, pretože pri každom poklese boli hneď obrovské nákupy a tak sme šli vlastne len do strany a indikátory chladli.

Za mňa je momentálny target jasný. Nejdem predikovať 3 kroky dopredu, ale vždy sa sústredím na najbližší pohyb. Denný graf nejako takto. Zelený scenár je bullish a červený bearish. Vo VIP zóne sme si nastavili presný plán ako k trhu budeme pristupovať.

300x250

Dominancia

Korekcia pokračuje, ale stále nie je dokončená. Stále je tam priestor na pokles a to znamená priestor pre altcoiny. Vidíme to teraz na malých altoch, kde berieme zisky v minciach so zápalnou šnúrou.

Kapitalizácia altcoinov

Kapitalizácia altov by kľudne mohla byť nejako takto. Celkom presne teraz odzrkadľuje aj náladu altcoinov. Stále sme v kanáli a viac už by som o altoch vravieť nechcel. Radšej si pozrite môj záznam včerajšieho streamu, ktorý sa venoval práve im (video nižšie).

Záznam STREAMu

Začali altcoiny nový cyklus? Za mňa jednoznačne áno. Kde predať a čo sledovať? Pozrite si záznam.

Trader2.0

Viac informácií na Telegrame.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Čítať ďalej

Analýzy

LIVE STREAM (3.2.): Začínajú altcoiny nový cyklus?

Avatar

Článok

zo dňa

od

live-j-kralovansky

Live stream začne dnes, tj. v pondelok 3.2.2020 o 21.00h. 

Jakub Kraľovanský (Trader 2.0) prináša v pondelok večer tradičný live stream, v rámci ktorého sa bude tentokrát podrobnejšie venovať téme, či altcoiny začínajú nový rastový cyklus. Okrem toho sa samozrejme pozrie aj na Bitcoin a forex trhy.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-