Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptomeny sú oficiálne v najdlhšom medveďom trhu v histórii

Článok

Medvedí trh BTC
Medvedí trh BTC

Podľa kryptoanalytika Jonnyho Moea, ktorého sleduje na Twitteri viac než 15 tisíc ľudí, kryptomeny oficiálne vstúpili do svojho najdlhšieho medvedieho trhu v histórii.

V roku 2013 sa kryptomeny nachádzali v medveďom trhu 410 dní. Bitcoin vtedy padol z približne 1000 dolárov na takmer 100 dolárov.

Od konca decembra 2017 sa sektor kryptomien ocitol vo výraznom poklese a dodnes nedokázal nájsť dynamiku alebo spôsob, ako sa vymaniť spod  kľúčových rezistencií.

Štvrtok je dňom, kedy kryptomeny prekonali spomínaný doteraz historický medzník medvedieho trhu, ktorý trval medzi rokmi 2013 až 2015.

Sme 2% od rovnakého prepadu hodnoty, aký bol zaznamenaný v tej dobe, uviedol Moe, ktorý poznamenal: ,,Očakávam, že tieto cykly budú čoraz dlhšie a menej extrémne. Znamená to, že rast môže trvať dlhšie a klesajúci trend rovnako. Budúci býčí trh (uptrend) môže byť menej extrémny, než medzi rokmi 2016 a 2017, no bude dlhší.“

Jonny Moe neberie vo svojej analýze do úvahy niekoľko mesiacov konsolidácie po medveďom trhu v rokoch 2013-2015, ktoré obchodníci často označujú ako akumulačnú fázu. Moe sa pravdepodobne domnieva, že súčasný stav v prípade Bitcoinu nemožno považovať za fázu akumulácie.

Zvyčajne najmä na trhu s kryptomenami majú hlavné kryptomeny tendenciu prejsť si dlhotrvajúcou korekciou a potom niekoľkými mesiacmi stability. Počas posledných troch mesiacov Bitcoin zaznamenával nepretržitý predaj. Aj keď v januári preukázal určitú stabilitu v hodnotách medzi 3500 až 4000 dolárov, stále existuje pravdepodobnosť, že bude narušená pádom k novému low okolo 3000 dolárov.

Podľa ďalšieho známeho trejdera DonAlt (na Twitteri vyše 80 tisíc followerov) sa nachádzame na aktuálne poslednej buy pozícii pred novým low. Ak nebude zaznamenaný rast, očakáva rýchly pád k hodnotám až okolo 2000 dolárov. Ak Bitcoin udrží úroveň nad 3300 dolárov, rast k $4000 je stále v hre.

Investičný gigant Fidelity začne v marci ponúkať svoje Custody služby pre Bitcoin

Zdroj: CCN.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.