Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (31.3): Cardano, Bitmain a plagiát MakerDAO?

Článok

Kryptomeny novinky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Je kryptomena Cardano (ADA) podvod?

O kryptomene Cardano (ADA) píšeme na Kryptonovinkách pomerne často. Je to aj vďaka tomu, že má na česko-slovenskej scéne veľmi aktívnu komunitu a dokonca dvoch ambasádorov v podobe Jaromíra Tesařa a Lukáša Bartu z Carandians.io. V poslednej dobe však Cardano čelí aj silnej antikampani, v rámci ktorej sa šíria správy tvrdiace, že ide o podvod. K tejto téme sa v rozsiahlom článku vyjadril Jaromír Tesař. My sme spracovali najzaujímavejšie pasáže do tohto článku.

Bitmainu sa darí aj v ťažkých časoch. Predĺžil životnosť Antminer E3

Kým niektorí ťažiari pre prepad ceny Bitcoinu museli vypnúť svoju ťažbu a aktuálne sa obávajú, aké ďalšie následky budú musieť strpieť po blížiacom sa halvingu (kedy sa odmena za vyťaženie nového bloku Bitcoinu dvojnásobne zníži), sa zdá, že mining gigantu čínskej spoločnosti Bitmain sa darí. ,,Nielen že vypredal všetky svoje nové miery, ale vylepšuje aj niektoré zo svojich starších vlajkových lodí,” konštatuje Cointelegraph. Napríklad taký Bitmain Antminer E3, u ktorého vznikali obavy, že do apríla 2020 bude už na ťažbu zastaralý, by mal byť schopný ťažiť Ethereum minimálne do októbra 2020. Bitmain totiž predĺžil jeho životnosť vďaka špeciálne navrhnutému firmware, ktorý rieši problém so súbormi s usmerneným acyklickým grafom (DAG).   (cointelegraph.com)

Justin Sun oznámil projekt Djed. Ide o plagiát MakerDAO?

Kontroverzný čínsky krypto-podnikateľ a zakladateľ Tronu Justin Sun oznámil spustenie projektu Djed, systému pre zabezpečenie úverov, ktorý označil za „niečo úplne nové”. Platforma sa však okamžite stretla s kritikou, pretože mnohým pripomína plagiát projektu MakerDAO (MKR). Djed má byť úverová platforma používajúca zabezpečenie pozície dlhov (CDP). Používatelia musia platiť poplatok za stabilitu mince JED (na spôsob DAI od MakerDAO) ako úrokovú sadzbu za ich pôžičku, o ktorej sa rozhoduje prostredníctvom hlasovania “výkonnej rady“. Mnohé popisy funkcionalít a aj samotné rozhranie platformy pripomínajú spomínaný MakerDAO. Ak Sun projekt odkopíroval, nebolo by to pritom v jeho réžii nič nové. Podobné podozrenia vznikli už aj pri whitepaperi kryptomeny Tron (TRX) v roku 2017.  (cointelegraph.com)

Francúzska centrálna banka chce experimentovať s CBDC

Kým napríklad vo Švédsku a na Bahamách už testujú v uzavretom prostredí svoje digitalizované meny (CBDC), Francúzska centrálna banka sa rozhodla ísť na túto problematiku ešte priamočiarejším spôsobom. Oficiálne totiž začala program experimentov na testovanie integrácie CBDC pre medzibankové zúčtovanie a vyzýva popri tom potenciálnych účastníkov, aby predložili svoje žiadosti o zapojenie sa do projektu. Centrálna banka Francúzska požaduje, aby aplikácie experimentovali s použitím digitálneho eura s cieľom preskúmať potenciálne príležitosti na zúčtovanie a vyrovnanie tokenizovaných finančných aktív. Zaujímavé je, že na rozdiel od nedávnej minulosti, kedy hovorila o digitalizovanom eure výhradne v súvislosti s blockchainom, teraz v súvislosti s týmto experimentom nekonkretizovala žiadnu technológiu. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.