Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (9.9.): Mladí chcú kryptomeny, Bitcoin a smart kontrakt, DeFi krváca

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Smart kontrakt na Bitcoine! Nastal dôležitý okamih v jeho histórii?

Možno ste to v spleti informácii o kryptomenách, ktoré sa špecializujú na budovanie inteligentných zmlúv (smart kontraktov), ani netušili, no určité typy takýchto zmlúv sa dajú vytvárať aj priamo na Bitcoine. Marty Bent vo svojom utorňajšom krypto podcaste skonštatoval, že práve došlo podľa jeho vlastných slov k “veľmi dôležitému okamihu v histórii Bitcoinu.” Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Tejto téme sa venoval aj dnešný diel YouTube kanálu Zaujalo ma. Nájdete v ňom aj informáciu o tom, prečo padajú akcie Tesla, či o zámeroch Uberu v elektromobilite:

September môže byť pre Bitcoin krvavý, naznačuje analýza Kraken

Americká burza Kraken očakáva, že september bude pre Bitcoin negatívny. Odvodzuje to najmä od historických dát a analýzy cenového vývoja Bitcoinu po jeho predchádzajúcich výkyvoch. Neznamená to však rapídne otočenie trendu. Podľa Krakenu totiž Bitcoin v septembri len tradične “tankuje”. Ak vás téma zaujala, otvorte si tento článok.

DeFi bublina prvýkrát výraznejšie spľasla. Čo bude ďalej?

Posledných sedem dní bolo pre projekty decentralizovaného financovania (DeFi) katastrofálnych. Polovica z tuctu najväčších DeFi tokenov totiž prišla o polovicu svojej dolárovej hodnoty. Podľa analytickej firmy Messari, ktorá sa venovala tejto téme, je 32 z 34 DeFi trhov za posledný týždeň v mínuse – iba PowerPool (CVP) a SushiSwap (SUSHI) vykázali na týždňovom grafe rast. Viac sa dozviete v tomto článku.

Mladí chcú kryptomeny, starší zlato, naznačil šéf z Morgan Stanley

Šéf rozvíjajúcich sa trhov spoločnosti Morgan Stanley Ruchir Sharma skonštatoval, že pokiaľ ide o investičné nastavenie mladých a starších ľudí, badať medzi nimi obrovské rozdiely. ,,Myslím si, že niektorí zo starších investorov stále kupujú zlato, no mileniáli preferujú viac Bitcoin a kryptomeny,” poznamenal v rozhovore pre CNN s moderátorkou Juliou Chatterleyovou. ,,Existuje prevládajúci pocit, že vzhľadom na to, čo robia centrálne banky, pokiaľ ide o tlačenie peňazí, existuje silná vôľa po hľadaní alternatívnych aktív. Mať približne 5% svojho portfólia v zlate určite nie je zlý nápad,” uviedol. ,,Ak ste trochu dobrodružnejší typ, a myslím si, že to má veľa spoločné s demografickými údajmi – tak zrejme poškuľujete po bitcoinoch a ďalších kryptomenách.” (cointelegraph.com)

Brave zvýši ochranu užívateľov pred phishingom

Populárny internetový prehliadač Brave, ktorý sa sústredí na ochranu osobných údajov, uzavrel spoluprácu s firmou PhishFort, ktorá mu poskytne open-source riešenie pre zvýšenie ochrany užívateľa pred kybernetickými nástrahami na čele s phishing útokmi. Tento podvod obvykle motivuje neskúseného užívateľa, aby zaslal svoje osobné údaje (častokrát aj heslo), na stránku, ktorá sa javí byť ako originálny web, ktorý chce navštíviť, no v skutočnosti ide len o jeho podvrh a napodobeninu. Získane údaje následne môže použiť na to, aby od daného užívateľa získal finančné prostriedky – zväčša krádežou. Detaily tejto spolupráce zatiaľ nie sú známe, no v kryptokomunite populárny Brave by mali posunúť opäť vpred. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne