Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Ripple Labs a SEC požiadali súd v New Yorku, aby definitívne rozhodol o ich spore

Článok

Ripple
Pixabay.com

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) a rovnako tak Ripple Labs požiadali americký federálny súd, aby okamžite rozhodol o spore medzi týmito dvoma stranami, ktorý sa tiahne už takmer 2 roky.

Súdný spor započal v decembri 2020 kedy SEC zažalovala Ripple Labs a jej zakladateľov Chrisa Larsena a Brada Garlinghousea z nelegálneho  získania 1,3 miliardy dolárov predajom kryptomeny XRP, ktorá bola z jej pohľadu neregistrovaným cenným papierom, čím mal byť porušený zákon o cenných papieroch.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V dvoch samostatných návrhoch, ktoré podali 17. septembra Ripple Labs aj SEC, zaznala požiadavka, aby okresny súd Southern District of New York, resp. konkrétne sudkyňa Analisa Torresová definitívne rozhodli, pretože obe steny jej predložili dosť dôkazov na to, aby bolo možné vydať verdikt.

CEO Ripple Brad Garlinghouse poznamenal, že „SEC nemá záujem uplatňovať zákon a chce presadiť svoju autoritu ďaleko za hranice toho, čím ju poveril Kongres”. Stuart Alderoty z Ripple ho doplnil konštatovaním, že “SEC nebola schopná identifikovať žiadnu zmluvu ako investíciu” a nedokázala poukázať ani na jeden bod, podľa ktorého by konanie Ripple spadalo pod definíciu tzv. Howeyho testu, ktorý sa používa na posúdenie toho, čo je a čo nie je cenný papier.

Ripple v dokumente taktiež konštatuje, že SEC nemôže a nedokázala preukázať, že držitelia XRP očakávali primerané zisky na základe úsilia firmy Ripple, pretože medzi držiteľmi tokenov XRP a firmou Ripple neexitovali žiadne zmluvné záväzky.

Rozhodnutie súdu môže mať napokon zásadný dopad na celý kryptotrh, pretože ak by vznikol precedens, podľa ktorého by bola kryptomena XRP definovaná ako cenný papier, podobné problémy môžu čakať aj iné kryptomeny. Ak by súd naopak rozhodol v prospech firmy Ripple, môže sa toto riziko výrazne zmenšiť.

Cena XRP klesla za posledných 7 dní o 2%, čo je však v porovnaní s BTC a Ethereum (-13%, resp. -26%) výrazne nižší pokles, čo naznačuje, že Ripple komunita je aktuálne ohľadom výsledku sporu optimistická. Kedy padne definitívny verdikt nie je známe, no indície nasvedčujú, že sa ho dočkáme azda už v tomto roku.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.