Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Kryptomena XRP posilnila za týždeň o 65% – čo poháňa jej rast?

Článok

XRP
Pixabay.com

Ceny kryptomien za posledných 24 hodín posilnili, pričom Bitcoin sa vrátil nad úroveň 19 000 USD a Ethereum nad 1 300 USD. Najvýraznejším skokanom je však jednoznačne kryptomena XRP, ktoré za deň posilnila až o 33% a za posledných 7 dní je v pluse výrazných 65%.

Na raste kryptomeny XRP, za ktorou stojí spoločnosť Ripple, sa mohlo v poslednom týždni podpísať niekoľko správ a špekulácii, ktoré vám v stručnosti zhŕňame v nasledujúcich bodoch.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

1. K. Filan, obhajca Ripple Labs, podal 17. septembra pri súdnom spore s Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) návrh na skrátený rozsudok, pričom podobne konala aj samotná SEC. Ako sme písali v úvode týždňa Ripple aj SEC sa vzácne zhodli, že je nutné, aby sa takmer 2-ročný súdny spor týkajúci sa toho, či sú XRP cenné papiere alebo nie, ukončil finálnym verdiktom sudkyne Analysi Torresovej. Verdikt sa očakáva do polovice decembra.

Ripple Labs a SEC požiadali súd v New Yorku, aby definitívne rozhodol o ich spore

2. Spoločnosť Ripple Labs vrátane jej CEO Brada Garlinghausea (viď. foto nižšie) navštívila komisárka CFTC Caroline Phamová – svoju návštevu okomentovala ako “pracovnú cestu” s cieľom “vzdelávať sa”, no Ripple komunita si to mohla vysvetliť aj tak, že hlavným regulátorom XRP bude po ukončení súdneho sporu so SEC práve Americká komisia pre komoditné futures, ktorá je zdá sa voči kryptomenám ústretovejšia než SEC.

3. Na Fox Business sa nečakane objavil v čase výrazného posilňovňa ceny XRP v žoviálnejšom type rozhovoru CEO Ripple Labs Brad Garlinghouse, čo mohlo ešte viac prispieť k býčiemu sentimentu investorov.

https://twitter.com/HHunter_US/status/1573044069353525248

4. Onchain analýza od Santiment ukazuje najvýraznejšie transakcie XRP zo strany veľrýb od mája (transakcie nad $100k) a najväčší rozdiel medzi longami a shortmi od novembra 2021.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1572634016788127748

XRP čaká na nové ATH od roku 2018

Kryptomena XRP je jednou z mála veľkých kryptomien, ktorým sa v poslednom bullrune nepodarilo prekonať predošlé ATH, ktoré bolo stanovené ešte v roku 2018 na úrovni 3.40 USD. Podľa všetkého tomu prispel najmä zmieňovaný súdny proces Ripple Labs so SEC a obavy,že XRP bude naozaj “vyhlásené” za cenný papier. Pri aktuálnej cene približne 0,53 USD je XRP od ATH vzdialené 84%.

Zdroj: u.today

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.